K:\ Erişilemez Yanlış İşlev

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Turk-i_Ceri
08-02-2010, 21:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadas Bilgisayara Format Atacam Format Cd'sini Katıyorum Çalıştırmıyor Bios Ayarlarından Baktım Herşet Olması Gibi Format Cd'si Dvd Ama.Bilgisayar Format Cd'si Dışında Bütün Cd'leri Dvd'leri Okuyor Sadece Format Cd'sini Okumuyor Neden Olabilir Acaba ? Acil Yardımını Bekliyorum

zxsel
08-02-2010, 22:12   |  #2  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

format cd  ıso olarakmı yazılmıs
sonrada bıostan once cd room sonra hdd calıstır ayarlı olcak 2 boot ayarlarından
cd okuyucun bazı cd lerı secerse farklı cd room tak onla at formatı

vestel de genelde oluyor basıma geldı bazı cd lerı okuyor bazılarını okumuyordu hemde sıfır cdlerı dahıl

vede cd takınca pc acılısında entera yada bır tusa basman gerekcek bır kac defa ozaman cd okur yoksa sıstem acılır bunları gozden gecır derım

eger dıyorsankı farklı pcde  oluyor  benım pc de bıos yada tum dedıklerını yaptım halde cd okumuyor dıyorsan  farklı cd room tak at formatı  format sonunda eskı cd room takarsın

ben oyle yapıyorum ancak farkl ıcd room taktında cd room arkasındakı jumper  ayarına dıkkat et kucuk

tırnak ta takılı sıyah plastık ın de senın pc dekı cdroom la aynı yerde takılı olmasına dıkkat et

ornek cd room arkası master cable celect slave gıbı...genelde  ortada yada sagda takılı dır ..

Turk-i_Ceri
08-02-2010, 22:19   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Evet İso Olarak Yazılmış. Ayrıca Anlamadıgım Neden Sadece Format Cdsinde Böle Olsun Format Dvd'sinde Böle Oluo sadece Format Cdsini Takıp İşimi Görüyorum Ama İş Dvdye Gelince Olmuyor

Serkan Karadaş
08-02-2010, 23:18   |  #4  
Serkan Karadaş avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 15
909 mesaj

takip ediniz :  https://www.chip.com.tr/forum/k-e ... -islev_t151639.html