İşlemciler Hakkında

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Andry KrayceK
26-04-2005, 18:48   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
159 mesaj

Ben iyi bir işlemci almak istiyorum.Siz de tahmin edersiniz ki Intel ve AMD arasında bir seçim yapamıyorum...

== Intel ==
64 bit Intel almak istesem ne almalıyım? Bu işlemcilerde 640 veya 540 diye iki işlemci var sanırım.Bu ikisi arasındaki fark tam olarak ne ve sisteme yapacağım yüklenmede hangisi daha fazla performans verir?

== AMD ==
Sizce hangi 64 ü almalıyım? FX 53 serisinden falan mı yoksa normal bir AMD 64 3200+ mı? Bu arada FX serisi 939 pinli işlemciler değil mi?

Sizce hangisini tercih etmeliyim.Ayrıca PCI-E bir ekran kartı almak da istiyorum ama.Bana güzel ve çok da pahalı olmayan bir işlemci tavsiye ederseniz sevinirim.

Eğer bildiğiniz veya önerebileceğiniz başka işlemciler de varsa yazarsanız benim için iyi olur.Bir de ayrıntılı bilgileri nereden bulabilirim?

bigen
27-04-2005, 11:16   |  #2  
Üye
85 mesaj

Dostum;benim kafamdaki sistemi bi söylesem kafayı yersin...ama almak için bi en az iki sene tahammül etmem gerekecek sanırım:
  AMD çift çekirdekli(8 çekirdekli olsa daha  iyi olur);xdr ram(amd pek acele etmez herhalde...);bu kadar bekledikten sonra pcı-32x de çıkar.
  Gördüğün gibi yenisi çıkacak diye bekledik mi teknolojinin sonu yok;hiç alamazsın...
Neyse senin soruna gelince;ekonomik bir 64 bit amd istiyorsan bence en mantıklısı 3200 gözüküyor;
600 serileri 500 serilerine göre daha az güç harcıyorlar.Ayrıntılı bilgi için chip mart-nisan sayılarını karışytırmanı öneririm.
  İyi günler

jaina
27-04-2005, 23:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Yeni sistem önerileri:

en aşağıda her keseye uygun sistemler var....

mfatiherkan
28-04-2005, 21:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
231 mesaj

Bu ay çıkan chip dergisinde işlemci testi var bence ona bir gözat...Buna değer....