kablosuz kimlik doğrulama zaman aşımı ?

HPQ-User
30-04-2008, 10:50   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kijiro sormuş:
öncelikle selamlar....

dizüstü bilgisayarımda vista home premiumum işletim sistemi var..Airties rt-210 koblosuz modem kullanıyorum...

daha önce xp işletim sistemi kullandığım bilgisayarım sorunsuz modeme bağlanırken  vista ile bağlanamıyorum...sorun gider şıkkını seçincede karşıma ''kablosuz kimlik doğrulama  zaman aşımı nedeni ile başarısız oldu'' diye bir ibare çıkıyor..tüm ayarlara bakmama rağmen bir türlü çözemedim..

bu sorunu nasıl çözeceğimi detaylı bir şekilde anlatırsanız minnettar kalırım..şimdiden teşekürler..selamlar saygılar...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
windows vista home premium...

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

eolos
30-04-2008, 11:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

eger modeminde mac filter varsa bundan kaynaklanıyo olabilir

Alibaba
30-04-2008, 11:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

belki vistayla modemin arasında bir WPA protokol uyuşmazlığı var. modemini WPA yerine WEP şifrelemeyle kullanırsan daha güvenli olur. WPA sadece modemle bağlantıyı şifreli onayla sağlarken, WEP ağındaki bütün paketlerini şifreli aktarır. yani yerin kulağı bile duysa  bişey anlayamaz.
modemini WEP şifrelemeye al, ve uzun bir şifre ver. vista erişim için şifre istediğinde açık WEP şifreleme olarak tanımla ve şifreni vistaya da aynı şekilde gir. bu kullanımda da sorun çıkarsa tekrar yaz. belki modeminin firmware yazılımını güncellemen gerekebilir. vistanın kendisinde bir sorun olsa, çoktan kargaşa çıkardı.

sergio
30-04-2008, 14:34   |  #4  
Taze Üye
14 mesaj

Dizüstünün kendi vista driverlarını yükledin mi. bendeki hp dizüstün den vista ı kaldırıp xp yi yükledim driverlarını kurmadan bluetooth ve kablosuz özellikleri çalışmadı.