Kablosuz mouse diğerlerinden etkileniyor

HPQ-User
25-04-2009, 19:46   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

skymann sormuş:
Merhaba.. bende eşantiyon ürünü bir kablosuz mouse var. Markasını göremedim yok sanırım. Geçen gün bilgisayar sınavımız vardı yanımda o mouse u getirmiştim. sınıfta herkesin kendi bilgisayarı var tabiki bayağı kişininde kablosuz mouse u var. sınav başladı ben çizim yaparken mouse un kendi kendine haraket ettiğini gördüm hatta birinden öyle etkileniyordu ki kendi şeklini çiziyordu neredeyse.. tıklamalar yönlerdirmeler hepsini alıyordu ben hiç birşey yapamadım benm komutlarım bir işe yaramıyordu.  MousePad le çizimi yaptım tabii ,kötü not bekliyorum. Hocama bu durumu açıklamak istiyorum ama önce sormak istedim ..

Bende soruyorum kablosuz mouseların  birbirinden etkilenmesi imkansız mı ? nasıl şartlar olursa etkilenir.
Eğer bunu yeterli şekilde açıklarsanız çok sevinirim çünkü hocama açıklamam yapmam gerekli.
Sınıfımızda 50 ye yakın öğrenci vardı herkesin kendi dizüstü bilgisayarı var ama kaç kişide kablosuz mouse olduğunu bilmiyorum.
Benim merak ettiğim böyle bir etkilenme mümkün mü yoksa imkansız mı olup olmadığı  . Çünkü mouse marka ürün değil, eşantiyon ürünü.  Enkısa zamanda yanıtlarsanız sevinirim.
Çok teşekkürler

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Asus f3 serisi dizüstü bilgisayar

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.9) Gecko/2009040821 Firefox/3.0.9 (.NET CLR 3.5.30729)

ilginch
25-04-2009, 20:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,635 mesaj

keşke sınav anında hocanıza gösterseydiniz,ayrıca eşantiyon olması sebebiyle frekansları aynı olabilr..

PcMaKeR
25-04-2009, 20:16   |  #3  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Frekans çakışması. Etkilenir. Ama önce bildirmelisin böyle şeyleri. Yoksa hoca bunu bir nevi yalan olarak algılayabilir(kıl türünden bir hocaysa).