Kablo modemlerde uzak mesafe iletişimi

HPQ-User
22-02-2008, 16:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

timer sormuş:
İnternet erişimimi Turksat Kablo TV üzerinden ve kablosuz kablo modem ile gerçekleştiriyorum. Ancak iki katlı evimin içerisinde modem üst katda bir uçta bulunuyor. Toshiba marka Labtop bilgisayarım ile alt katda modemin hemen yer aldığı bölümün yakınlarında bağlantı sağlayabilirken geri kalan büyükçe bir alanda ve hatta üst katda uzak mesafelerde dahi bağlantı kuramıyorum. Kablosuz bağlantıda kablo modemler için iletişimi kuvvetlendirecek donanımların bulunup, bulunmadığı konusunda yardım istiyorum.

Not: Evde iki adet telsiz telefon bulunmaktadır. İletişimde Turksat teknisyenleri tarafından bunların etkili olduğu belirtildi.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Kablo Modem: NETMASTER CBW500 KABLOSUZ KABLO MODEM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Borga-x
22-02-2008, 16:29   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Teknıkerlerın soyledıgı dogrudur. Ama soyle bır sey yapabılırsınız.Eger kablosuz modemın antenı cıkıyorsa 7 veya 9Db'lik bir anten alıp kapsama alanın buyutebılırsınız.
Eger laptopunuz Draft N bağlantısını desteklıyorsa kendınıze Draft N kablosuz modem alınız. Draft N hıcbır engele takılmadan rahatlıkla kullanabılırsınız. Bır öneri daha modemı alt kata alınız. Boylece evın bırcok alanı daha cok modemden yararlanabılır.Modemı evın ortasına konumlandırmak en ıyısı

Son Düzenleme: Borga-x ~ 22 Şubat 2008 16:30