Iphone - Samsung Galaxy S3,S4

MetallicA1453
14-05-2013, 13:44   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
44 mesaj

Arkadaşlar telefon almayı düşünüyorum.Fiyat mühim değil.Modelde öyle  Bilmek istediğim şeyler var sizlere danışmak istiyorum.

Kardeşimde Galaxy S3 var. Telefonun kamerası , ekran görüntü kalitesi ve hız olarak güzel.Fakat işletim sistemi beni korkutuyor.Android...
Uygulamalarıda sarmıyo...

Iphone hakkında hiç bilgim yok... Nasıl bir telefon uygulama dükkanı, hızı,kamera,ekran görüntüsü en önemlisi işletim sistemi nasıldır.

Ve ben telefonu tüm özelliğiyle kullanan biriyim.
Iphone mu ? Yoksa Galaxy mi ?

Kanov
14-05-2013, 13:58   |  #2  
Kanov avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
322 mesaj

'Fakat işletim sistemi beni korkutuyor Android' ne gibi bir korkun var? Ağzı kulaklarına varıyor Bütçe sıkıntın yoksa kesinlikle s4 al ayrıca iphone almayı hiç düşünme bile bence onun yerine HTC One veya Xperia Z de düşünebilirsin.

MetallicA1453
14-05-2013, 14:02   |  #3  
OP Yeni Üye
44 mesaj
Alıntı: Kanov  
'Fakat işletim sistemi beni korkutuyor Android' ne gibi bir korkun var? Ağzı kulaklarına varıyor Bütçe sıkıntın yoksa kesinlikle s4 al ayrıca iphone almayı hiç düşünme bile bence onun yerine HTC One veya Xperia Z de düşünebilirsin.
Onlar sarmaz beni. Androidde çökmeler çok oluyo ve kasmalar. Sıfır Galaxy S4 de rast geliyorum.Marketide gereksiz milyon uygulama var.

badwizard
14-05-2013, 15:36   |  #4  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

İşletim sistemlerinden marketlerden korkuyorsan standart düz bir telefon kullanabilirsin, korkmana rağmen illa denemek istiyorsan iphone başlangıç için daha iyidir, bir çocuğun kullanabileceği kadar basittir piyasada çok tercih edilmesinin ana nedenlerinden biride budur, sistemin mantığınıda çözmen de çok fazla sürmez. ios androide göre daha kapalı ve perspektifi daha dardır bu karşın android çok daha esnek bir yapıya sahiptir, ios kapalı yapısı nedeniyle bir süre sonra bazılarına yavan gelmeye başlayabilir, android için böyle bir durum pek olmaz çünkü tıpkı pc de olduğu gibi yazılımsal olarak yapılamayacak hiç bir modifikasyonu yok gibidir, yeterince teknik bilgi ve deneyime sahip kullanıcıların android tercih etme nedenlerinden biride budur.

MetallicA1453
15-05-2013, 15:10   |  #5  
OP Yeni Üye
44 mesaj
Alıntı: badwizard  
İşletim sistemlerinden marketlerden korkuyorsan standart düz bir telefon kullanabilirsin, korkmana rağmen illa denemek istiyorsan iphone başlangıç için daha iyidir, bir çocuğun kullanabileceği kadar basittir piyasada çok tercih edilmesinin ana nedenlerinden biride budur, sistemin mantığınıda çözmen de çok fazla sürmez. ios androide göre daha kapalı ve perspektifi daha dardır bu karşın android çok daha esnek bir yapıya sahiptir, ios kapalı yapısı nedeniyle bir süre sonra bazılarına yavan gelmeye başlayabilir, android için böyle bir durum pek olmaz çünkü tıpkı pc de olduğu gibi yazılımsal olarak yapılamayacak hiç bir modifikasyonu yok gibidir, yeterince teknik bilgi ve deneyime sahip kullanıcıların android tercih etme nedenlerinden biride budur.
Teşekkur ederim.

grezimonk
16-05-2013, 02:07   |  #6  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj

SGSIII yeterli zaten iPHONE 5 hem çürük çıktı hemde 2000TL ona para verilmez...