kaspersky int. sec. 7 ve 8 mavi ekran!!

HPQ-User
10-07-2008, 22:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Angelus sormuş:
- - - <  Sitenizde haber yapmanız için bir öneri !!!!  > - - -
Ben kısa süre önce Vista DVD'sine Sp1'i ekleyip Pc'me format attım ve üzerine Kaspersky Internet Security 7 dahil gerekli programları kurdum.
Ancak o zaman'dan bu zamana Vista belli bir süre çalıştıktan sonra Mavi ekran hatası verip tekrar başlatılıyor ve Windows hatanın kaspersky hatası olduğunu söylüyor!! (Kaspersky updater gibi bişeyler diyor...)
-işletim sisteminin tüm updateleri kurulu ve kaspersky da otomatik update özelliği açık durumda..-
Acaba düzelir mi diye KIS 2009 kudum ama hata hala devam ediyor.
Kaspersky'ın kendi forumlarında da araştırdım, görünene göre bu hatalar vista'nın Sp1 ile alakalı ve böyle sistem kullanan nerdeyse herkesin problemi..
Ancak oradakilerden sadece bir kişiye teknik servisten cevap gelmiş, onun dışında herkes problemin çözülmesini bekliyor..
Yani lisansımız olduğu halde şu anda programı kullanamıyoruz!!

Şu anda resmi bir çözüm yok, Ancak Böyle büyük bir haberin Chip'te olmasını beklerdim, duyurulur..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Vista x86 + Sp1
C2D T7300 2.0Ghz
2 Gb ddr-II
160 Gb HDD SATA
8600 Gt 256Mb ddr-II

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

viking20
10-07-2008, 22:56   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

hatanın resmini çekip foruma koyarmısın?

angelus55
12-07-2008, 18:00   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Yabancı forumlardaki örn. yorumlar ve sitelerin adreslerini gönderdim. Ben ekranda ne yazdığını hatırlamıyorum ama problem aynı olduğuna göre heralde aynıları yazıyordur...

"I recently re-installed Kaspersky 2009 (v8.0.0.357 TR) after a format, and as soon as I did a reboot after installing KIS, I got a IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL 0x0000000A BSOD. I rebooted again with no BSOD, but to be safe I uninstalled the program with no ill effects. Why would Kaspersky suddenly give me a BSOD though? I would really like to use the program but if it's gonna bring down my system, I can't. My OS is Vista Home Premium SP1. Any help would be appreciated."

"My PC intermittently BSODs just after startup and during shutdown. I usually get a "DRIVER_IRQL_LESS_THAN_EQUAL STOP 0x000000A". After i booting Windows says that it recovered from a serious error and that Kaspersky caused it. I know for a fact that my hardware is good. it passes OCCT / memtest86 stable and without any problems. I was previously running Comodo + Avast! and i never had any issues. I installed KIS7 about 2 months ago and i never had a problem, until now. I thought installing KIS2009 would solve the problem but i was wrong. Right now, i've disabled Kaspersky from starting up along with Windows and i'm yet to experience a BSOD after startup. Though, i still have problems whenever i shutdown."

_AFD_
12-07-2008, 18:14   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
596 mesaj

sp1 hala yüklemelerde sorun çıkarıyor galiba ama güncellemeleri açık tutarsan belki bir yararı olabilir. kolay gelsin bence da habe olması bir bakım iyi bir bakım kötü.

OnnuuR
12-07-2008, 18:32   |  #5  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,675 mesaj

Evet bende de çıktı 2 kere Kis 2009 var çözüm buldu Kaspersky Lab'e lönlendirdi güncelleme için...
Ama çözüm inş ortadan kalkar...