İP değiştirmek için

HPQ-User
25-04-2009, 18:02   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

lby sormuş:
ip değiştirmek için cmd yi açıp "ipconfig /release"  yazıyorum. "yükseltme gerekiyor" diyor. adminkende aynı şekilde. ne yapabilirim?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
asus x51R

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.6) Gecko/2009011913 Firefox/3.0.6

Banned
25-04-2009, 18:08   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

Cmd'le ne uğraşıyorsun ki? ip değiştirmek için Toru kullanabilirsin üstelik msnde de işe yarıyor.

Mustafa@PC
25-04-2009, 18:10   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

İp yi değişitren programların neti kastığını söylüyorlar ?

OnlyMann
25-04-2009, 18:10   |  #4  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

yaptığınız lokal ip değiştirmeyi sağlar ancak bunu yapmanız için yetkili kullanıcı olmanız gerekiyor. ipconfig /release demek makinanın otomatik ip al seçeneğinde olması gerekir. komutun bitiminde ipconfig /renew demekle yeni ip alırsınız. ancak dhcp tanımlı (muhtemelen modemdir) cihazda ip kiralama süresi vardır ve bu süre içerisinde tekrar aynı ip alırsınız. eğer ip otomatik değilde elle verilmişse zaten yazdığınız komut işlem yapmayacaktır.

Aldığınız hata ise ancak program ekle kaldır ekranında windows bileşenleri yükle seçeneğinde ağla ilgili kuruluşların yapılmasıyla giderilecektir. Ancak kullanıcının da yetkili olması koşulu ile.

Ayrıca değiştirmek istediğiniz ip internet ipsi ise bu şekilde değiştiremezsiniz. eğer internet ipniz sabit değilse modemi kapatıp açmanız yeterli olacaktır.

Banned
25-04-2009, 18:12   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj
Mustafa@PC
İp yi değişitren programların neti kastığını söylüyorlar ?
Öyle düşündüğün gibi bir kasma yapmıyor hele msnde hissetmiyorsun bile.

Kapalı Hesap (76993)
25-04-2009, 18:48   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,382 mesaj

Yapmaya çalıştığınız yöntemi bende defalarca denedim ama şu ana kadar bir kere bile işe yaradığını görmedim. IP'nizi gizlemek için proxy veya çeşitli anonim sörf yazılımlarını kullanmanızı tavsiye ederim. Ama siz çalıştıra komutları yanlış yazıyor olabilirsiniz aşağıdaki gibi olacak sanırım.

ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

tolter
25-04-2009, 21:11   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,603 mesaj

tarayıcıların proxy lerini değişip sorf yapabilirsin. google ye güncel proxy adresleri yaz arat yalnız nette yavaşlama olabilir

ECHELON_
26-04-2009, 01:31   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj
Kylie
Cmd'le ne uğraşıyorsun ki? ip değiştirmek için Toru kullanabilirsin üstelik msnde de işe yarıyor.

hocam torun işe yaradığını biri bana ispat edebilir mi tor la girdiğin sunucunun veya sitenin sizin tor panelden çinden seçtiğiniz sunucuyu görüp görmediğini biri bana ispat etsin .

tor o kadarda işe yaramıyor

çünkü ne zaman yükledimse ve komut sisteminde atıyorum

tracert www.mynet.com adresini yazın 30. atlamadan sonra mynet sizi türkiyeden görüyor yani hani chın yada usa daki sunucu bizi maskeleyecekti.

ayrıca tor kesinlikle net hızını düşürür hele msn de daha çok düşürür

ECHELON_
26-04-2009, 01:45   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
AdRaMiTi

Bence sen Kullanmayı bilmiyorsun // Yada netinin Hızı cok düşük..

Msn Hattı yise,Yine ne kadar bir veri trafiği yiyebilir ki ?

Ben yıllardır kullanıyorum 6 msn'lede çalıştığım oluyor tek msn'lede ancak hepsinde'de tek bir kasma mevcut değil ?

Hatta tutup video sitelerinde video izlerkenede kullanıyorum lakin hiç sorun olmuyor.

hocam ben normal tor veya herhangi bir proxy çalıştırmadan bil msn de normal güvenlik ayarları ile bile çoğu kez görüntülü iletişim kuramıyorum..

bende şimdi xbbrowser hesabı keyi var xb browserı hiç duydun ya da kullandın mı bu xb browser tordan daha iyi olabilir mi ayrıca bu hesabı  kullanmadığım için lazım olan arkadaş varsa verebilirim.

Son Düzenleme: ECHELON_ ~ 26 Nisan 2009 01:50
ECHELON_
26-04-2009, 01:59   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
AdRaMiTi

=) Bak gördün mü demekki sorun tor'dan değil senden kaynaklımıs.

Ayrıca dediğin tarayıcıyı daha önce görsem bile kullanmadım hiç..

Resminede baktım oradaki resimde anlattığın durum normal bişey sorun yok anlayacağın.Sistem başlarkenede gri bir simge ile cubuk göstergesi vardır ip'yi alınca bu şekle döner ve o şekilde kaldığı sürece nete sorunsuzca girebilirsin.

peki teşekkürler birader yardımın için Beğendim