İntikam için hack ünlü spikeri yakacak!

CHIP Online
25-07-2008, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Kendisinden fazla kazanan iş arkadaşının e-mail'ine giren ünlü sunucu hapisle yargılanacak...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inti ... i-yakacak_7912.html

TV spikeri olarak ünlü bir TV kanalında çalışan Larry Mendte'nin, iş arkadaşı Alycia Lane'in e-mail'ine izinsiz olarak eriştiği tespit edildi.

2 yıldır iş arkadaşının e-mail'ine giren ve bugüne kadar 537 kez hesaba girdiği belirlenen Mendte'nin durumu mahkemeye taşınmış durumda. Eğer Mendte suçlu bulunursa, 6 aya kadar hapis yatabilmesi gündeme gelebilecek.

ABD'de avukat olarak çalışan Laurie Magid, bu olayla ilgili şu sözleri dile getirdi: "Bir kişinin özeline bir saldırı söz konusu. Birisinin izni olmaksızın e-mail hesabına erişmenin ve buradaki mail'leri okumanın bir eve girip kasayı soymaktan hiçbir farkı yok."

Şu an için zanlı durumunda olan ve suçu sabitlenmeyen Larry Mendte ve olayın diğer baş aktörü Alycia Lane, yaklaşık 4 yıllık sürede aynı TV istasyonunda beraber çalıştılar. İddialara göre Mendte, sadece e-posta hesabına girmekle kalmadı, arkadaşını çok da zor durumda bıraktı...

Tüm konu: İntikam için hack ünlü spikeri yakacak!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu tip olaylarda hapis cezası vermek doğru mu?

neverofnever
25-07-2008, 11:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
507 mesaj

İdam cezası verilmediğine dua etsin :) Bence çok doğru.Adam arkadaşlarıyla olan konuşmalarını magazin dergilerine veriyor yuh artık.Bu kadar saygısızlık,haksızlık olmaz ki.Yılda 100.000$ daha fazla kazanıyormuş sen de sanki çok az kazanıyorsun.Bikinili fotoğraflarını magazin servisleriye paylaşıyor.Ne kadar aşağılık bir herifmiş.Sadece hapis değil kıskandığı 100.000$ da ceza olarak kesilmeli !!!

Fattur
25-07-2008, 22:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

arkadaşa katılıyorum rezil etmiş arkadaşını ben olsaydım çok daha ağır cezalar talep ederdim

bektash
25-07-2008, 23:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

Geçenlerde okuğumuz haberde 1 yıl verilmişti ama iyi niyeti goz onune alınarak ceza paraya donduruldu. Turkiye sistemi cok merhametli ve adaletsiz, Marketten Cikolata calan bir cocuga 12 yıl kadar hapis cezası isteniyor. Bunun uzerine adam Öldüren zanlı cok ucuz cezalarla kurtuluyor ne yani insan hayatı bu kadar kolay bitirilebilir mi? Ben tamamen siyasi olduqunu dusunuyorum ve boyle bir adalet olmasın diyorum.