işletim sistemi değiştirip recover yapma

HPQ-User
29-07-2010, 07:26   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

spxln sormuş:
şu anda orjinal windows 7 basic kullanıyorum. farkli bir işetim sistemi kullanmak istiyorum. fakat ya pişman olursam ne yapacağim diye düsündüm. elimde bilgisayar üreticisi tarafindan veriılen tek dvd lik recovery dvdsi var . işletim sistemimi değiştirdirdikten sonra bu dvd ile recovery işlemini yapip orjinel sistemime geri dönebilir miyim?
birkaç anliyan tanidiğima sordum farki cevaplar aliyorum baziları olur bazilari olmaz diyor uzman destegine ihtiyacim var reşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
win 7 basic
intel t6600 2.2 core 2duo
Nvidia Geforce gt220m 1 gb vram
4 gb ram
320 gb hdd
ASUS KC61C serisi laptop

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; tr; rv:1.9.2.7) Gecko/20100713 Firefox/3.6.7

akdenizsuleyman
30-07-2010, 22:28   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj

elindeki recovery dvdsi ile  doğru bi kurulm yaparsan  bilgisarı ilk aldığın güne dönebilirsin evet bilgilerini yedekle ve farklı bi işletim sistemi kur hiç sorun çıkarmaz merak etme tekrar windows 7 ye dönmek istersen dvdyi takman yeterli olur...

Mehmet-
02-08-2010, 13:45   |  #3  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Sizin elinizdeki %99 windows 7 home basic işletim sistemi dvd'si. Sadece o dvd'yi kullanarak bilgisayarınızı ilk günkü haline getiremezsiniz. Laptobunuzda recovery yazılımı büyük olasılık vardır. Başlat- programlar kısmından inceleyebilirsiniz. Mesela benim samsung marka laptopta şu şekilde;

Ben buradaki Recovery yazılımıyla istediğim şekilde yedek oluşturabiliyorum.
Tabi farklı yedek alma yazılımları da mevcut. Bunlardan akla ilk gelen;http://www.acronis.com/

Son Düzenleme: Mehmet- ~ 02 Ağustos 2010 13:47
spxln
02-08-2010, 15:50   |  #4  
Yeni Üye
22 mesaj
Alıntı: Mehmet-  
Sizin elinizdeki %99 windows 7 home basic işletim sistemi dvd'si. Sadece o dvd'yi kullanarak bilgisayarınızı ilk günkü haline getiremezsiniz. Laptobunuzda recovery yazılımı büyük olasılık vardır. Başlat- programlar kısmından inceleyebilirsiniz. Mesela benim samsung marka laptopta şu şekilde;

Ben buradaki Recovery yazılımıyla istediğim şekilde yedek oluşturabiliyorum.
Tabi farklı yedek alma yazılımları da mevcut. Bunlardan akla ilk gelen;http://www.acronis.com/

dvd üzerinde windows 7 recovery media for windows7 
diye birsey yaziyor . hem 32 hem 64 bit versiyonunu koymslar. artk değistrdm sistemi ya olmazsa da yapacak tek sey var malum
cvp icin tesekkurler

Mehmet-
02-08-2010, 16:23   |  #5  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Neyse siz artık onu tekrar yüklemek isterseniz normal formatla kurulum yaparsınız. Dvd'de hem 32bit hem de 64bit var demişsiniz. Yükleme yapacağınız zaman hangisinin lisansına (64bit-32bit) sahipseniz onu yüklersiniz. Tabi oem olarak gelen işletim sistemlerinin hemen hemen hepsi 32bit oluyor.

spxln
02-08-2010, 16:26   |  #6  
Yeni Üye
22 mesaj
Alıntı: Mehmet-  
Neyse siz artık onu tekrar yüklemek isterseniz normal formatla kurulum yaparsınız. Dvd'de hem 32bit hem de 64bit var demişsiniz. Yükleme yapacağınız zaman hangisinin lisansına (64bit-32bit) sahipseniz onu yüklersiniz. Tabi oem olarak gelen işletim sistemlerinin hemen hemen hepsi 32bit oluyor.
tesekkurler