kablosuza giremiyorum

ECHELON_
28-04-2009, 16:57   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

arkadaşlar kablosuza giremiyorum benden ssıd istiyor modemimin ku.adını ve şifresini girmeme rağmen başarısız oldum ayrıca bağlantıyı silip tekrar kurmaya kalktığımda yine başarısız oldum. modem ara yüxünden gizli ssıd yi pasifleştirmem rağmen yineden giremedim..

aşağıda ekran alınıtıları vardır ordan da bakabilirsiniz

Son Düzenleme: ECHELON_ ~ 28 Nisan 2009 17:06
ECHELON_
28-04-2009, 17:07   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

help me

bektash
28-04-2009, 17:09   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,997 mesaj

kablosuz güvenlik ayarlarını Wep olarak ayarla ;)

ECHELON_
28-04-2009, 21:12   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
bektash
kablosuz güvenlik ayarlarını Wep olarak ayarla ;)
birader yorumun için saol ama bende wep yok yani modem ara yüzünde o özellikl yok her modemde o şifreleme türü yok

ECHELON_
28-04-2009, 21:21   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
TBCMagic
Modemin ayarlarina gir ve "SSID gizle" ayarini kaldir. O zaman görür.
HOCAM YAZDIM YA EKRAN ALINTILARINA BAKMADIN MI SSID seçeneğini iptal edip denedim yinede girmiyor normalde benim kablosuz eskiden ınca olarak güzükürdü bağlantılarda şimdilerde adlandırılamayan ağ diye gözüküyor

ECHELON_
28-04-2009, 21:34   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
TBCMagic
"...ayrica gizli ssid seceneginide etkinlestirdim..." diye okudum. O nedenle öyle yazdim.

(2.ci resim)

a) SSID'yi degistir ve modem tekrar baslat. SSID sordugunda verdigin SSID'yi gir. Ne bileyim AhmetMehmet (ayrica "Özel karakterler" kullanma / cok uzun bir isim secme 15 karakter yeter)

b) SSID'yi gizle secenegini kaldir VE modemi tekrar baslat.

c) Modemi resetle ve bütün bilgileri tekrar gir.

Aklima baska cözüm gelmiyor.

hocam özür diliyorum senden haklısın oraya etkinleştirdim yazmışım haklısın ama ben orada kablosuza eskiden giriyordum şimdi gizli ssıd yi aktifleştrince giremiyorum demeye çalıştım ama pek düzgün bir anlatım olmamış benden kaynaklanan bir yanlış anlama var

şimdi ben modem arayüzünden gizli ssıd seçeneğini pasifleştirmeme rağmen kablosuzdan nete giremiyorum

SSID'yi degistir ve modem tekrar baslat. SSID sordugunda verdigin SSID'yi gir. Ne bileyim AhmetMehmet (ayrica "Özel karakterler" kullanma / cok uzun bir isim secme 15 karakter yeter)

birader ssıdyi ben etkinleştirdiğimde modem benden ssıd numarası istemedi ki ya da ben herhengi bir şifre girmedim

şimdi bu ssıd şifresi modemin türkçe olarak hangi şifresine denk geliyor

kullanıcı adı ve şifresi mi yoksa ttnet şifresi mi

Son Düzenleme: ECHELON_ ~ 28 Nisan 2009 21:37
nonpasaran
28-04-2009, 21:43   |  #7  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

arkadaşım bu kablosuz ağ ayarlarında ki en ufak bir değişiklik olursa bi daha ebedi billah bağlanmaz modemin ssid i değiştiği için bağlanmıyor muhtemelen modem arayüzüne girip ağını görünür hale getir bir ssid ismi ver mac filtrelemeyide devre dışı bırak sonra denetim msasından kablosuz ağları yönet de oradaki profili tamamen sil sonra ağa tekrar bağlanmaya çalış muhtemelen şifreni girince bağlanabileceksin ve yeni profilini kaydedecek sonra yine ssid ini gizler mac filtreleme yaparsın eğer istersen fakat profili silme işini atlamamalısın en önemli detay bu umarım bu sorununu çözer

ECHELON_
28-04-2009, 21:56   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
nonpasaran
arkadaşım bu kablosuz ağ ayarlarında ki en ufak bir değişiklik olursa bi daha ebedi billah bağlanmaz modemin ssid i değiştiği için bağlanmıyor muhtemelen modem arayüzüne girip ağını görünür hale getir bir ssid ismi ver mac filtrelemeyide devre dışı bırak sonra denetim msasından kablosuz ağları yönet de oradaki profili tamamen sil sonra ağa tekrar bağlanmaya çalış muhtemelen şifreni girince bağlanabileceksin ve yeni profilini kaydedecek sonra yine ssid ini gizler mac filtreleme yaparsın eğer istersen fakat profili silme işini atlamamalısın en önemli detay bu umarım bu sorununu çö
hocam profil silme işini çok denedim kablosuz ağları yönetten benim kablosuzumu adlandırılamayan diye gösterileni kaldır diyorum kaldırıyorum tekrar kurmaya kalkıyorum ta kurulum aşamsında tekrar ssıd şifresi istiyor ttnet k.adı ve diğer şifrelerin tümünüde denemem rağmen olmuyor

nonpasaran
28-04-2009, 22:00   |  #9  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj
SCARFACE_
hocam profil silme işini çok denedim kablosuz ağları yönetten benim kablosuzumu adlandırılamayan diye gösterileni kaldır diyorum kaldırıyorum tekrar kurmaya kalkıyorum ta kurulum aşamsında tekrar ssıd şifresi istiyor ttnet k.adı ve diğer şifrelerin tümünüde denemem rağmen
e tamamda sen modemin arayüzüne girip yeni bir ad ver ssid i görünür yap artık senin ağın pc için komşunun ağı gibi olacak profilide sildinmi pc o ağı hiç tanımıyacak böylece bağlanmak istediğide sadece şifre yazıp girmen yeterli olacak modemin arayüzünde ssid adını değiştirme seçeneğini bul ve yeni bir ad ver yani

asesbaşı
10-05-2009, 18:27   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
201 mesaj

Dostum modem'in ayarlarını fabrika ayarlarına döndür resetleyerek daha sonra tekrar yapılandır.

WPA ve WPA2 şifreleme yöntemini kullan. ssıd'de gizlemene gerek yok saldırganlar onları çok kalay tespit ederler