iPhone'da keşfedildi ama her yere sıçradı!

CHIP Online
05-08-2010, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Neredeyse tüm PC'lerde kurulu olan bir yazılımın açığı, iPhone'lardaki bilgileri nasıl ele geçiriyor

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ipho ... -sicradi_21664.html

Resimlerle: En iyi 20 PDF aracı

Neredeyse bütün bilgisayar kullanıcılarının vazgeçilmezi olan Adobe Reader, yeni bir açık haberiyle gündeme geldi.

Adobe Reader'da, iPhone Jailbreak üzerinde çalışan hacker'ların keşfettiği açık, Adobe'dan güvenlik uzmanlarının da dikkatini çekti. Bu açık sayesinde iPhone'daki kişisel bilgilerin ele geçirilebileceği, uzaktan kod çalıştırılabileceği ortaya çıkartıldı.

Apple ve Adobe bu açık için hemen yama çalışmalarına başladı. Adobe Reader'daki bu açığın iPhone sürümüne has olmadığı Windows, Unix ve Max OSX kullanıcılarını da etkilediği ortaya çıkartıldı. Bu da durumun aciliyetini artırıyor.

Tüm konu: iPhone'da keşfedildi ama her yere sıçradı!

Resimlerle: En iyi 20 PDF aracı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Adobe Reader açıkları, yazılımı kullanmanızı engelledi mi?

uGuR.uK
05-08-2010, 20:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

foxit reader'ı keşfettim edeli acrobat reader mazi oldu benim için :)

Nicoll
05-08-2010, 23:39   |  #3  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Yıllardır kullanmadığım bir şey, adını çoğunlukla açıklarla gündeme gelen haberlerde görüyorum.

sahinyildiz
24-08-2010, 03:03   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
41 mesaj

adobe son zamanlarda iyice sapıtmaya basladı.hem flash player hemde adobe reader konusunda.bktım artık flash player cokmelerinden.adobe reader ne işe yarıyor cok merak ediyorum.300 mb ye yakın bi program,ne işe yarıyor peki pdf dosyalrını okuyor buyuk basarı? aynı işi 7 mb lik foxit reader da yapıyor.şunu anlayamıyorum 300 mb lik ile 7 mb lik program aynı işimi yapıyor.eksik kalsın adobe reader.zaten html5 standart olmaya baslayınca flash player den de kurtulacagız. :)gıcık oluyorum zaten adobe ye