Jet XP ne kadar faydalı ,

Elçin bahar
18-07-2009, 17:54   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
260 mesaj

Arkadaşlaru bu gün format attıktan sonra Jet Xp adında bir program indirdim internetten ve kurdum , gerçektende sistemim aşırı hızlandı.

Regeditte ayar felan yapıyormuş bu tarz programlar peki böyle ayarlarla hızlanıyorsa sistem bunu neden Microsft yapmıyorSoru.Formattan sonra sisteme yararlı bildiğiniz programlar varsa onlarıda  paylaşırsanız sevinirim iyi çalışmalar.

http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/visit.php?lid=5569   = Jet XP isteyen indirebilir

Son Düzenleme: Elçin bahar ~ 18 Temmuz 2009 17:56
Semih Özyurt
18-07-2009, 18:11   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,748 mesaj

Bende verdigin linkte belki ürün açıklaması bulurum diye bakmıştım sanırsam direk indirme linkini vermişsin bende öylesine bir indiriyim dedim fakat google chrome hemen uyardı bu türdeki dosyalar bilgisayarınıza zarar verebilir ginede exe uzantılı dosyayı indirmek istermisiniz diye bence sana tavsiyem bu programı silmelisin hemen olmasada ileride system 32'yi bozabilir.

Elçin bahar
18-07-2009, 18:15   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
260 mesaj

Ben indirecek olanlara kolaylık olsun diye direk link verdim Semih bey Açıklamalı linkte burda http://www.gezginler.net/modules ... oad=jet-xp&lid=5569 buyrun.

Ya haklı olabilirsiniz ileride zarar verebilir ama , şimdi bu kadar hızlı sistemide bırakmak içimden gelmiyor biraz daha kurulu kalsın bakalım program :)

Mustafa@PC
18-07-2009, 19:04   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Sistemde herşeyin bir dengesi ve standartlığı var buda stabiliteyi sağlıyor.

Benden size tavsiye böyle registry modifiye araçlarını kullanmayın. Registry Windows'un kalbidir.

Önerebileceğim optimize programı ise Tune-Up 2009.

hamann7725
18-07-2009, 19:17   |  #5  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

belkide arka planda sistem kaynaklarında çok önemli şeyleri devre dışı bırakıyor ve hızlandığı için göze güzel geliyor yarın öbürgün patlak verebilir...

Kapalı Hesap (135391)
18-07-2009, 19:25   |  #6  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj
Alıntı: hamann7725  
belkide arka planda sistemkaynaklarında çok önemli şeyleri devre dışı bırakıyor ve hızlandığıiçin göze güzel geliyor yarın öbürgün patlak verebilir...
Çok Haklısınız !

_AFD_
18-07-2009, 19:43   |  #7  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

Çok hızlandırıyor ama açıklamada(http://www.gezginler.net/modules ... oad=jet-xp&lid=5569) bile işletmelerde ticari amaçlı veya güvenlik tehlikesi olmayan yerlerde kullanılıyor bu da onun güvenlik için bir şeyler yaptıgını belli ediyor olabilir
Ve ayrıca sistemin dengesini bozuyor.

prison
18-07-2009, 22:02   |  #8  
Yıllanmış Üye
585 mesaj

bu tür bir programın yaptığı şey herneyse pc yi hızlandırablirama bunu ms zaten biliyor ve özellikle yapmıyordur.zararlı bir prog olduğu kesin..yani bu xp yapacapı hız belli standart şartlarda o yüzden bende bu tür prog.larının kullanılmamasından yanayım..

onur_yokus
19-07-2009, 00:52   |  #9  
Taze Üye
10 mesaj

anladığım kadarıyla.. bu program kayıt defterinden bazı değerleri dğeiştiriyor.. mesela sağ tık yaptığımızda menü animasyonla açılır biz çok fark etmesekte.. gider onu kaldırır bu program.. ve bize pc hızlı gelir.. pek zararı olcağını sanmıyorum ben bu tür şeyleri manuel yaparak uzun süre kullandım pc yi ve zarar görmemiştim.

DarkHellKnightX
19-07-2009, 01:32   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,663 mesaj

Mustafa@PC arkadaşımın da dediği gibi registry windows un kalbidir sen buna programlarla adrenalin verip windows u hızlandırabilirsin fakat belli bi süre sonra windows bu tempoya dayanamayıp bozulmaya başlar Gülüş

Advanced SystemCare
Tune-Up 2009
Ccleaner

gibi programlar ile doğal bir hızlandırma yapabilirsin Göz kırpma

Süleyman.
19-07-2009, 01:38   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: onur_yokus  
anladığım kadarıyla.. bu program kayıt defterinden bazı değerleri dğeiştiriyor.. mesela sağ tık yaptığımızda menü animasyonla açılır biz çok fark etmesekte.. gider onu kaldırır bu program.. ve bize pc hızlı gelir.. pek zararı olcağını sanmıyorum ben bu tür şeyleri manuel yaparak uzun süre kullandım pc yi ve zarar görmemiştim.
Keşke o kadar masum olsa. Onu yapanlar bir de sisteme promosyon olarak birkaç casus, solucan filan atıveriyorlar. Sonra haberiniz bile olmadan bir botnete dahil ediliyorsunuz da, ruhunuz duymuyor...

Trock61
19-07-2009, 18:02   |  #12  
Trock61 avatarı
Yıllanmış Üye
138 mesaj

Bence bu tür  programlar sadece göz boyamak amaçlı sistem hızlanıyor ama bunu kim bilir sistemin hangi kritik noktasını kapatıp hızlandırıyor işte bu çok tehlikeli zaten sistemi hızlandırmak için illa program gerekli değil bir çok yerde kendi başınıza sisteminizi nasıl hızlandıracağınızı belirtiyorlar bu uygulamaları yapmanız en iyisi olur :)

Onuralp Yılmaz
14-12-2010, 21:33   |  #13  
Yıllanmış Üye
922 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Keşke o kadar masum olsa. Onu yapanlar bir de sisteme promosyon olarak birkaç casus, solucan filan atıveriyorlar. Sonra haberiniz bile olmadan bir botnete dahil ediliyorsunuz da, ruhunuz duymuyor...
Kahkaha Bu bölüme koptum abi.

serkashop
19-12-2010, 09:51   |  #14  
Taze Üye
7 mesaj

microsoft yapmıyor böyle programlar çünkü standart seviyede herkesin bilgisayarına uyumlu olacak şekilde yapıyor.Ancak Sistemine Güvenenler için Yapılıyor Böyle Programlar ama siz yinede kullanacaksanız registry mechanic 2010 kullanın isterseniz özelden atabilirim (registry gereksiz verileri temizliyor)
ve 'disk birleştirici kullanmaktan çekinmeyin (C ile D'yi birleştireceğini düşünüyor ilk önce herkes ama bu öyle değil sadece diskteki dosyaların arasındaki boşlukları temizliyor. )

tumantuy
19-12-2010, 23:06   |  #15  
Yıllanmış Üye
329 mesaj

eğer bilgisayarınızın parçalarını hemen eskitmek hantallaştırmak istiyorsanız
bu yazılımı yükleyin 2 yıl sonra pc çöpte :)

MCT21
07-09-2011, 16:01   |  #16  
Yıllanmış Üye
100 mesaj
Alıntı: Semih Özyurt  
Bende verdigin linkte belki ürün açıklaması bulurum diye bakmıştım sanırsam direk indirme linkini vermişsin bende öylesine bir indiriyim dedim fakat google chrome hemen uyardı bu türdeki dosyalar bilgisayarınıza zarar verebilir ginede exe uzantılı dosyayı indirmek istermisiniz diye bence sana tavsiyem bu programı silmelisin hemen olmasada ileride system 32'yi bozabilir.
MCT21
07-09-2011, 16:03   |  #17  
Yıllanmış Üye
100 mesaj
Alıntı: Semih Özyurt  
Google Chrome taramıyor, tarayın, virüs vardır uyarısı veriyor. Eğer varsa virüs programı devreye girer. IE8 de küçük virüsleri algılar.