kablolu ve kablosuz ağı birleştirmek

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
islamalparslan
25-07-2005, 22:48   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

benim bir sorunum var. elimde üç bilgisayar var. üçü de aynı modem üzerinden internete bağlanıyorlar. bunlardan biri laptop diğer ikisi masaüstü bilgisayar. bu bilgisayarlar arasında bir ağ kurdum.  lap top wireless olarak internete bağlanıyor. bir kaç güne kadar bu üç bilgisayar da birbirini rahat bir şekilde görebiliyordu. dosya paylaşaımı vardı. masa üstüne bağlı yazıcıyı ağ sayesinde laptoptan kullanabiliyordum. ama şimdi bilgisayarlar birbirini görmüyor.

masaüstü bilgisayarlar modeme ethernet üzerinden bağlı
laptop wireless olarak bağlı.
işletim sistemi xp pro
zone alarm kurulu
modem zyxel 660 hw
bu özelliklere göre bu bilgisayarlar nasıl birbirini görür. nerden nasıl bir ayar yapmak gerekir.
aydınlatırsanız  sevinirim

alkem
26-07-2005, 13:24   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Ping atmayı dene önce birbirlerine.Muhtemelen cevap alamayacaksın.Zone alarm bunu engelliyo olabilir.ZoneAlarm içinde "Security setting" bölümünden bu problem halledilebiliyor:
İnternet bağlantısı için güvenlik seviyesi daima en yüksekte olmalı. Ancak yerel ağda bu değer düşük tutulabilir.
Ayrıca gelişmiş ayarlarda : "Advanced" option ordan şunu göreceğiz
ethernet kartımız "Local Zone" (güvenlik denetimi olmayan yerel bölge) içinde tanımlanmamış.Ethernet kartmızın yanına bir tık atıyoruz ve yaptığımız bu ayarı kaydediyoruz.Bir kaç dk sonra sorun düzelmiş olacak.Fakat bu ayarı tüm zone alarm yüklü bilgisayarlarda yapmak gerekiyor..