kaspersky hakkında

zisuur
16-08-2008, 23:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

arkadaşlar, kaspersky her zaman beğendiğim bir antivirüs programı. lakin iki haftadır programı kurmakta zorluk çekiyorum. klif.sys, klif source, backup.avz gibi hatalar vererek (genelde hata kodu 1304 oluyor) kurulumdan çıkıyor. bir worm'den bahsediyorlar lakin sistemimi birçok meşhur spyware programı ile tarattım ve birçok şey sildim lakin yine yüklenmiyor. bu derdin devası nedir???

viking20
17-08-2008, 01:30   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

[kaspersky ın bu driverında açık vardı...bu açıktan istifade exploit çalıştırılabiliyordu...reeltime protection devre dışı bırakıp istediği kodu çalıştırabiliyordu exploid...cab uzantılı dosyalara infekte edilen exploit için kaspersky yamasını yaptı...güncelliyorsan sorun yok...eski bi açık zaten...](Alıntı)

YasarS
17-08-2008, 01:45   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Eğer diğer virüs koruma programlarından yada daha önce yüklenmiş Kaspersky varsa onların bıraktığı dosyaları ve reg anahtarlarını sileceksin

MatematikCanavarı
17-08-2008, 01:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
320 mesaj

Antispyware lar wormları silmiyor.Bu antivirusler in işi. İstersen önce Avira nın bedava versiyonu ile tarama yaptır.İşe yararsa sonra Kis i kurarsın.Bence Avira yıda yerleşik koruma olmadan  kullanmaya devam et.Tarama amaçlı kullanırsın(bunu yaparken önce modemi kapat ve diğer güvenlik yazılımını devre dışı  bırak yoksa çakışabilirler)

Yerleşik koruma olmadan kullanmak istersen http://doctus.org/avira-antivir-personal-8-tarama-t27424.html

Bilgisayarın her açıldığına çıkan şemsiyeli reklam penceresinden kurtulmak istersen  http://doctus.org/avira-antivir- ... eresini-t22226.html

gunofpower
17-08-2008, 12:41   |  #5  
Üye
69 mesaj

kis veya kav 2009 kur trial temizle sonra istersen devam et yada tekrar bunu kur

melekk
17-08-2008, 22:51   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

galiba kaspersky windowsun driverini teminate etmiş kasperi sil tekrar yükle update et pc ni ondan sona tarat.

darcysletter
30-10-2008, 19:34   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

Geçen hafta Norton-orjinal yüklüyken infostealer.Tarno.B diye bir virüs saptadı ancak silemedi. Bende Kaspersky internet security 7.0 aldım. yükledikten sonra internetim iptal oldu. kablosuz bağlantı bağlandı diyor ama ağ tanımlanamıyor. başka bilgisayar ile aynı ağdan bağlantı kurabiliyorum. kaspersky kaldırmam rağmen internete bağlantı olmadı. kaspersky de güncellenmeiyor
hem virğsten kurtulamadım hemde internetten oldum. kaspersky destek için mail attım cevap bile vermediler. kaspersky türkiye telefon numarası vermemiş sitesinde