javascript'ler çalışmıyor

kasimgurel
04-12-2006, 10:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba, xp kullanıyorum internet explorer 6.0 sp1 kurulu
önceden javascriptlrtim bazen sorun verse de sayfayı yenileyince açılıyordu. artık açılmaz oldu. :net framework sp1 kurmuştum ondan olabilir diye kaldırdım yine aynı hata devam ediyor. Kurduğum yeni ne program varsa kaldırdı sorun hala aynı. İnternet explorer'ı kaldırıp yeniden kurdum yine aynı. Firefox da aynı hatayı veriyor. Sistem geri yükleme harddisklerimden birisine pardus kurduğum için çalışmıyor. Makinemde java da kurulu.

Yardım edebilecek arkadaşlar varsa lütfen bir fikir versinler bana. Cookiler açık flash player, shockwave player yüklü.

Son Düzenleme: kasimgurel ~ 04 Aralık 2006 10:13
BOOMFUNKMCS
04-12-2006, 13:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

tekrar kurulumunu yap java nın dostum,fakat java yı mynet in oyun linkinden indirmeni tavsiye ederim çünkü her java aynı işi görmüyor.ama mynetin yüklettiği herşeye uygunluk gösteriyor.ben sorunun javada olduğunu düşünüyorum.

kasimgurel
04-12-2006, 13:33   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

şöyle bişey var java kurulu değilken zaten explorer javascriptleri çalıştırır. bu bi html kodu gibidir. hem javayı kaldırıp yaniden kurdum da zaten

nebikoska
07-12-2006, 19:36   |  #4  
Yeni Üye
47 mesaj

Anlaşıldığı kadarıyla internet explorer çökmüş veya veri kaybında bulunmuş olabilir  

bi bunu yap büyük ihtimal sorunun çözülecektir

kurulum yaptıgınız WindowsXP vs. cd sini takın.
2.Start/Run. (başlat/çalıştır)

Deyip komut satirina asagidakini aynen yazin. Not: copy paste yapın…

komut:

‘ rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%\inf\ie.inf ’

kasimgurel
09-12-2006, 15:09   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

sağol nebikoska. ama şunu da şöylemeliyim ki sorun çözülmedi.
zaten bundan önce format çekip xp yüklemiştim. ama bu da sorunu çözmemişti. şimdi senin önerin de çözmedi. bilgisayarımda kaspersky antivirus 6.0 var ayarlarını kontrol ettim ve web protection özelliğini devre dışı bırakarak hatta kaspersky'yi tümüyle kaldırarak denedim ama başarılı olamadım.

nebikoska
28-05-2007, 18:04   |  #6  
Yeni Üye
47 mesaj
nebikoska
Anlaşıldığı kadarıyla internet explorer çökmüş veya veri kaybında bulunmuş olabilir  

bi bunu yap büyük ihtimal sorunun çözülecektir

kurulum yaptıgınız WindowsXP vs. cd sini takın.
2.Start/Run. (başlat/çalıştır)

Deyip komut satirina asagidakini aynen yazin. Not: copy paste yapın…

komut:

‘ rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%\inf\ie.inf ’