itfaiye alarmı???

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
viscoelastic
22-02-2004, 13:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

bilgisayarı açmaya çalıştığımda monitöre hiçbir veri gelmiyor ve itfaiye alarmı gibi bir uyarı sinyali geliyor. ekran kartını başka bir bilgisayarda denedim sağlam. neden olabilir? herhangi bir fikri olanlar yardımcı olursa sevinirim..
P III 866,asus CUSL2-C 133

hasanyasin
22-02-2004, 13:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Kasanı açıp tüm kartların ve RAM'lerin yerine oturup oturmadığını kontrol et. Hatta, oturmuş gibi görünüyor olsa bile, kartları çıkar ve kibarca yeniden tak. Yanan sönen bir şey yoksa düzelmesi gerek...

CYRUS THE VIRUS
22-02-2004, 16:52   |  #3  
Yıllanmış Üye
209 mesaj

İşlemci.

StArLoRd
24-02-2004, 01:10   |  #4  
Üye
53 mesaj

KızgınMerhaba arkadaşlar ben bilgisyarımı ilk açtıgımda bir gürültü geliyor sanki bir şey zorlanıyor yada sürtünüyor gibi bir şey ve çalıştırmaya devam ettikçe bu kayboluyor bu neden kaynaklanıyor olabilir ve her zaman olmuyor arada bir bunu yapıyor benim bilgisyar P4 1.7 512 ddr rem var  ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim tşekkürler....

hasanyasin
24-02-2004, 05:53   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Kasanızı açın, kasa içindeki fanlara dikkatle bakın. Bu fanları sıkıştıran, rahatsız eden bir şey var mı..? Eğer gözle görülür bir şey yoksa, sistemi çalıştırın ve izleyin, fanlardan zorlanarak dönmeye başlayan var mı? Kasanızın içini açtığınızda görünmeyen fanlar da var. Güç kaynağınızdaki ve yan ya da önde olabilmesi muhtemel diğer kasa fanlarına da bakın. Sorun çıkaran fanı tesbit etmeye çalışın...

Hiçbir şekilde sistem çalışırken kasaya elinizi ya da herhangi bir cismi sokarak müdahele etmeyin. İşlemci fanı sıkışmış olduğu için, sistemi açtıktan sonra kalemle bu fana sertçe vuran insanlar gördüm. Bu türden davranışlar, son derece hassas elektronik cihazlardan oluşan sisteminize, "kalıcı" zararlar verebilir.

Sorunlu fanı tesbit ettikten sonra, onu yenisiyle değiştirmeyi deneyin. Öncesinde bakım yapmayı, içindeki tozu pası temizlemeyi ve uygun bir ürünle yağlamayı da deneyebilirsiniz...

Eğer fanlardan birine takılan bir kablo ya da başka bir şey varsa, bunu engellemeniz de sorununuzu çözer...