kaseti dvd yapma yada aktarma

knickpack
17-08-2009, 04:59   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

ilgilenen herkese çok t şk ediyorum benim sony dcr 24 e marka mini dv bir sony cameram ve sony fw 245 vista premium 2 işlemcili bir laptopum var mini dv kasetlerimi cameradan bilgisayara aynı kalitede aktarıp oradan bir dvd yapabilirmiym (kaset görüntüsü olduğu gibi aktarılabilirmi) yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılarımla

Trance
19-08-2009, 13:20   |  #2  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,058 mesaj

merhaba knickpack,
Sony Kameranda video yu PC ye aktarmak için 3 çıkış mevcut, bunlar;
1. Video Out
2. S-Video Out
3. I-Link (DV) Out
Bunlar dan en kalitelisi (kamera daki görüntüyü olduğu gibi aktarma)  i-link (DV) out olanıdır. Bu Bağlantıdan PC ye aktarım yapmak istersen bunun aktarım kablosunu alman gerekir, bu kabloda piyasada  benim bildiğim 2 tipde bulunur, birincisi bir ucu DV diğer ucu DV  olan var , birde diğeri bir ucu DV diğer ucu IEE1394 (FireWire) olan var, bunlarda PC inde hangisi varsa ona göre uygun olanı nı alırsın,
Aktarımı da herhangibir Vide Editor Programı ile Capture şeklinde aktarırsın mesela Ulead Video 8.0 ve üstü sürümlerde çok kolay yapabilirsin.
Yanlız bu tip işler dizüstü bilgisayaralrda nasıl olur hiç bilmiyorum. En iyisi bu tip işlerle uğraşıcaksan şöyle Mutlimedia işler için ideal , Quad Core 4 çekirdekli bir işlemcili ve yüksek RAM li  masaüstü bir PC çok daha rahat görürdün işini. Umarım yardımcı olmuşumdur.
saygılarımla.
Örnek Kablo DV-to -IEE1394 (FireWire):

Son Düzenleme: Trance ~ 19 Ağustos 2009 13:21
knickpack
20-08-2009, 03:46   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

Sevgili Trance alakanızdan ötürü çok çok teşekkür ediyorum firewire girişi bilgisayarımda yok ancak İ S400 diye dv kablo ucuna benzer biryer var birde hdmı girişi var bunlar işime yararmı bi bakacağım tekrar teşekkür ediyorum saygılarımla
         hoşçakaklın

Trance
20-08-2009, 16:45   |  #4  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,058 mesaj

rica ederim arkadaşım.
Hhımm evet HDMI da gayet iyi iş görür yeter ki uygun kabloyu bul, hadi kolay gelsin.