K750i online update???

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
sehrikalp
14-08-2005, 15:04   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
543 mesaj

Merhaba arkadaşlar;

SonyEricsson K750i aldım. Merak işte, kalkıp sitesinden online update edeyim dedim. (Tabii sadece merak değil) Ama olmuyor, olmuyor, olmuyor. Bütün yönergeleri adım adım takip etmeme ve defalarca denememe rağmen olmuyor. Biraz forumları kurcaladım. Yabancı forumlarda bazı cevaplara rastladım. ISS'ine mail atmış bir kaçı ve cavap olarak bazı ISS'lerin bu işlemi desteklemediği söylenmiş. Böyle bir şey olabilir mi? Ya da bir yolu varsa rica etsem anlatabilir misiniz? U.S. Robotics 9105 model ethernet router kullanıyorum. Hani port açma gibi bir cevap gelecekse yardımı olur diye yazıyorum bunu da?

Son Düzenleme: sehrikalp ~ 14 Ağustos 2005 17:56
sehrikalp
19-08-2005, 16:02   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
543 mesaj

Sonyericsson müşteri hizmetlerine mail attım konuyla ilgili. İlgilenen arkadaşlar için aldığım cevabı da göndereyim:
Update service ile ilgili hiç bir sorun yoktur site ve sistem çalışmakta  direk internete bağlandığından emin olması gerekli (proxy olmayacak). Ancak yine de bu hataları alıyorsa windows’un içerisindeki firewall kapalı olmalı ayrıca adsl kullanıyorsanız bu tip modemlerin kendi içerisinde firewall güvenliği vardır. Bunu da kapatmanız gerekmektedir.

sehrikalp
19-08-2005, 16:06   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
543 mesaj

Bu arada anakartımda donanımsal bir firewall var sanırım onu da kapatmam gerekecek. (EPOX 9NPA Ultra) Bu tip bir firewall kullanan arkadaşlar için bunu da söyleyeyim. Ama henüz firewalları kapatıp bu update işlemini denemedim. Deneyince sonucu yazarım.