Juniper Hakkında Yardım

Scala
17-10-2007, 15:45   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
62 mesaj

Arkadaşlar Juniper güvenlik duvarı cihazı nasıl bir şey neler yapabiliriz bana bu cihazdan bahsedermisiniz acaba

black_flood
17-10-2007, 17:42   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

adını hiç duymadığım birşey bunun yerine bilinen birşey kullansan daha iyi olmazmı??
pandasoftware,symantec vede trend micronun bu tarz yüksek seviyeli pandanınsa %100 garanti verdiği ürünleri mevcuttur hemde bu 3 firmada çok geniş destek ağına sahiptir.

Scala
17-10-2007, 17:52   |  #3  
OP Üye
62 mesaj

juniper güvenlik cihazı http://www.juniper.net geniş bilgi var. ama türkiyede kullanan varmı ingilizce oldugu için fazla bir şey anlamadım

black_flood
17-10-2007, 20:32   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

aslında bunların hepsinin yönetim şekli aynı ama içindeki yazılımı farklı olduğu için ben nedersem deyim tutturamassın ayarını.türkyede kullanan vardır ama belki milyonda bir gibi küçük bir rakam genelde deiğim firmalar vede bir firma daha var microsoft için çözüm üretebilen tek firma adını unuttum ama bunlardan başkalarınıda önermem denemeden.

Scala
18-10-2007, 21:51   |  #5  
OP Üye
62 mesaj

teşekkürler arkadaşım düşüncelerin için

selimhun
19-10-2007, 17:53   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

Bu şirket ve site bireysel kullanıcılara değil   profesyonel ( şirketler ...kurumlar...sistem işleticileri) kullanıcılara  çözüm ve yazılım sunuyor.

Bu tür araçlara bizim gibi kullanıcıların ihtiyacı yok.

Güvenlik duvarı istiyorsan( Windows dışında ki bence son derece yeterli) ...''Comodo'' kullanabilirsin. Adamı biraz bayar ama...olan biten her şeyi görür( Bütün portlardaki hareketleri gösterir) ..kararı sen  verirsin.

Bu arada kullandığın modemin de '' Firewall''u mutlaka vardır . Ek önlem olarak onu da etkinleştirmeyi unutma . Eğer mereklıysan ona da çeşitli kurallar ve de sınırlamalar koyabilirsin.