İşlemci Hızı Problemi

HPQ-User
04-12-2009, 10:04   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Justg1907 sormuş:
İyi Günler..

2 sene önce yurt dışından hp laptop bılgısayar aldım. bu yaz ekranda görüntü kaymaları yaşadım. bilgisayarcıya verdim yaklasık 4 aydır aynı problem tekrarlandıkca aynı bılgısayarcıya goturup, problem yaratan çip i değiştiriyorlardı. Görüntü kaymaları internette java gerktıren sıtelerde ya da oyun oynarken yaşıyordum. neyse ki orjinal parçayı bulabildiklerini ve bilgisayara koyduklarını söylediler. Şuan herhangi bir görüntü kayması ya da görüntü ile ilgili bir problem yaşamıyorum. Şuan ki sorunum işlemcinin iyi çalışmaması.

evdeki diğer bilgisayarımın (Celeron 1800) çalıştırdığı global conflict oyununu bu bilgisayarda açtığımda oyun donup kalıyor ve ''scan hardware'' yaptığımda işlemcinin yetersiz olduğunu söylüyor. ayrıca pek kapsamlı olmayan oyunları da grafiklerini düşürüp o şekilde oynamam gerekiyor. ayrıca Vista Sidebar da cpumeter a baktığımda bir mozilla sayfası açarken her iki core da en az % 78-80 ıle çalışıyor.

Tekrar aynı bilgisayarcıya götürdüm ve bu problemi söyledim. bilgisayarcı bilgisayarda bir problem olmadığını fakat aynı işlemciden başka bir şehirde olduğunu ve oraya gönderip değiştirebileceklerini söylediler.

sizce yapabileceğim birşey var mı, bios update, format,vs..? ya da işlemcimi değiştirtmeli miyim?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
HP dv9410us 17'' laptop
NVIDIA GeForce 6150
AMD Turıon 64 X2 Mobıle TL-56

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.1.5) Gecko/20091102 Firefox/3.5.5 (.NET CLR 3.5.30729)