Kablolu ve kablosuz ağı birlikte kullanmak

yasin_alm
02-03-2011, 16:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Arkadaşlar merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi hem kablolu hem kablosuz ağı nasıl birlikte kullanabilirim? Kabloyu takıp indirirken belli bir hızım oluyor mağlum, ben istiyorum ki kablosuz ağ üzerinden de (tabi bu ayrı bir bağlantı olacak) başka bir dosya indirmek istiyorum. Yani ikisinin de hızını kullanmak istiyorum. Nasıl olur?

işletim sistemi: xp

Son Düzenleme: yasin_alm ~ 02 Mart 2011 17:03
M.G.G
02-03-2011, 17:09   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

İkisinin hızı diye birşey yoktur.Tek bir hattan bile kullansan dosya aynı hızda iner..
Çünkü telefon kablosu tektir ;)

yasin_alm
02-03-2011, 21:28   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

Hayır sorumu yanlış anlamışsınız. Parantez içinde belirttim ikisi farklı hatlar diye. Kablosuz ağ farklı bir hat, kablolu hat farklı bir hat.  Mesela kablolu hat benim hattım, kablosuz okulun hattı gibi.

Hala cevap bekliyorum.

Son Düzenleme: yasin_alm ~ 02 Mart 2011 21:30
M.G.G
06-03-2011, 13:24   |  #4  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

2 farklı ağa bağlanırsanız IP çakışması olur...
Ama şu yöntemi deneyin kendi modeminizi ethernete bağlayın.Ağ ve paylaşım merkezinden etherneti iptal etmeden bir ağa bağlan seçin kablosuz diyin.okul ağını seçin ;)

Tuğsan
06-03-2011, 13:37   |  #5  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

Iki farkli intenet baglantisina baglanabilirsin, ip cakismasi falan filan olmaz. Iki ag bagdastiricin farkli ip ler alir, fakat dersenki web browserlari icin x baglantisini , download-torrent icin y baglantisini kullanmak istiyorum onu yapamazsin.. Bir tanesi uzerinden internete cikarsin. Serverlarda ise  Network load Balancing denen yontem ile birden fazla internet baglantisini bir gibi kullanabiliyorsun.

Senin durumunda ya bir bagdastirici uzerinden cikarsin internete yada hic cikmazsin. denemesi bedava.

yasin_alm
06-03-2011, 15:41   |  #6  
OP Taze Üye
10 mesaj

serverlardaki o sistemi pc lere uygulayamaz mıyız?

Tuğsan
06-03-2011, 15:46   |  #7  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
879 mesaj

Emin degilim ama sanirim ozaman bir hardware parcaya ihtiyacin olabilir, Pc icin nedir durumu arastirmak lazim. Istersen, Su sekilde manuel olarak yapabilirsin : Normalde kullanmadigini ag baglantisini disable edersin, kullandiginda bir sorun oldugu zaman yada baglantilari swich etmek istedigin zaman , aktif olani disable, disable olani enable ederek kullanabilirsin. Hatta yaptiracak birini bulursan bir script yazdirip bunlari otomatik olarak yapmasinida saglayabilirsin saniyorum ama,arada kisada olsa internet kopmasi olacaktir.

Son Düzenleme: Tuğsan ~ 06 Mart 2011 15:49