Jobs futbolcu, Gates ünlü bir komedyen...

CHIP Online
22-01-2010, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bir ulusun teknoloji bilgi seviyesi: Steve Jobs futbolcu, Bill Gates 60'larda yaşamış bir hırsız!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/jobs ... komedyen_17747.html

Resimlerle: Apple'ın "hasta patronu" Steve Jobs...

Teknolojik konular o kadar hızla gelişiyor ki pek çok insan için bu hıza yetişmek mümkün değil. Bu sebepten dolayı bazı yeni nesil teknolojik terimleri tanımayan insanların sayısı hiç de az değil. Ama yapılan bir araştırma İngilizlerin teknoloji konusundaki bilgilerinin sanılandan daha vahim olduğunu ortaya koydu.

Lewis PR tarafından gerçekleştirilen "Bir ulusun teknoloji bilgi seviyesi"ni ölçen araştırmaya rasgele seçilen 1000 kişi katıldı ve katılımcılara teknoloji dünyasından bazı terimlerin ne anlama geldiği ve isimlerin kim oldukları soruldu. İşte şaşırtıcı yanıtlar.

İngilizlerin %20'si Apple'ın patrosunu Steve Jobs'un bir futbolcu olduğunu düşünüyor. Üstelik onlara göre Jobs ikinci ligde oynayan bir futbolcu. %10'u ise onun bir çeşit ticaret komisyoncusu olduğuna inanıyor.

Tüm konu: Jobs futbolcu, Gates ünlü bir komedyen...

İzleyin: Bill Gates'in son günü

Resimlerle: Apple'ın "hasta patronu" Steve Jobs...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Türkiye'de durum nasıldır?

M.G.G
22-01-2010, 20:27   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Bill gates'i  %97'si çıkartır(tanır).Steve Jobs'u %2'si çıkartır(tanır).Sir Tim Berners ve Dongle için durum malum=%0.VHD'yi çıkartan(tanıyan)  oranı %10-15 kadar düşüktür diye düşünüyorum.

Ahmet Ertuğrul
23-01-2010, 00:02   |  #3  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Dongle'ı ben de bilmiyorum. Demek seks oyuncağıymış :P :DD:D Bir bakayım Google'dan neymiş..