İşletim sistemi seçim menüsü?

hamann7725
22-11-2009, 00:56   |  #1  
hamann7725 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda bugun kurulan sistemle beraber 4 tane işletim sistemi kurulu.Belki dün yazıcı tanıtma konusunu hatırlayan arkadaşlar vardır.Dün gece saat 3 e kadar sorunsuz çalışan bir win 7 vardı ama yazıcıyı tanımıyordu.Yazıcıda acil olarak lazım olduğu için üzerine xp kurdum sırf yazıcıyı çalıştırabilmek için.Yazıcı ile işim bitti ama açılışta seçim menüsü gelmediği için bende varolan win 7 üzerine bir kez daha kurulum yaptımki varolan win 7 yi kullanabileyim ama ikinci bir işletim sistemi kuruldu ve oda hata verince yeniden kurdum ve bu sefer yeni sistem kuruldu.Yani özet olarak ortalık arap saçı oldu.Açılışta seçim menüsü ah bir gelse dünki ilk win 7 yi açıp herşeyimi yedekleyeceğim ve sıfırdan temiz bir format atacağım ama seçim menüsü gelmiyor.Pc nin tuşuna basınca direkt olarak son kurduğum sistem açılıyor.Son kurulan sistem üzerinden eski win 7 nin dosyalarını göremiyorum.Görebilsem oradanda alacağım ama olmuyor.Seçim menüsünü nasıl görebilirim.Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

hamann7725
22-11-2009, 01:19   |  #2  
hamann7725 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,837 mesaj
Alıntı: TBCMagic  
PC'yi Windows 7 DVD'sinden baslat. Kurulum (Install) yerine "Bilgisayari tamir et" (Computer Repair) opsiyonunu sec. Normalde bütün kuruli Windows isletim sistemlerini boot menüsüne ekler.

benimki rc 7100  fark eder mi?

Banned
22-11-2009, 01:32   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Windows bootu düzeltmeyi boşverin artık o içinden çıkılmaz olmuş. Ancak sisteminizde şu anda çalışan bir işletim sistemi  varsa eski windows 7 ye ait bütün dosyalarınız (silmediyseniz) windows 7 nin kurulu olduğu diskte windows.old klasörü içerisindedir. Aynı diske birden fazla windows 7 kurduysanız birden fazla wndows.old klasörü vardır, windows.old, windows1.old..... şeklinde. Sizin ilk windows 7 ye ait dosyalarınız windows.old yazanın içerisindedir.  Diskleri kontrol edin.

hamann7725
22-11-2009, 01:44   |  #4  
hamann7725 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,837 mesaj
Alıntı: khramn  
Windows bootu düzeltmeyi boşverin artık o içinden çıkılmaz olmuş. Ancak sisteminizde şu anda çalışan bir işletim sistemi  varsa eski windows 7 ye ait bütün dosyalarınız (silmediyseniz) windows 7 nin kurulu olduğu diskte windows.old klasörü içerisindedir. Aynı diske birden fazla windows 7 kurduysanız birden fazla wndows.old klasörü vardır, windows.old, windows1.old..... şeklinde. Sizin ilk windows 7 ye ait dosyalarınız windows.old yazanın içerisindedir.  Diskleri kontrol edin.

evet old klasörleri var ama users kısmından kullanıcı klasörüne girmek istediğim zaman pc kasılıyor ve klasör açılmıyor.

Banned
22-11-2009, 01:59   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
Alıntı: hamann7725  

evet old klasörleri var ama users kısmından kullanıcı klasörüne girmek istediğim zaman pc kasılıyor ve klasör açılmıyor.
Defalarce değilde girmek için bir defa tıklayıp bekle. Biraz uzun sürecektir ancak sonunda kendiliğinden giriş yapılacaktır. Bilgisayarın kasılması, girişin uzun sürmesi dosyalar üzerine kullanıcı haklarının yazılarak izinlerin alınmasından kaynaklanmaktadır. Tıkla gerekirse 15-20 dakika başka bir işlem yapmadan bekle. Eninde sonunda girecektir.

hamann7725
22-11-2009, 02:07   |  #6  
hamann7725 avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,837 mesaj

herkese çok teşekkürler.bütün yolları deneyeceğim. iyi geceler ;)

OSMAN BAĞÇEVAN
22-11-2009, 02:10   |  #7  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

inceleyin şu programı :

farukdgn
22-11-2009, 15:19   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,219 mesaj

XP yi yüklemene gerek yoktu bende de aynı sorun vardı. Windows updateden yapılabilir demiştim ya sana niye denemedin :S Ben windows updateden yapınca oldu.