Java sürümü uyarısı??

ozan3942
26-10-2014, 01:26   |  #1  
ozan3942 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

Chrome kullanıyorum ve çoğu sayfaya tıkladığımda java sürümüyle alakalı bi hata alıyorum bunun sebebi ne anlayamadım çarpıya ya da tamama tıkladığımda adres çubuğunda saçma sapan isimli bir site yazıyor klavyeye oturulmuş gibi baktım öyle bi site yok zaten ama sitenin içeriği javanın sitesi gibi hazırlanmış javayı da programın kendisinden direk güncelledim zaten bunun büyük bir ihtimalle virüs olduğundan şüpheleniyorum ciddi bir virüsmüdür bu acaba ne yapmam lazım antivirüsle mi taratsam bulamıyorum birşey ne yapmam lazım?? konuyu nereye açacağımı bulamadım en uygun burası olarak gördüm sitelerde dolaşırken çıkan bir uygulama gibi çünkü

İşte önce böyle oluyor:

Daha sonra bu site geliyor:

Son Düzenleme: ozan3942 ~ 26 Ekim 2014 01:42
LENO7
26-10-2014, 03:36   |  #2  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Bu bir sorun değil bir reklamdır. Zararlı taraması yapıp Adblock eklentisi kurmanı öneririm. Yada Aynı bu konuda dediğim gibi yap. LİNK

ozan3942
28-10-2014, 13:50   |  #3  
ozan3942 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

o konuya da baktım fakat olmuyo sürekli chrome uzantılarına iki tane gosave eklentisi bi tane de nextcoup eklentisi geliyo chrome u her kapatıp açtığımda yani. Ccleaner ile temizledim pc mi tarattım program ekle kaldırdan bu programları kaldırdım dosyalarını bulup onları da sildim dediğiniz eklentiyi de yükledim reklam değil casus yazılımmış yani bildiğin virüsmüş bu biraz araştırma yaptım her türlü şifreyi kullanıcı adı bilmem ne ele geçirebiliyor bir türlü kurtulamadım şundan ya

LENO7
28-10-2014, 17:50   |  #4  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Birde C:\Program Files\Google\Chrome\Application yolunu izleyerek burdaki chrome uygulamasını aç bakalım aynı eklentiler çıkacak mı?