Kaset geri döndü: Tersine işleyen teknoloji

CHIP Online
16-03-2009, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Dijital müziğin hızlı yükselişi eski dostumuz kasetleri öldürdü. Ama bu gidişe karşı koyanlar da var

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Kase ... eknoloji_10751.html

Analog kayıtları dijital ortamlara aktarabilen PlusDeck Ex'in haberimize konu olmasının nedeni elbette ki bu özelliği değil; zira bu işlemi gerçekleştiren cihazların bugün için herhangi bir ayrıcalığı yok. PlusDeck Ex'i diğerlerinden ayıran en büyük özelliği, kayıtları analog ortamdan dijital ortama aktarabilmesinin yanında, dijital ortamdaki kayıtları da analog ortama çok basit bir biçimde geçirebilmesi.

Walkman'lerinde ya da eski kasetçalarlarında müzik dinlemek isteyen kullanıcılara hitap eden ürün, bunun dışında FM radyodan kayıt işlemini gerçekleştirerek bunu dijital bir dosyaya aktarabiliyor. 7.1 surround ses sistemini de destekleyebilen cihazın fiyat etiketinde ise 250 Dolar yazıyor.

Tüm konu: Kaset geri döndü: Tersine işleyen teknoloji

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu cihaz kimlerin hoşuna gidebilir?

abramelech
16-03-2009, 21:28   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Bu tip cihazlar genellikle ev  kullanıcıları değilde Stüdyo ve profesyonelce bu işlerle uğraşanlar için üretilir. Tabi eskiden beri ses kayıtlarına meraklı biriysek ve elimizde müzikten ziyada kendimizin yada aile bireylerinin ses kayıtlarını saklıyorsak bunları pc ye aktarmak için Süper kullanışlı olur.

Kapalı Hesap (53751)
16-03-2009, 21:45   |  #3  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Benim hoşuma gitti mesela:))

Fattur
18-03-2009, 18:36   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Bilmem.Tasarımı güzel.Kullanışlı bir üründe ayrıca..

MBTGROUP
18-03-2009, 18:50   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Fazla eski duruyor geçmişten dirilmiş gibi,nostalji tutkunlarına hitap ediyor .Bana hitap etmedi.Bu daha güzel

Şimdi bunlarla müzik dinleniyor.

turatbek_aytmatov
30-10-2010, 01:31   |  #6  
Taze Üye
19 mesaj

Benim gibi kasetlerini waw formatı ile bilgisayara  kaydedip ardından cdye çekenlere. Ayrıca özellikle Türkiyede 70 ve 80 li yılların müziğinin arşivlenmesi konusunda sıkıntı var. Bir çok değerli ustanın eserleri en iyi ihtimalle makaralarda en kötü ihtimalle piyasada bir tane bile sıfırı kalmamış kaset kaydı ile piyasadan silindi gitti. Bunları müzik seven arşivci kişileerin cd formatına çevirmesi gerek. Profosyonel ve temiz bir biçimde tai ki. Gerçi Odeon bu konuda iyi çalışmalar yapıyorlar. Makara ve Plak kayıtlarını günümüze aktarıyorlar.

Ahmet Ertuğrul
30-10-2010, 22:57   |  #7  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Artık sadece video sitelerinden, televizyondan ve radyodan müzik dinliyorum.