Java Mı Döver? C# Mı?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
SeRBoY_WHiTe
28-02-2005, 12:47   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
390 mesaj

...

Son Düzenleme: SeRBoY_WHiTe ~ 29 Aralık 2005 18:34
kefukar
01-03-2005, 12:37   |  #2  
Yeni Üye
44 mesaj

Kardeş öncelikle bu çalışmandan dolayı teşekkür ederim...Bunu ben de copy lemek isterim.. Bence kimse kimseyi dövemez..  :) Gerçek bir programcı her dili bilir hangi proje hangi dile uygun ve avantajlıysa onu kullanır.. Bu tür çekişmeler güzel gelişimde sınır yok. Ama şahsi kanaatim C# MS malı olduğu için çok abartılıyor.. Ve de destekleniyor.. Java hız problemini çozdümü olay bitmiş olacak bence.. İyi çalışmalar..

g_kalp
10-04-2005, 19:11   |  #3  
Yeni Üye
39 mesaj

güzel bir çalışma tebrikler

bozok üniversitesi(yozgat)

SeRBoY_WHiTe
12-04-2005, 13:39   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
390 mesaj

Estagfirullah! Eksik olmayın. Ben sadece bir ufuk acmak istedim makaleyi okuyan arkadaslara.

Yanlız eklemek istedigim bir seyler var. Bence gercek bir programcı her dili bilen degildir. Cunku bu mumkun degildir. Şöyleki; revacta olan dilleri genel kultur anlamında bilebilrisin ama bu, o dillerle elle tutulur bir proje yapman icin yeterli degildir. Dolayısıyla uzmanlık, belirlenen birkac dilde ancak olabilir. Zaten programcıda programlama dilini bilen degil, programlamayı bilen ve bu dogrultuda ogrendigi dili en iyi sekilde kullanandır. Peki bu ne demektir?

Bir programlama dili ogrenmek isteyenler once cesitli safhalardan yani bu isin mantıgı diyebilicegimiz yoldan gecmelidir. Bunlar problemin tanımı, cozum yollları, problemin bir algoritma ile ifade edilmesi, akıs diyagramının hazırlanması(bu safhalar cogaltılabilir ben ozet geciyorum)... Tabi oncesinde neden programla sorusunun tutarlı  bir cevabını kendinde araması. Sonrasında ise artık ogrendigi programla mantıgının ona gosterdıgı yolda ihtiyacına uygun bir dilin secilmesi ve bu dilin prosedurunun(kurallarının vs vs vs) ogrenilmesi. İste bu yoldan giden bir programcı adayının bir dili ogrendikten sonra bir sonrakine ihtiyac dagilinde gecmesi en fazla 2haftasını alır. Programcıda buna denir.

Tesekkurler...

Son Düzenleme: SeRBoY_WHiTe ~ 12 Nisan 2005 13:42
susarac
27-07-2005, 09:20   |  #5  
Yıllanmış Üye
150 mesaj

her zaman java derim....gerçekten tek geçilebilecek bir dil...

kefukar
27-07-2005, 10:30   |  #6  
Yeni Üye
44 mesaj

@susarac tamam da NEDEN tek geçiyorsun... Bunu tek cümlele anlamak zor... Biraz daha açarsan, bilgilendirirsen daha hoş olmaz mı?

beautiful_member
25-08-2005, 08:10   |  #7  
Yeni Üye
37 mesaj

ben biraz  geç  kalmışım bu muhabbete  ama susarac yerine  ben bir cevap verim.Bizim okulda  C# ve java seçmeli dersti.Ben java yı seçtim.En önemli  nedenlerinden biri benim için platformdan bağımsız olması.Bence  bu tek geçmek  için geçerli bir  neden..yazılan bi kodu başka  bi  işletim sisteminde  çalıştırmak için bazı komutları  değiştirmek  veya silip başka  şekilde  yazmak baya  bi  zahmetli iş...Onun için her zaman java derim..

darkstar
24-12-2005, 01:39   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

dostum gercekten iyi bi yaziymis bunu burda paylasmis olman cok hos.. coktandir bu yazi burda  olmasina rahmen donup bakip okumamisim... cunku bu forumun programlama bolumu gercekten cok zayif donup bakmiyorum bile cunku herkez ya hazir code istiyo yada oyle seyler ama yaziyi gercekten cok begendim bastan assagi okudumda.... her ne kadar ben c# ta zorunlu olsamda Java super bi dil diyebilirim....

SeRBoY_WHiTe
26-12-2005, 14:23   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
390 mesaj

:) Forumun genel durumuyla ilgili yaptıgın yorumlara katılamamak elde değil. Ama ne yapalım, elden geldigince mevcut duzeni muasır medeniyetler seviyesine getirmek için mucadele ediyoruz :) . Ama sen genede programlama forumuna takıl derim, malum etegimizdeki tası dokmemiz icin, biraz arz-talep durumlarını irdelememiz lazım!

Son olarak bu konu altına yorum yazmak icin gec kaldıgını dusunmene gerek yok. Cunku bu mesele zaman asımına ugrayacak gibi durmuyor acıkcası...
Muhabbetle!...