kaspersky den emin değilim..

erdem barış
12-03-2009, 21:08   |  #26  
erdem barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,312 mesaj

ya bırakın bunları kıs 2009 rakip tanımaz kafana takılmasın arkadaşım avirayla filan uğraşma her zaman işini görür.eski sistem kullanmıyorsan tabiki çünki biraz kasıyo eski makineleri.

Banned
12-03-2009, 21:14   |  #27  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

sana hiç katılmıyorum bu konuda avirada en az onun kadar iyidir bence insanlarda bu konuda artık bir ön yargı var ne olsa kur kaspersky tarat bundan öte köy yok sanki.

man on the moon
12-03-2009, 21:36   |  #28  
man on the moon avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

benim anti virus seçimim de tek bir kriterim var o da güvenmek.....
şimdiye kadar kaspersky de böyle bir şey yaşamamıştım. ama arkadaşın biri -ki sistemim sorunsuz çalışıyor- "ya virus varsa" dedirttiğinden dolayı ve güvenlik merkezini ziyaretimle(normalde kapalıdır) ortaya çıktı...
evet takım tutar gibi anti virus yüklüyorum(yüklüyoruz)..
zaten anti viruslerin hiçbirisinin başarısına %100 diyemeyiz....
e o zaman tek bir seçim kalıyor o da "acaba virus bulaşır mı diye bir düşünceye sokmayacak bir antivirus programı..." ben şimdiye kadar hep güvenmiştim... ama hiç virus uyarısı almayınca ve programı illegal kullanınca insan merak ediyor "ya varsa"
tekrar teşekkürler...
bir de açık portları nasıl öğrenirim?
ya da güvenlik için başka ne lazım?

PcMaKeR
12-03-2009, 23:26   |  #29  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Phantom26
Kaspersky kadar güvenilir bir antivirüstür.
bana güvenli olduğunu kanıtla gideceğim lisanslısını alacağım.

cidden bana güvenli olduğunu kanıtla...

yok testmiş dergiymiş ıvır zıvırla gelmeyin buraya cidden bana gösterin alacam.

daha önündeki virusu temizlemiyor be yuh...

Symantec Antivirus End point 11 hiç uyarı vb vermeden geliyor siliyor gidiyor hadi eyvallah...

Kaspersky önermeyin. size paramı veriyor ne.

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 12 Mart 2009 23:28
Hayalet 26
13-03-2009, 00:39   |  #30  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

Buyur arkadaşım.Ben Aviranın free sürümünü kullanıyorum.Avast dan tut KİS 2009  a kadar birçok antivirüs kullandım.Kaspersky den vazgeçmemin tek nedeni pc yi aşırı kasması ve tarama süresinin 1,5-2 saati bulmasıydı.Benim pc mde kullandığım alanda 30-40 gb ı geçmez.Kaspersky bunun haricinde son derece güvenilir bir antivirüs.Görevini gayet iyi yapıyor.Aşağıdaki linkte kendimden verdiğim resimli bir örnek var.Free bir antivirüs bu derece başarılı ise ücretlisi çok daha iyi koruma sağlar muhakkak.Eğer Aviranın ücretlisini kullanmak istersen yeni çıkacak olan 2009 internet security versiyonunu tavsiye ederim.Kendimde satın almayı düşünüyorum.Buyur konuyu incele.Karar vermek sana kalmış:

C@BİR
13-03-2009, 14:05   |  #31  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
186 mesaj

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar ben onuncu köyden sesleniyorum kaspersky internet security üzerine program yoktur.Bilgisayarda 65.536 tane port var.Avira kaçını kapatabiliyor söyleyin..anti-phishing anti-dialer,anti........neler neler...var mı kardeşim.avira benim dışardan bir portum açılmaya kalktığı zamam bu port açılacak izin veriyormusn diye soruyormu..avira kullananlar kaç yıldır avira kullanıpta tecrübe yapıp konuşuyorlar...hayır yani daha mükemmelse bizede anlatın onu kullanalım..
Avirayı savunanlar:
Kaç defa server kullandınız,bankacılık işi yaptınız.cisco bilen varmı..avira autron a çare ararken kaspersky activexdebugger32 virüsünü temizliyordu..yukarıda arkadaş demiş? kaç yıldır deneyimlisiniz bilmeden yorum yapmayın diye bu beşinci yıl kasperskydan şaşmadım şaşmamda.çünkü 85GB lık verimi avast yüzünden kaybettim.avirayıda gördüm.BEnim söylediklerim sadece profesyoneller içindir.Haa normal kullanıcısındır.her siteye girmezsin,interaktif işlem yapmazsın siber,warez,hack konularıyla ilgilenmezsin interneti gazete okumak radyo dinlemek v.b. için kullanırsın o zamn tutupta kaspersky kullanma avira avast ne istersen kullan...Kusrumuz varsa AFFOLA.

Son Düzenleme: C@BİR ~ 13 Mart 2009 14:20
C@BİR
13-03-2009, 20:00   |  #32  
Yıllanmış Üye
186 mesaj
AdRaMiTi

Acaba Güvenlik merkezinde Kapalı göstermesi illegal bir Kullanım olduğundan dolayı olabilir mi ?

Tabi ben sana İllegal kullanıyorsun demiyorum sadece tahmin..

Sizdemi KIS kullanıyorsunz..

Banned
13-03-2009, 22:02   |  #33  
Banlandı
5,024 mesaj
C@BİR
Avirayı savunanlar:
Kaç defa server kullandınız,bankacılık işi yaptınız.cisco bilen varmı
cabir,ben sistemde kaspersky bile olsa bu dediklerini asla yapmam "niye yapmazsın ki" dersen zaten bu tür anti virüsler tam güvenlikli olsa hackerların kökü kazınırdı ama hayatın acı bir gerçeği hala var bu zat-ı muhtaremler.

bu yüzden de benim ve bir çokları için sistemde aviranın olması sorun değil bu antide işini çok iyi yapıyor bu da yeterli diyorum portları kapatmak isteyen başka yollarlada kapatır anti şart mı?

C@BİR
Haa normal kullanıcısındır.her siteye girmezsin,interaktif işlem yapmazsın siber,warez,hack konularıyla ilgilenmezsin interneti gazete okumak radyo dinlemek v.b. için kullanırsın o zamn tutupta kaspersky kullanma avira avast ne istersen kullan...
zaten neti kullanan azımsanmayacak kadar büyük bir guruh genelde bu tür işler yaptığından sorun yok demektir avira kullanmaya devam.
C@BİR
Kusrumuz varsa AFFOLA.
ne kusurun olacak ki senin burda kendi düşüncelerini yazmışsın güzel güzel asıl bizim bir kusurumuz olduysa affola cabircim.

man on the moon
14-03-2009, 02:02   |  #34  
man on the moon avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

o sorun düzeldi güvenlik merkezini kapatıp ilgili dosyaları silip yeniden başlattım. kaspersky yamuk mu yapıyor dedim. yoo yapmıyormuş....
bu forum da özellikle güvenlik programları konusu bir takım tutma şekline dönüşmüş. bende daha önce birkaç konuyu okuduğumdan yazmaya epey çekindim.
önemli olan güvende hissetmek...
ıraklı çocukların sığınak diye kümese girmesi gibi...
evlerinde olduklarından daha güvende bir yerde değiller ama psikolojik olarak kümesi sığınak olarak görüyor ve güveniyorlar...
Anti viruslerin hiçbiri tam güvenlik sağlayamayacağına göre tek seçimimiz kendimizi güvende hissetmek..
yalnız bugün opera da kullandığım url filtresini kaspersky ye taşıdım ve kaspersky orada geçen hiçbir siteyi açmmaz oldu...
bunun daha iyi bir yolu yok mu?

Banned
14-03-2009, 03:04   |  #35  
Banlandı
5,024 mesaj
e-eyup
bu forum da özellikle güvenlik programları konusu bir takım tutma şekline dönüşmüş. bende daha önce birkaç konuyu okuduğumdan yazmaya epey çekindim.
benim takım tuttuğum falan yok eğer bu laf birazda banaysa öyleysede ne zaman bu tür bir konuya mesaj atsam nedense bu forumdan birileri hep benimle bir tartışma ortamı içine giriyor aslında en güzeli bir daha bu tür bir meseleye mesaj atmamam olacak.

01apachi
14-03-2009, 03:22   |  #36  
Yıllanmış Üye
1,618 mesaj
e-eyup
neredeyse hiçbir mesaj almıyorum.... artık çalışıp çalışmadığından emin değilim...

bunu indir, eğer uyarı almazsan, çalışmıyor demektir..

ziyaaa
14-03-2009, 03:45   |  #37  
Yıllanmış Üye
309 mesaj
C@BİR
Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar ben onuncu köyden sesleniyorum kaspersky internet security üzerine program yoktur.Bilgisayarda 65.536 tane port var.Avira kaçını kapatabiliyor söyleyin..anti-phishing anti-dialer,anti........neler neler...var mı kardeşim.avira benim dışardan bir portum açılmaya kalktığı zamam bu port açılacak izin veriyormusn diye soruyormu..avira kullananlar kaç yıldır avira kullanıpta tecrübe yapıp konuşuyorlar...hayır yani daha mükemmelse bizede anlatın onu kullanalım..
Avirayı savunanlar:
Kaç defa server kullandınız,bankacılık işi yaptınız.cisco bilen varmı..avira autron a çare ararken kaspersky activexdebugger32 virüsünü temizliyordu..yukarıda arkadaş demiş? kaç yıldır deneyimlisiniz bilmeden yorum yapmayın diye bu beşinci yıl kasperskydan şaşmadım şaşmamda.çünkü 85GB lık verimi avast yüzünden kaybettim.avirayıda gördüm.BEnim söylediklerim sadece profesyoneller içindir.Haa normal kullanıcısındır.her siteye girmezsin,interaktif işlem yapmazsın siber,warez,hack konularıyla ilgilenmezsin interneti gazete okumak radyo dinlemek v.b. için kullanırsın o zamn tutupta kaspersky kullanma avira avast ne istersen kullan...Kusrumuz varsa AFFOLA.
Beğendim

ziyaaa
14-03-2009, 03:48   |  #38  
Yıllanmış Üye
309 mesaj
Kylie
benim takım tuttuğum falan yok eğer bu laf birazda banaysa öyleysede ne zaman bu tür bir konuya mesaj atsam nedense bu forumdan birileri hep benimle bir tartışma ortamı içine giriyor aslında en güzeli bir daha bu tür bir meseleye mesaj atmamam olacak.
Avira daha türkce  bile değil ayarlarını yapmakta önemli türkce olsun bi düsünürüz.

ziyaaa
14-03-2009, 03:51   |  #39  
Yıllanmış Üye
309 mesaj
AdRaMiTi

Acaba Güvenlik merkezinde Kapalı göstermesi illegal bir Kullanım olduğundan dolayı olabilir mi ?

hayır onunla bir ilgisi olmaz.

ziyaaa
14-03-2009, 03:54   |  #40  
Yıllanmış Üye
309 mesaj
e-eyup
Arkadaşlar hep kaspersky kullandım. hatta diğer antivirus tarayıcılarını kullanmaya lüzum bile görmedim...
ancak kaspersky windows güvenlik merkezine göre kapalı...
kendisine göre açık....
neredeyse hiçbir mesaj almıyorum.... artık çalışıp çalışmadığından emin değilim...
yanına hangi antivirus programını kurayım.... (sadece bir defaya mahsus tam tarama yapacağım.....) virus bulursa o na geçeceğim. bulamazsa kasper e tekrar döneceğim.....
tavsiyelerinizi bekliyorum....

edit:vista x64 ult. kurulu...
güncellemeler tam....

Calışır calısır kaspersky kullanmaya devam devam et .

Banned
14-03-2009, 03:57   |  #41  
Banlandı
5,024 mesaj

mesaj atmıyayım diyorum ama öyle bir şey yazıyorsunuz ki nerdeyse bir yerde mecbur hissediyorum.

ya ziyaaaaa! bak bakalım silicinin mesajlarına adam resimli olarak tek tek açıklamış halamı türkçe değil ayarlarını yapamıyorum diyorsun madem öyle resimlere bakarak yap arkadaşım.

silici06
ziyaaa
Avira daha türkce  bile değil ayarlarını yapmakta önemli türkce olsun bi düsünürüz.
bu ayarlar önemli resimlerde ne görüyorsan olduğu gibi ayarla sistemi yeniden başlat tara

piRe_
14-03-2009, 03:59   |  #42  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj
01apachi

bunu indir, eğer uyarı almazsan, çalışmıyor demektir..

Ne yalan söyleyeyim az önce o dosyayı çalıştırdım. Antivirüs uyarısına izin verdim. Açıkcası sonucu merak ettim. Kahkaha Başlangıçta çalışan uygulamalara bir kısayol attı, bir reg kaydı ve birde windows içine bir dosya koydu. Ona zahmet olmasın diye windows'a attığı dosyayı da çalıştırdım. Bekliyorum henüz bir icraat yok. Islık Benim pc ne zaman çökecek.
Bu da tarama sonuçları.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 14 Mart 2009 04:01
01apachi
14-03-2009, 04:12   |  #43  
Yıllanmış Üye
1,618 mesaj
AdRaMiTi

ziya bey,yukarıdaki cevaba karşılı
ziyaaa
hayır onunla bir ilgisi olmaz.
bu şekilde yorum yapmışsınız..Soru
soruyorum:
peki hiç kaspersky'i illegal kullandın mı..?
ben kullandım.. şuan da kullanmaya devam ediyorum..
ama sor bakalım neler oluyor.. aradaki fark ne?
fazla düşündürmeyeyim, güncelleme esnasında, lisans anahtarın karalisteye düşüyor ve kaspersky çalışmıyooor..

01apachi
14-03-2009, 04:18   |  #44  
Yıllanmış Üye
1,618 mesaj
piRe_
Ne yalan söyleyeyim az önce o dosyayı çalıştırdım. Antivirüs uyarısına izin verdim. Açıkcası sonucu merak ettim. Kahkaha Başlangıçta çalışan uygulamalara bir kısayol attı, bir reg kaydı ve birde windows içine bir dosya koydu. Ona zahmet olmasın diye windows'a attığı dosyayı da çalıştırdım. Bekliyorum henüz bir icraat yok. Islık Benim pc ne zaman çökecek.
Bu da tarama sonuçları.
ne bileyn pire, bende uyarı veriyor deyu update ettimidi?
bi b..ka yaramıyorsa silim şerefsizi.. yıllardır saklarım namıssızı.. bu arada, xp içindi heralde o..

ziyaaa
14-03-2009, 04:24   |  #45  
Yıllanmış Üye
309 mesaj
01apachi
ziya bey,yukarıdaki cevaba karşılık

bu şekilde yorum yapmışsınız..Soru
soruyorum:
peki hiç kaspersky'i illegal kullandın mı..?
ben kullandım.. şuan da kullanmaya devam ediyorum..
ama sor bakalım neler oluyor.. aradaki fark ne?
fazla düşündürmeyeyim, güncelleme esnasında, lisans anahtarın karalisteye düşüyor ve kaspersky çalışmıyooor..

Bu dediğin bu şekilde calışmaması hissedilebilir  bir neden ama o arkadaşın dediği baska birsy ne demek istediğini anladım.

piRe_
14-03-2009, 04:25   |  #46  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Sil gitsin birşeye yaramaz bu. :D

ziyaaa
14-03-2009, 04:28   |  #47  
Yıllanmış Üye
309 mesaj
piRe_
Sil gitsin birşeye yaramaz bu. :
yazdım ama cıkmadı sildim ve cıkıyorum dahada gelmemKahkaha

C@BİR
14-03-2009, 11:01   |  #48  
Yıllanmış Üye
186 mesaj
Kylie
cabir,ben sistemde kaspersky bile olsa bu dediklerini asla yapmam "niye yapmazsın ki" dersen zaten bu tür anti virüsler tam güvenlikli olsa hackerların kökü kazınırdı ama hayatın acı bir gerçeği hala var bu zat-ı muhtaremler.

bu yüzden de benim ve bir çokları için sistemde aviranın olması sorun değil bu antide işini çok iyi yapıyor bu da yeterli diyorum portları kapatmak isteyen başka yollarlada kapatır anti şart mı?

zaten neti kullanan azımsanmayacak kadar büyük bir guruh genelde bu tür işler yaptığından sorun yok demektir avira kullanmaya devam.

ne kusurun olacak ki senin burda kendi düşüncelerini yazmışsın güzel güzel asıl bizim bir kusurumuz olduysa affola cabircim.

YORUMSUZ..........Bazılarına laf anlatmak deveye santranç oynatmaktan zor....Bu konu benim için kapanmıştır...ne yazarsanız yazın KYLİE hanım..Kaspersky bilen bilir..

Banned
14-03-2009, 12:59   |  #49  
Banlandı
5,024 mesaj
C@BİR
Bazılarına laf anlatmak deveye santranç oynatmaktan zor....
KahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

tuttum bu lafıBeğendim

man on the moon
14-03-2009, 15:50   |  #50  
man on the moon avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,151 mesaj
Kylie
kesinlikle senin hakkında böyle düşünmem....
sadece körü körüne iyi diyorlar ya da kötü diyorlar...
avirayı illegal kullanmak istemeyen herkese tavsiye ettim şimdiye kadar..
ama o bir zamanlar benim için delik şemsiyeydi...
ama artık öyle olmadığını biliyorum...