Jolicloud Joli OS

LosTReaL
10-04-2012, 12:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Resmi Site http://www.jolicloud.com

Bulut tabanlı bir işletim sistemidir tamamen ücretsiz ve Ubuntu tabanlı GNU/Linux işletim sistemlerinden birisidir. Henüz Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Masaüstü ortamı şık ve kullanıcı ile en rahat bir şekilde etkileşim kurabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bulut tabanlı olmasının avantajlarından birkaçı tablet bilgisayarınız veya Android, iOS işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarınız ile masaüstü ne erişip istediğiniz gibi düzenleyebiliyor program ekleyip kaldırabiliyorsunuz. Aynı zamanda Chrome web mağazasında bulunan Jolicloud uygulamasını Chrome'a ekleyip kullanmakta olduğumuz masaüstü ne Windows üzerinden de giriş yapma imkanı sağlanıyor. Tabi ki bütün bunları yapabilmek için Jolicloud sisteminde bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Facebook, Twitter, Picasa, vb. Gibi hesapları sisteminize bağlayabiliyor ve hepsini tek bir çatı altından yönetebiliyorsunuz. En büyük avantajı ise sistemi herhangi bir nedenden dolayı kaldırmış veya silmiş olmanız ve tekrardan Jolicloud sistemine dönmek istediğinizde sadece sistemi kurup hesap bilgilerinizi girmek programlarınızın tekrardan otomatik yüklenmesi Bulut tabanlı olmasının en büyük avantajlarından biridir. Ayrıca her gün daha çok büyüyen uygulama mağazası binlerce uygulaması ile kullanıma açık haldedir.