Islemci yardimi acil

pankreas76
23-04-2013, 19:39   |  #51  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 51
1,426 mesaj
Alıntı: DiamondMines  
Sen artık sentetik testleri geç ve FX 4100 ile HD 7850 ile yüksek ayarda oynanan oyunları açıkla eğer yeni nesil FX işlemcileri oyunlarda performans göstermeselerdi kimsenin işine yaramazdı. Şu anda Phenom X4 955, 965; Phenom X6 1055T, 1075T ve 1090T ile herkes oyunlarını rahatlıkla oynuyor ve kimsenin i5 alma gibi bir niyeti yok, i3 işlemcilerini düşünmemekle beraber. Hatta FX 8150, 8320 veya 8350 bile düşünmüyorlar.

Sana önceden de söyledim bir Intel i7-3820 kullanıcısı olarak, Phenom X6 1090T den taş çatşlasın %25 kaybım olsun oyun FPS denetiminde. Eğer Phenom X6 HD 7850 gibi bir kartda 30 FPS alıyorsa 1920x1080p üzerinde yüksek ayarlarda, i7-3820 40/45 FPS civarı alacaktır çünkü 45 FPS den sonrası HD 7850'nin darboğazlığına giriyor. Sen neyin darboğaz olup olmadığını bile bilmiyorsun. Şu anda 1.278vcore ile 4.3GHz full çarpanlarını kullanarak ASUS P9X79 anakartı üzerinde overclock edilmiş bir sistem kullanıyorum işlemcinin zerresini incitmeden, çünkü sisttem speedstep ile downclock yapıyor. Bana bu işlemci bedava gelmeseydi ne yapardım?

Yine geleceğim veya alacağım işlemci minimum FX 6300 olurdu standart G46 anakartı ile. Ve bu da bana 470 TL civarında bir maaliyet gösterecekti sadece anakart ve işlemci tutarı ile. Fakat 3 ay önce ben sadece anakartı 550 TL ye aldım ve PCI 16x, 16x ve 8x olarak gidiyor. Eğer işlemciyi de ben almış olsaydım bugünkü fiyatı ile 650 TL, 1200 TL civarında olacaktı. Sen gerçekten %20 performans farkı için 730 TL daha fazla harcamak istermisin hergün soket değişen bir çağda?  

CFX veya SLI gibi bir derdim yok. Sadece oyunları oynatsın, akıcı bir performans sergilesin, %20 daha düşük olsa ne olacak? Bütün bu Intel derdimiz %20 performans farkı civarında, al sana %30 olsun daha iyi işlemciler kıyaslanırsa.

%20/30 civarı performans isteyenler Intel alsın, düşük bütçe ile birşeyler yapmak isteyenler FX işlemci bazlı sistem kuracaklardır.

Diğer bir konu, senin ne kadar kaliteli bir yaşam standardın vardır anlamadım gitti. Hande Yener kimdir de onun pop müziğini dayatıyorsun burdaki insanlara? Popüler olan herşey doğru değildir, sana geçen gün onun için bandwagon kıyaslaması yapmıştım. Eğer capitalism diye birşey varsa, Intel bunun yanlısıdır AMD de yanlısıdır çünkü 'mass produced' ürünleri satmaktadır tüketicilere. Senin için daha derin konuşacağım:

Burda FX işlemcileri da hatalı çıkıyor, Ivy Bridge işlemcileride hatalı çıkıyor ve bizim oynadığımız bütün oyunlar capitalizm'in bir etkisidir ve sonucudur ve biz bu bataklıkta yürümeye çalışıyoruz. Artık sanal dünya o kadar önem taşıyor ki, McLuhan ve Baudrillard'ın söylediğine göre, artık bu sanal dünyanın bizim aradığımız cevabı vermeyecektir. Senin verdiğin sonuçların hepsi sentetik (sonuçta sanal) bir denklemle birleşmiştir. Ben sana birinci elden deneyimlerime (ve başkalarının deneyimlerine) dayanarak belirtilen platformların nasıl performans gösterdiğini gösteriyorum, burda haklı haksız mı var? Neden biraz olsun sindiremiyorsun?

Intel de yalan, AMD de yalan. İnsan olmaya bakalım ve gerisini boşver burdaki kimseye artık sataşma, incitme ve yersiz laflarda bulunma.

Herşey Yalan – Müslüm Gürses

Dalıverdim düşünceye
Okyanusda yüzer gibi
Koşu verdim her köşeye
Bulutlarda gezer gibi

Bomboş geldi dünya bana
Herşey yalan anlayana
Ağlıyorum yana yana
Acılarda gezer gibi

Herşey yalan var mı beni bir anlayan
Herşey yalan bu dünyada var mı kalan

Bilmiyorum neden durdu
Gerçek varken varken hayal kurdu
Neler gördü neler neler duydu
Rüyalarda gezer gibi

Müslüm Gürses - Herşey YalanMüslüm Gürses - Herşey Yalan
Müslüm Baba'nın unutulmaz parçaları...
sizinle tartışmaya falan girilmez hemen şikayet etmissiniz neyi çekemediniz anlmadım galiba gerçekleri

he Damions amd 1 numara 10 nuamra 5 yıldız performansı var oldumu muradına erdinmi

gerçekten senini eline kaçtane amd işlemci ile intel işlemci aynı anda geçti ? sen sağdece internetteki testlere bakıyorsun hoş zağten ordada intel vuruyor ama sen 8 çekirdekl iadmyi işlemcilerin tanrısı oalrak görüyorsun bu görüş açısına nasıl sahipsin anlmadım bana aynı anda intel ve amd işlemc en az 5 tane geçmiştir hadi yeni fxlerde ilk 3 nü kullanamdım geriye kalan 2 de ne oldu dersin ?

Son Düzenleme: pankreas76 ~ 23 Nisan 2013 19:43