İşlemci Isısı Normal Mi?

arsslan
20-08-2009, 20:50   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
55 mesaj

Bilgisayarımdaki fanları (işlemci dahil) temizledim. Ancak ikincibirsalaklık yaptım ve işlemci fanını temizlerken (fan ile o metalşeyiayırdıktan sonra) metal şeyi (termal macunu aşağıda kalacakşekilde)yere koydum. Neyse sonra bilgisayarı açtım ve SpeedFan ilesıcaklıklarıölçtüm. İşlemci ısısı 90 dereceydi. 5-10 sn sonra pckapandı. Sonraaçtım kasayı (biraz anlarım pcden - biraz da tecrübe)işlemcinin fanınıçıkartım. Daha sonra işlemcinin etrafındaki (taşmışolan) macunlardan azar azar aldım ve az önce belirtmiştim metal şeyiyere koymuştum. İşte oraya yayıverdim. Son sıcaklığım bu oldu. Normalmi (ki bence normal değil ama gerçekten tecrübelerden duymak isterimAçıkcası biraz da korkuyorum. Neden derseniz şu macun yüzünden öncedenbaşım yanmıştı.) yoksa macun süreyim mi ? Olmadı para biriktirir TermalMacun alırım.

Öncelikle:

İşl. Sistemim : Vista Ultimate SP2 Hızlandırılmış. Boşta 350 MB ram yiyor. 

Son Düzenleme: arsslan ~ 20 Ağustos 2009 20:53
Erhan Tiryakioğlu
20-08-2009, 21:19   |  #2  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Abicim Sen Direk Termal Macuna Bak Ve İşlemci fanın Bacakları Tam Olarak Takılımı Kontrol Et

Bende Çoğu Zaman İşlemcinin Fanının Bacaklarını Tam Olarak Takmayı Unutuom Yani Unutmuomda Benim Fan Tam Oturmuş Gibi Duruo Yani Beni Kandırıo :D

Erhan Tiryakioğlu
20-08-2009, 21:23   |  #3  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

ha bu arada bilgisayarın boşta ise pek normal deil yani benimki boştayken max 40 ı görüor (hatta Boşta deil :D Okadar Gadget Video Program açıkken )

Sana Şunu Öneririm herkese Önerdiğim gibi şunu yap ;

Yan Paneli Aç ve Ardından Egsoz Fanı Kuzey Köprüsüne Hava Basması İçin sallandır :D

Şahsen Benim Şimdi HDD ve PSU m Dışarıda HDD 28 Derece :D Üzerinde Fan var Çünkü Psu Hep Isınırdı Ilık Olurdu Şimdi Soğuk Sanada Öneririm :D