Kaspersky 2012 İnternet Securty Lisans Sorunu

kocaeli4141
16-02-2012, 19:35   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
171 mesaj

Arkadaşlar 2 gün önce bilgisayarıma teknoloji mağazından almış olduğum Kaspersky 2012 ürünün kurdum ve 20 haneli kodu girerek aktifleştirdim.Fakat format atmak durumundayım ne yapmam lazım? Çünki biliyorsunuz genelde formatdan sonra tekrar girilen kodları kabul etmiyorlar(windows) onun için size danışmak istedim para veripde aldım boşa kara listeye eklenmesin lisansım...

darkmaster
16-02-2012, 19:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
244 mesaj

ürün anahtarınla kaspersky nin sitesine yada aracının sitesine girerek aktivasyon kodu alman gerekli idi. eğer aktivasyon kodunu aldıysan format attıktan sonra aynı aktivasyon kodu ile tekrar ürünü aktive edip kullanabilirsin. mailinde mevcuttur büyük ihtimalle aktivasyon kodu mail atmışlardır sana, sakın o kodu kaybetme yeter :)

kocaeli4141
16-02-2012, 20:04   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj

üye filan olmadım direk kodu yazdım nereye üye olmam lazım?

Kapalı Hesap (200174)
16-02-2012, 20:18   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: kocaeli4141  
üye filan olmadım direk kodu yazdım nereye üye olmam lazım?
Üye olman lazım değil 4 defadan fazla girme kodu sorun olmaz 4 defa girme hakkın var....
kullanıyorum....
Ayrıca lisansı aynı anda 2 bilgisayarda kullanınca kara listeye düşüyor etkinleştirmek için 1 pc de 1 den fazla girebilirsin en fazla kodu kabul etmez sende helyum bilişimle irtibata geçersin yeni kod yollarlar
Başıma gelmişti geçen yıl yeni key yolladılar :D

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (142686) ~ 16 Şubat 2012 20:27
kocaeli4141
16-02-2012, 20:48   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj
Alıntı: kesko  
Üye olman lazım değil 4 defadan fazla girme kodu sorun olmaz 4 defa girme hakkın var....
kullanıyorum....

Hiç denedizmi peki? Direk formatdan sonra herhangi bir işlem yapmadan aynı girilen ilk kodu girince aktif mi oldu? Ama aktif olması saçma geliyor yoksa ben bu kodu başka pc dede kullanabilirim düşündüğümüzde formatdan sonra direk kabul etmeside aynı olaya giriyor öyle değil mi?

burak_2395
16-02-2012, 21:20   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

kaspersky nin sitesinden aktivasyon kodu alman gerekli arkadaşında dediği gibi :D

Son Düzenleme: burak_2395 ~ 16 Şubat 2012 21:22
kocaeli4141
16-02-2012, 21:56   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj
kullanıyorum....
Ayrıca lisansı aynı anda 2 bilgisayarda kullanınca kara listeye düşüyor etkinleştirmek için 1 pc de 1 den fazla girebilirsin en fazla kodu kabul etmez sende helyum bilişimle irtibata geçersin yeni kod yollarlar
Başıma gelmişti geçen yıl yeni key yolladılar :
Peki format attıkdan sonra birdaha girince 2 kez girilmiş olmuyormu? Cünki lisans bir kez etkinleştiriliyor format atıyoruz birdaha aynı lisansı girince sorun cıkmıyormu? Sen 2 pc demişsin ama ne fark eder ki?

kocaeli4141
16-02-2012, 21:57   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj

kesko kardes Hiç denedin mi peki? Direk formatdan sonra herhangi bir işlem yapmadan aynı girilen ilk kodu girince aktif mi oldu? Ama aktif olması saçma geliyor yoksa ben bu kodu başka pc dede kullanabilirim düşündüğümüzde formatdan sonra direk kabul etmeside aynı olaya giriyor öyle değil mi?

Kapalı Hesap (200174)
17-02-2012, 15:15   |  #9  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
kesko kardes Hiç denedin mi peki? Direk formatdan sonra herhangi bir işlem yapmadan aynı girilen ilk kodu girince aktif mi oldu? Ama aktif olması saçma geliyor yoksa ben bu kodu başka pc dede kullanabilirim düşündüğümüzde formatdan sonra direk kabul etmeside aynı olaya giriyor öyle değil mi?
Arkadaşım benim bir defasında HDD'nin kablosunda sorun oluşmuştu ve işletim sistemi öyle ağır çalışıyorduki karıncadan yavaş idi ve ben o gece tam 8 defa format attım pc'ye  formatlama işi biter bitmez kis kurarım nete bağlanmadan yani 8 kez kullandım lisans anahtarını..
Sen lisansı sadece bir pc'de kullan 2 pc'De etkinleştirmeye çalışırsan sorun çıkartır
Ve en sonunda sorunu buldum 9.kez formatlayıp kis'i kurdum sorun çıkartmadı..
İstediğin kadar kur kaldır onlar zaten anlıyorlar sendeki lisans'ın kaç pc'de kullanıldığını dediğimi unutma 2. bir pc'de etkinleştirmeye çalışma..

Format atarım masaüstü açılır açılmaz chipset etherneti kurmadan kis'i kurarım etkinleştirme bölümüne gelince etherneti kurarım net bağlantısını kurarım sonrasında lisansı girerim lisansı doğruladımı e-posta ister onuda girerim ve etkinleştirildi der..
Bu kadar..
Bu arad ayeni kullanıcı isen aldığın kutu dışında şöyle bir ibare mevcut..
DİKKAT: Öncelikle http://www.helyum.com.tr/ac adresine giderek gerekli alanları doldurduktan sonra aşağıdaki referans kodunu  giriniz..
Program etkinleştirmesinde gereken kod,bildirdiğiniz telefon numarasına E-posta adresine gönderilecektir..
34H76-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX
Referans nosu 30 hanelidir bilgileri eksiksiz gir lisans anahtarı e-postana gelecek msn adresi vs...
Lisans keyi 25 rakamlıdır
K5XXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX
İstediğin kadar tek pcde etkinleştir 
Senin dediğin öncedendi 3 kez idi süresi ama onu kaldırdılar şuan yok yani ben ard arda 9 defa kullandım lisansı tek pcde 
Kolay gelsin umarım kafanda soru işaretleri kalmaz
Lisansı senden başkası bilmesin.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (142686) ~ 17 Şubat 2012 15:32
kocaeli4141
17-02-2012, 17:34   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj
Arkadaşım benim bir defasında HDD'nin kablosunda sorun oluşmuştu ve işletim sistemi öyle ağır çalışıyorduki karıncadan yavaş idi ve ben o gece tam 8 defa format attım pc'ye  formatlama işi biter bitmez kis kurarım nete bağlanmadan yani 8 kez kullandım lisans anahtarını..
Sen lisansı sadece bir pc'de kullan 2 pc'De etkinleştirmeye çalışırsan sorun çıkartır
Ve en sonunda sorunu buldum 9.kez formatlayıp kis'i kurdum sorun çıkartmadı..
İstediğin kadar kur kaldır onlar zaten anlıyorlar sendeki lisans'ın kaç pc'de kullanıldığını dediğimi unutma 2. bir pc'de etkinleştirmeye çalışma..

Format atarım masaüstü açılır açılmaz chipset etherneti kurmadan kis'i kurarım etkinleştirme bölümüne gelince etherneti kurarım net bağlantısını kurarım sonrasında lisansı girerim lisansı doğruladımı e-posta ister onuda girerim ve etkinleştirildi der..
Bu kadar..
Bu arad ayeni kullanıcı isen aldığın kutu dışında şöyle bir ibare mevcut..
DİKKAT: Öncelikle http://www.helyum.com.tr/ac adresine giderek gerekli alanları doldurduktan sonra aşağıdaki referans kodunu  giriniz..
Program etkinleştirmesinde gereken kod,bildirdiğiniz telefon numarasına E-posta adresine gönderilecektir..
34H76-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX
Referans nosu 30 hanelidir bilgileri eksiksiz gir lisans anahtarı e-postana gelecek msn adresi vs...
Lisans keyi 25 rakamlıdır
K5XXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX
İstediğin kadar tek pcde etkinleştir 
Senin dediğin öncedendi 3 kez idi süresi ama onu kaldırdılar şuan yok yani ben ard arda 9 defa kullandım lisansı tek pcde 
Kolay gelsin umarım kafanda soru işaretleri kalmaz
Lisansı senden başkası bilmesin.

Ürünümü 3 gün önce teknoloji mağazasından kutuda aldım karton kutuda.Fakat sizin dediğiniz refarans no yok.İçinde Kaspersky 2012 internet securty cdsi ve etkinleştirme kartı çıktı.Etkinleştirme kartındada 20 haneli lisans no var.Refarans no nerede acaba?

Son Düzenleme: kocaeli4141 ~ 17 Şubat 2012 17:40
Kapalı Hesap (200174)
17-02-2012, 18:49   |  #11  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Ürünümü 3 gün önce teknoloji mağazasından kutuda aldım karton kutuda.Fakat sizin dediğiniz refarans no yok.İçinde Kaspersky 2012 internet securty cdsi ve etkinleştirme kartı çıktı.Etkinleştirme kartındada 20 haneli lisans no var.Refarans no nerede acaba?
Referans numarası nasıl olmaz ya kaç yıldır lisansını alıyorum her zaman referans nosunu kullanarak kayıt yaptım ürünü...  Ben kaspersky internet security 2011 aldım aynı lisans ile 2012 sürümü kullanıyorum 
Şöyle bir kutudamı satın aldın ürünü..
 [/url]
Referans nosuda bu kutunun içinde üzerine yapıştırılmış şekilde dir...
[url=http://bit.ly/c25MCx]

Beş yıldır lisanslı ürünü satın aldım her seferinde plastik kutu içinde kutu naylon ambalajla sarılmıştır satın alan açıyor kutuyu dışarıdan kutu içerisinde ne olduğu gözükmüyor..
Neyse eğer sorunsuz kurup kullanıyorsan sorun yok demektir 
kolay gelsin..
Ben her seferinde yetkili satıcıdan satın alıyorum ürünü bi sorun olursada onlar hallediyor

kocaeli4141
17-02-2012, 20:49   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj

Bende yetkili satıcıdan kocaeli dart teknoloji mağazasından aldım onda sorun yok.Fakat benimki kutu olarak değişik benimki karton kutuda ve içinden etkinleştirme kartı ile cd si cıktı snnki plastik.Kaspersky lisansı daha önce hangi bilgisayarda kurulduğunu nasıl anlıyabilirim onu anlıyamıyorum? Hadi dielim Ip adresinden anlasın fakat Türkiyedeki kullanıcılar sabit Ip değildir Dinamik Ip kullanıyoruz modem aç kapa yaptığımızda Ip adresimiz değişiyor nereden anlıcaklar anlıyamıyorum?

kocaeli4141
18-02-2012, 14:08   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj

Kesko ben 2. bir bilgisayara kurmak istemiyorum.Ben diorum ki bilgisayara lisansı girdim daha sonra format attım tekrar aynı lisansı girdiğimde bu lisans daha önce kullanılmıştır hatası alırmıyım? Onun için format atmak istemiyorum.Örneğin Lisansım:1111-2222-3333 olsun ben bunu ilk defa bilgisayara girdim kabul etti sonra sorun oluştu bilgisayara format attım tekrar aynı lisansı 1111-2222-3333 olarak girdiğimde bir sorunla karsılaşmamak için ne yapmalıyım? diorum açıklamışımdır inş.

Kapalı Hesap (200174)
18-02-2012, 14:13   |  #14  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Kesko ben 2. bir bilgisayara kurmak istemiyorum.Ben diorum ki bilgisayara lisansı girdim daha sonra format attım tekrar aynı lisansı girdiğimde bu lisans daha önce kullanılmıştır hatası alırmıyım? Onun için format atmak istemiyorum.Örneğin Lisansım:1111-2222-3333 olsun ben bunu ilk defa bilgisayara girdim kabul etti sonra sorun oluştu bilgisayara format attım tekrar aynı lisansı 1111-2222-3333 olarak girdiğimde bir sorunla karsılaşmamak için ne yapmalıyım? diorum açıklamışımdır inş.
Bir başka yazımda açıkladım bunu arkadaşım hiç bir sorunla karşılaşmazsın lisansın günü bitene kadar kullanabilirsin..... İstediğin kadar kur kaldır lisansla... Gülüş

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (142686) ~ 18 Şubat 2012 14:14
kocaeli4141
18-02-2012, 14:23   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj
Bir başka yazımda açıkladım bunu arkadaşım hiç bir sorunla karşılaşmazsın lisansın günü bitene kadar kullanabilirsin..... İstediğin kadar kur kaldır lisansla... Gülüş
Peki bu Kaspersky lisansı aynı bilgisayara atılıp atılmadığını nasıl anlıyor? Desekki yükleme sırasında pc kod atıyor tmm ama formatdan sonra aynı bilgisayar olduğunu nasıl anlıyor?

Kapalı Hesap (200174)
18-02-2012, 14:45   |  #16  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Peki bu Kaspersky lisansı aynı bilgisayara atılıp atılmadığını nasıl anlıyor? Desekki yükleme sırasında pc kod atıyor tmm ama formatdan sonra aynı bilgisayar olduğunu nasıl anlıyor?
Nasıl anladığını bilemiyorum ama güncelleme alırken galiba lisansı denetliyor

kocaeli4141
18-02-2012, 14:49   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
171 mesaj
Nasıl anladığını bilemiyorum ama güncelleme alırken galiba lisansı
Lisansı hangi yolla denetliyorki? Ip desek modem acıp kapattığımızda Ip miz değişiyor anlamadım gitti.Ama bir yolla denetlediği kesin.

Kapalı Hesap (200174)
18-02-2012, 14:55   |  #18  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

Karpersky programı kurulum sırasında kendi kullanacağı güvenli bir ağ oluşturur güncelleme ve diğer ağdaki olayları buradan izler...
Programın kendine özgü ağında değişiklik yaptığında sorunlar çıkartıyor güncellemiyor vs..
Modemi, istediğin kadar çekip taksanda bu adresin bilgileri değişmez..
[/url]

Gerekli bilgi için
[url=http://support.kaspersky.com/faq/?qid=208281488]http://support.kaspersky.com/faq/?qid=208281488

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (142686) ~ 18 Şubat 2012 14:57