'İzne gereksiniminiz var'

chronic
14-08-2008, 10:32   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
61 mesaj

Wİndows vista home basic kullanıyorum.E: deki dosyalarımdan birini,bir klasörden diğerine aktarmak istiyorum.fakat 'bu eylemi gerçekleştirmek için izne gereksiniminiz var'uyarısı veriyor ve işlemi gerçekleştirmiyor.Ne yapmalıyım?

Kapalı Hesap (74491)
14-08-2008, 10:39   |  #2  
Kapalı Hesap
334 mesaj

Siz sistem üzerindeki GUEST hesabındasınız sanırım. Bilgisayar yonetıcısı olmadıgınızdan dolayıda sıstem tasımaları engellıyor. Yonetıcı hesabından gırısı yapın sısteme ve GUEST hesabınızı ıptal edın bu sekılde sorunu hem cözmüş olacaksınız hemde fazla olan kullanıcı hesabından kurtulacaksınız..

Bu arada E dedıgın CD surucu degılmı.. ??

chronic
14-08-2008, 10:45   |  #3  
OP Üye
61 mesaj

E. sabit disk sürücülerinden.bilgisayarı sadece ben kullanıyorum,başka kullanıcı yok.Yönetici hesabından nasıl girecez?

kkkmert
14-08-2008, 10:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
300 mesaj

Denetim masasından kullanıcı hesaplarını kontrol edin guest hesap olabilir eger öyle ise yonetici hesabı açın eger yönetici hesabı ise yeni bir hesap daha açın yönetici diye o zaman istedigniz şeyi istedigniz yere taşırsınız.

Kapalı Hesap (74491)
14-08-2008, 10:58   |  #5  
Kapalı Hesap
334 mesaj
kkkmert
Denetim masasından kullanıcı hesaplarını kontrol edin guest hesap olabilir eger öyle ise yonetici hesabı açın eger yönetici hesabı ise yeni bir hesap daha açın yönetici diye o zaman istedigniz şeyi istedigniz yere taşırsınız.
Arkadasımında soyledıgı gıbı yaparsan sorunu cozersın..

DaRWeLL
14-08-2008, 11:54   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

aynı sorun bendede var. örneğin msconfig açarken soruyor.bişey yüklerken soruyor.hesabım yönetici hesabı ama yine yapıyor. çalıştıra yazılan bi kod var onu yazınca böyle şeyler çıkmıyordu ama bilmiyorum bu kodu.bilen kimse varmı??

himmety
14-08-2008, 12:54   |  #7  
himmety avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 32
602 mesaj
DaRWeLL
aynı sorun bendede var. örneğin msconfig açarken soruyor.bişey yüklerken soruyor.hesabım yönetici hesabı ama yine yapıyor. çalıştıra yazılan bi kod var onu yazınca böyle şeyler çıkmıyordu ama bilmiyorum bu kodu.bilen kimse varmı??
[/alıntı/]
denetim masasından kullanıcı hesaplarına girip Kullanıcı Hesabı Denetimi'ni aç veya kapat'ı die yer varorayı tıklayıp varsa Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin. sonra UAC işlevini etkinleştirmek için Bilgisayarınızı korumaya yardımcı olması için Kullanıcı Hesabı Denetimi'ni (UAC) kullanın onay kutusunu işaretleyin veya UAC'yi kapatmak için onay işaretini temizleyin, ardından Tamam'ı tıklatın. bilgisayarı yeniden başlattığınızda kullanıcı denetimini sormayacaktır.Beğendim

minnoş_97
14-08-2008, 12:56   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj
himmety
DaRWeLL
[/alıntı/]
denetim masasından kullanıcı hesaplarına girip Kullanıcı Hesabı Denetimi'ni aç veya kapat'ı die yer varorayı tıklayıp varsa Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin. sonra UAC işlevini etkinleştirmek için Bilgisayarınızı korumaya yardımcı olması için Kullanıcı Hesabı Denetimi'ni (UAC) kullanın onay kutusunu işaretleyin veya UAC'yi kapatmak için onay işaretini temizleyin, ardından Tamam'ı tıklatın. bilgisayarı yeniden başlattığınızda kullanıcı denetimini sormayacaktır.Beğendim
bunu sorun yaşamadıkça yapmayın çünkü vistanın en önemli güvenlik maddesi bu.