ip sorunu lütfen yardım

HPQ-User
24-06-2007, 22:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

alper sormuş:
selam arkadaşlar benim şöyle bir sorunum war ben iş yerinden internete baglanıyorum
we aynı işyerinden amcaoglumda baglanıyor yani bazı sitelere girdigimiz zaman üye oldugumuz zaman
2 tane nik almış gibi gözüküyoruz we ban yiyoruz benim sizden ricam
İP ADRESİNİ FARKLIGÖSTEREN BİR PROGRAM  falan warmı?biz aynı modem üzerinden baglanıyoruz
weya buna nasıl bir çözüm bulabilirim tşk ederim şimdiden iyi günler..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
INTEL PENTIUM III İŞLEMCİ
646 MHZ,128 MB RAM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; SIMBAR Enabled; SIMBAR={1A276AC3-5BBD-4670-B4C5-DEB87BD0E777})

Caner Güral
24-06-2007, 22:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
663 mesaj

Alper ilk önce Türkçe'yi düzgün kullanma konusunda seni ikaz etmek istiyorum.Ardından yanıtımı vereyim:

Sorunu tam anlayamadım.Yani ne demek iki tane nick alıyyoruz ?  Burayı daha doğru açıklarsan daha iyi yardım alacağından şüphen olmasın.
Neyse burası pek sorun değil.Ip numaralarını farklı gösteren siteler ya da programlar konusunda şöyle yardımcı olayım:

-Proxy sunucu kullan
-Güncel proxy'leri kullandıran programlar kullan (Sanırım Hide IP Platinum'da böyle bir özellik vardı)

Hoşçakal ve (we değil) kendine iyi bak...

Son Düzenleme: Caner Güral ~ 24 Haziran 2007 22:26
ozzeybek
24-06-2007, 22:33   |  #3  
Yıllanmış Üye
357 mesaj

iki modem kullan ama ayni adresten isim yada hesap almak icin ban edilen daha kimse olmadi. bu kadar internet cafe kullanicisi da ban edilmesi lazimdir. Senin amacinin farkli oldugunu dusunuyorum.

__alper__
25-06-2007, 09:20   |  #4  
Taze Üye
15 mesaj

selam.. caner kardeş tşk ederim haklısın bidaha olmaz ve :) yardımından dolayı tşk ederim ozzeybek sende haklısın kardeş ama benim farkıl bir amacım yok gercekten pcden okadar iyi anlamıyorum fakat neden bu konuyu actım onuda izah edeyim bizim aynı iş yerinde 2 adet pc var ve aynı modemi yani ağı kullanıyoruz oynadıgımız okey sitesinde amcaoglumla aynı masaya oturamıyoruz bu 1 2cisi bir forum sitesinde süper modaratorler bakmışlar iki kullanıcınında ip si aynı ve birimizinkine yasak koymuşlar siteye giremiyoruz sitenin girişinde aynen şöle yazıyor cift nikle giriş yapamazsınız  bilmem sorunumu anlata bildimmi ben tşk ederim

Son Düzenleme: __alper__ ~ 25 Haziran 2007 09:37
Borga-x
25-06-2007, 09:30   |  #5  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Proxy programları kurman gerekiyor ve ayrı ayrı 192.168.1.1 (örnektir.)gibi. Eğer ağ kurmayı bilmiyorsanız bence bilen birisini getirin.Çünkü ayarları karmaşık ve çetrefellidir. Otomatik IP veren programlar varmı bilmiyorum ama senin sorununa en buyuk derman bilgisayarı bilen birisini getirtip Proxy programı kurdurtmanız olacaktır.O zamanda her ıkı makinaya ayrı ayrı IP verıleceği için siteye girişinizde sorun kalmaz.Benim önerim budur.

__alper__
25-06-2007, 09:41   |  #6  
Taze Üye
15 mesaj

tşk ederim borga yardımın için tşkr ederim bakalım birini bulursam ayarlattırayım

Caner Güral
25-06-2007, 10:28   |  #7  
Yıllanmış Üye
663 mesaj

@__alper__

Şimdi daha doğru anladım sıkıntını.Arkadaşların dedikleri gibi Proxy diye bir icat var.Sen onun üzerinden giriyorsun internete, fakat karşı taraf ip numaranı o olarak görüyor.Hatta bak şu siteyi dene mesela: anonymouse.org. Sen bu siteyle gir internete (girince orada bir adres çubuğu göreceksin) amcaoğlunda normal tarayıcısıyla girsin.Girdiğiniz siteler sizi farklı tanıyacaktır emin ol.Hatta bu başka sunucular üzerinden girme işi bazen iyi bile oluyor.Sunucu senin evine uzak oluyor ve yavaş bağlanıyor ama böyle proxy'ler üzerinden girince onların bant genişliği ve site sunucusuna yakınlığı fazla olduğundan senden hızlı giriyorlar.Ee dolayısıyla sen daha hızlı sörf yapıyorsun.

Hoşçakal.İyi günler, iyi çalışmalar...

__alper__
25-06-2007, 19:21   |  #8  
Taze Üye
15 mesaj

caner tşk ederim kardeş ama yapamadım daha dogrusu anlamadım bişey verdigin site adresine girdim ingilizce orada bi site adresi yazacagımız bir yer cıkıyor ordan baglanınca galiba farklı gösteriyor prox yi ama o siteye girerken lazım galiba ben bir sitenin oyun sitesinin okey programını indiriyoruz onunla baglanıyoruz programdan cıkan link e tıklıyoruz masa üstünde buna nasıl bi çözüm bulacaz sanırım bu o verdigin adresten olmaz heralde tşk ederim ilgilendigin için emegine saglık kardeş