kafama birşey takıldı

guneyozcan
09-05-2012, 09:57   |  #26  
guneyozcan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
281 mesaj
Alıntı: sekisila  

her oyun desteklemiyor onu. çok kullanışsız. görüntüğü genişletmiyor sündürüyor.
her neyse... teknik bilgin olmadığı için olayı anlayamıyorsun...
güzel bir şey diyeyim o kadar...

dabbe1
09-05-2012, 10:00   |  #27  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

3D vision nasıl başarısız olur anlamadım... daha detaylı grafikler vermiyor mu?

rakpunar
09-05-2012, 11:44   |  #28  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 33
550 mesaj

Arkadaşın anlatmak istediği, monitörlerin kenarlıklarının görüntüyü kesmesi. Bence de bu şekilde güzel bir görüntü olmuyor. Kenarlığı 0 cm olan monitörler çıkarsa ve hatta bu monitörleri lego misali birbirlerine sabitleme gibi birşey olursa çok daha kaliteli olur. Zevk meselesidir. Arkadaşa bu konuda katılıyorum. Bende şahsen o siyahlıklar varken milyon dolarlarım olsa almam öyle birşey. Tabi milyon dolarım olsa şu yeni çıkan led tvler varya hani kenarlıkları yok. Onlarla yaparım o çoklu monitör olayını o ayrı mesela. :D

Banned
09-05-2012, 11:52   |  #29  
OP Banlandı
182 mesaj
Alıntı: rakpunar  
Arkadaşın anlatmak istediği, monitörlerin kenarlıklarının görüntüyü kesmesi. Bence de bu şekilde güzel bir görüntü olmuyor. Kenarlığı 0 cm olan monitörler çıkarsa ve hatta bu monitörleri lego misali birbirlerine sabitleme gibi birşey olursa çok daha kaliteli olur. Zevk meselesidir. Arkadaşa bu konuda katılıyorum. Bende şahsen o siyahlıklar varken milyon dolarlarım olsa almam öyle birşey. Tabi milyon dolarım olsa şu yeni çıkan led tvler varya hani kenarlıkları yok. Onlarla yaparım o çoklu monitör olayını o ayrı mesela. :D
aynen demek istediğim budur. Ek olarak ben oyunlarda bu kadar geniş görüntüye karşıyım. İdeal boyut 21-23 inch dir. Koskoca ekran zevkle oyun oynanmaz. Adamın boynu tutulur nereye bakacağını şaşırır.

Evine 2-3 ekran alıp bölen kişilerin sanırım para harcayacak yerleri yok. Allah akıl fikir versin diyorum.

Son Düzenleme: sekisila ~ 09 Mayıs 2012 11:53
guneyozcan
09-05-2012, 12:08   |  #30  
guneyozcan avatarı
Yıllanmış Üye
281 mesaj

öncelikle kimsenin parasını harcayacağı yer seni ilgilendirmez...
2.si oyun sırasında monitör kenarlığı görünmüyor bile.. zaten sadece ortada ki monitöre bakıyorsunuz..

rakpunar
09-05-2012, 12:09   |  #31  
Yıllanmış Üye
550 mesaj

Monitörün boyutu arttıkça oynama mesafesininde uzaması gerekiyor. Gerekli ölçüde monitörden uzaklaşırsan daha iyi bir oyun zevki yaşatacağı kesin(monitörün kenarlıkları yoksa). Ama tabi bugün ki en büyük led tv'lerde falan böyle birşey yapmaya kalksak 10metreden falan oynamak gerekecek herhalde :D

rakpunar
09-05-2012, 12:12   |  #32  
Yıllanmış Üye
550 mesaj
Alıntı: guneyozcan  
öncelikle kimsenin parasını harcayacağı yer seni ilgilendirmez...
2.si oyun sırasında monitör kenarlığı görünmüyor bile.. zaten sadece ortada ki monitöre bakıyorsunuz..
Tartışmaya gerek yok arkadaşlar. Zevkler ve renkler tartışılmaz. :)

ccc KINAŞLI ccc
09-05-2012, 20:40   |  #33  
ccc KINAŞLI ccc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,653 mesaj
Alıntı: sekisila  
ekran ortadan bölünüyor resmen çok rahatsız edici bir durum bence. öyle bir amacı olan dev ekran alsın onda oynasın. :S Ayrıca bi sırada program yazıp bi yandan nasıl oyun oynucak anlamadım? Ekranlar birbirinin devamı..
İşte oyunu 800*600 piksel yapıp sağa kor yazılım yazma programını sola arada oyun oynar Pause yapar yazılım yazar keyif adamın keyfi ne karışıyon KahkahaKahkaha