kablosuz modemim olmuyo

HPQ-User
27-04-2008, 15:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

metehan sormuş:
size dünde ileti göndermiştim şöye söliym kablosuz modemlerde herhangi bi alet daha varmı modem dışında virelles denilen bi alet varmış onun mu olmsı lazım ee ama zaten modem kablosuz nasıl tanıtmam gerekiyo bilgisayarda mı bi ayar yapmam lzm lütfen bana ayrıntılı bi şekilde yardımcı olunuz  çok sevinirim çünkü ben hiç kablosuz modem kurmadım daha önce

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
packard bell notebook mb87
core2du 2.1 işlemci
3gb ram
160gb hd
512 ekran

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Mehmet-
27-04-2008, 15:26   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Kablosuz modemle kablolu modem kurulumu arasında fark yok diyebilirim. (Bazı farklar olyo tabi arada...)
Siz modeminizin xp driverlerini varsa cd den yoksa internetten bularak laptobunuza kurulum yapın. Sonrasında laptobunuz otomatik olarak kablosuz ağı bulacaktır.

Mehmet-
27-04-2008, 15:31   |  #3  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
2,296 mesaj

Ayrıca modeminiz kablosuz modem özelliği taşıyorsa ki taşıyor demişsiniz extra parçaya gerek yok. Extra parça, mevcut kablosuz ağı algılamak için  Wireless özelliği bulunmayan bilgisayarlara takılır örneğin masaüstü pclere. Sizin laptopta Wireless özelliği zaten mevcut parçaya gerek yok.

skrespin
27-04-2008, 16:58   |  #4  
Yıllanmış Üye
261 mesaj

metehan modemini calistirman icin once onu kablo vasitasiyla laptpuna bagla
daha sonra ayarlri yapmak icin 192.168.2.1 adresini internet explorer  ya da v.b ye gir.
karsina gelen sayfada modem ayarlarini yap.
wireless in acik oldugundan emin ol ( modem ayarlarina girince soldaki menude wireless bolumu vardir)

wireless sifreleme yapmayi sakin unutma. sifre seceken duzgun bir sey sec.

daha sonra ayarlar bitince ve eger dogru olarak yaptiysan laptopundan kablosuz internet arat.
kendi modemini bul ve onu sec sifreni gir ve baglan.

metehan84
27-04-2008, 17:35   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

size tşk ederim benim iletime cevap verdiğiniz için kablosuz modem için şimdide şunu sölim modemin bütün ayarlarını yaptıktan sonra o ethernet kablosunu mu çıkarıyorum yada ne yapmam gerekiyo yoksa o kablo hep içinde mi kalcak.çünkü ben bu odadan diğer odaya geçiyom kablo içinde kalırsa ne anlamı kalırkı kablosuzun napmam gerekiyo bilmiyormm lütfen yardım edin.ha birde çok afedersinz çok merak ettim acaba masaüstü bi bilgisayara kablosuz modem bağlanabilirmi bağlanırsa kablosuz modem dışında bi parça gerekiyomu yani virelles.

sah1n
27-04-2008, 17:44   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

Modem e kabloyla bir seferlik ayarı yaptıkdan sonra çıkarabilirsin.Modemde sadece telefondan gelen kablo takılı olacak.

skrespin
27-04-2008, 23:04   |  #7  
Yıllanmış Üye
261 mesaj

Masa üstü yada herhangi bir bilgisayara usb girisi ( oldugu sürece internete kablosuz modem ile internete baglanabilirsin.

Su da var bazi yeni ana kartlar üzerlerinde wireless adaptörle geliyorlar buda ek bir bilgi olsun.

Sorunu cözersen haber ver