islemci IsInma

HPQ-User
28-05-2008, 17:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Mcaner sormuş:
islemcim yaklasik 2 aydir surekli %100luk bi oranda calisiyor.islemci IsIsI 39 veya 41 derece arasinda degisiyor.dosya kopyalamak,herhangi bi islem yapmak bi dert haline geldi.islemcimi kullanabilecegim bosta yuzde hic kalmiyor.aniden kullanim yuzdesi artip azaliyor.IsInma derseniz kasam tam klimanin karsisinda geneldede hic kapatmiyorum klimayi.islemci pastasi derseniz yeni degistirdim.spyware,malware vs derseniz sistemimda kaspersky antivirus 7.0 kullaniyorum(ortalama haftada bir update ediyorum.)bir cok sey denedim bana,yeni bi islemci almak disinda yapabileceginiz bi tavsiye var mI?simdiden tesekkur ediyorum iyi calismalar...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel p4 2.8ghz islemci,1024mb ram,ati hd radeon 768mb ekran karti,80gb harddisk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14

_AFD_
28-05-2008, 17:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
596 mesaj

1. olarak görev yöneticisine git (crtl+alt+del) ardından cpu yu en fazla kullanan programlara bak eger çok yüksek şekilde cpu yu kullanan bir program varsa ve işine yaramayan bir programsa (sistem dosyası hariç) durdur .

2.olarak (gerekese) adwanced windows care programını kur sistemi en uygun hale getirme ve kayıt defteri onay kutularının ikisini de onayla tara de sorunları düzelt en son işini yaptıgında onara bas

3.olarak eger bildiğin ve ayar çekebileceğin bir cpu programı varsa kur

4.oda olmazsa ğüç kaynagı yada ankartta bir problem olabilir.

5.eger hiç biri olmazsa verilerini yedekle ve format at