Kasa fanı ve CPU fanı önerisi.

eqin
14-03-2011, 21:31   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

"Yardım edin!" "Helppp mee" "Allah rızası için bir bakın" gibi bir başlık yazmadığım için konuma bakılıp bakılmayacağından pek emin değilim :) (Son zamanlarda açılan başlıklara bir sitem)

Cooler master RC-690  olan kasamın yan fanının bir yaprağı koptu. Dolayısıyla çalışırken biraz fazla ses çıkarıyor ve soğutma görevini yerine getirdiğine pek emin değilim. Bugün gidip yeni bir fan almayı düşündüm ancak sizlerden bir yorum almadan, kendi başıma iş yapmak istemedim.

Bana uygun, mümkün olduğu kadar ucuz bir fan söylerseniz çok sevinirim. Birde bunun montajı zor mudur ? Kendim halledebilir miyim ?

Kasa bu : http://www.vatanbilgisayar.com/c ... ils.aspx?I_ID=52267

İkinci bir sorum ise ileriye dönük ( 2 kez konu açmak istemedim).

i7 işlemcim ve Gigabyte ex58-ud5 bir anakartım var. İşlemcimin fanınında yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bazen yüksek ısı değerlerini görebiliyorum ve zaman zaman yavaşlamalar oluyor.

Yine bir işlemci fanı veya soğutucusu söylerseniz çok makbule geçer. Bu arada Power Suply kasanın kendi üzerinde gelen 600W'lık. Bunuda göz önünde bulundurusanız sevinirim.

Teşekkürler.

Erdem_Aydın
14-03-2011, 21:42   |  #2  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

i7 işlemcin var ama soket yapısını yazmamışsın daha iyi yardım edebilmek için söylüyorum...

O yüzden şimdilik bunu söylüyorumfiyatı pahalı gelebilir...

http://www.eksenbilgisayar.com/? ... mci_Sogutucusu.html

Son Düzenleme: Erdem_Aydın ~ 14 Mart 2011 21:49
eqin
14-03-2011, 22:05   |  #3  
OP Üye
56 mesaj

İ7 920 2.66 Ghz. Maalesef soket yapısını bilmiyorum. Bu bilgi yeterli değilse nerden bakabileceğimi söyler misin ?

Birde öncelikle kasanın fanını değiştirmeyi düşünüyorum. O konuda da bir fikir verebilirseniz sevinirim.

Son Düzenleme: eqin ~ 14 Mart 2011 22:08
eqin
17-03-2011, 18:57   |  #4  
OP Üye
56 mesaj

Bir yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.