KASPERSKY Mİ NORTON MU PANDA MI

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
make-believe
07-07-2006, 00:49   |  #51  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Kaspersky'yi kullansam da, Panda'yı da denedim, Panda gerçekten bir adım önde gidiyor. Daha önceleri Kaspersky'yi herkes gibi ben de fazlasıyla övüyordum. Evet fena değil, ama bir takım zararlı kod içeren şeyler bulup silemezken, Panda canına okudu bunların... Norton da kullandım, fakat gerçekten Norton'un izlediği politika tıpkı Amerikan emperyalizminden farksız, bu yüzden ben de Symantec firmasına tepkiliyim...

Son bir not: Kaspersky'yi Ruslar yapıyor. Merkezi Moskova'da olmakla birlikte bir çok ülkede ofisleri var.

Panda'yı ise İspanyollar yapıyor.Yani adamlar çalışıyor.

Norton malumunuz üzere bir Amerikan devi olan Symantec tarafından geliştiriliyor.

Son Düzenleme: make-believe ~ 07 Temmuz 2006 01:00
black_flood
07-07-2006, 07:38   |  #52  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

tolga bu ödül sallama çünkü 7000 adet virüs tanımlaması içeren bir yazılımın ödül alması saçmalık ve eskiye dönük hiçbir zararlıyı temizlemiyor bumudur yani antivirüs yazılımı iğrenç ötesi adi bir yazılım daha 1992 yılındaki virüsü ne tanıyor nede temizliyor diğer kaspersky ve pandaya bakıyorum 117000 adet virüs tanımlı en az ve tanımlı olmayan kodlar için konan hazneyide katarsak 1 milyon adet virüse karşı koruyorlar sistemi.ama tek fark kasperskyda eksik tanımlama sayısı pandaya göre daha çok tek fark bu.o adamlar dolandırıcı aynı symantec gibi nod denen adi ven kansız yazılımı kullanıp hayatımı karartmaya niyetim yok birkez yaptım o hatayı ve aldım boyumun ölçüsünü windows virüsten geçilmiyordu ve tek tip virüs vardı hep w97 ve w95 serisi hiçbirini ne tanıdı nede temizledi güncellenmiş hali.panda yükledim canavar gibi hiç güncelleme ihtiyacı bile duymuyorum onu direk temizliyor o hali ile 2 ay öncesine kadar olan bütün virüsleri.

serdarkorkut
07-07-2006, 18:38   |  #53  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
154 mesaj

Bana sorarsanız kaspersky, ama herşeye rağmen NOD32 kullanıyorum. PC yi çok kasmıyor en azından...

tolga2207
07-07-2006, 19:43   |  #54  
Yıllanmış Üye
793 mesaj
black_flood
tolga bu ödül sallama çünkü 7000 adet virüs tanımlaması içeren bir yazılımın ödül alması saçmalık ve eskiye dönük hiçbir zararlıyı temizlemiyor bumudur yani antivirüs yazılımı iğrenç ötesi adi bir yazılım daha 1992 yılındaki virüsü ne tanıyor nede temizliyor diğer kaspersky ve pandaya bakıyorum 117000 adet virüs tanımlı en az ve tanımlı olmayan kodlar için konan hazneyide katarsak 1 milyon adet virüse karşı koruyorlar sistemi.ama tek fark kasperskyda eksik tanımlama sayısı pandaya göre daha çok tek fark bu.o adamlar dolandırıcı aynı symantec gibi nod denen adi ven kansız yazılımı kullanıp hayatımı karartmaya niyetim yok birkez yaptım o hatayı ve aldım boyumun ölçüsünü windows virüsten geçilmiyordu ve tek tip virüs vardı hep w97 ve w95 serisi hiçbirini ne tanıdı nede temizledi güncellenmiş hali.panda yükledim canavar gibi hiç güncelleme ihtiyacı bile duymuyorum onu direk temizliyor o hali ile 2 ay öncesine kadar olan bütün virüsleri.
Ben de ödül hakkında fazla bilgiye sahip değilim. Nasıl bir teste tabi tutuyorlar hangi standartlar göre test ediyorlar bilmiyorum. Ama madem Panda ve Kaspersky NOD32 den çok daha fazla virüs tanıyor, neden bu ödülü onlar alamadı? Bu da aklıma takılan bir soru.

gabemeclogan
07-07-2006, 20:20   |  #55  
Yıllanmış Üye
197 mesaj
tolga2207
black_flood
Ben de ödül hakkında fazla bilgiye sahip değilim. Nasıl bir teste tabi tutuyorlar hangi standartlar göre test ediyorlar bilmiyorum. Ama madem Panda ve Kaspersky NOD32 den çok daha fazla virüs tanıyor, neden bu ödülü onlar alamadı? Bu da aklıma takılan bir soru.
Arkadaşlar ben bütün Virüs-tarayıcıları kullandım. ve en sonunda NOD-32'ye karar kıldım. Bencede en iyi virüs tarayıcı NOD-32

TT06
07-07-2006, 20:36   |  #56  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

Kaspersky

KIDEMLI YUZBASI
07-07-2006, 23:47   |  #57  
Taze Üye
4 mesaj

anti-vir i tercih ederim full sürümünü de rahatlıkla bulabilirsin

solucandede
28-07-2006, 09:48   |  #58  
Taze Üye
12 mesaj

ya arkadaşlar herhalde bi kaç adam toplanıp bu ödül nod32 nin olsun diyorlar ne kadar basit atıp tutuluyor. teker teker deneyin yükleyin hangisinden memnun kalacaksınız. incelemek isterseniz nod un özellikleri ve aldıgı ödüllerin listesi bu link te var.

pandayıda kullandım sadece 1 gün :D

hadi yukardaki link sallıyo alın bi daha

bu ödüller verilirken neler göz önüne alınıyor bakın. bana 1992 deki vürüs ü tanıması ödenmli değil bana 2006 .27 temmuzda cıkan vürüs ü tanıması önemli. zaten yeni sürümünde artık eski vürüslerde dahil edilmiştir nod'a

Son Düzenleme: solucandede ~ 28 Temmuz 2006 09:52
solucandede
28-07-2006, 09:55   |  #59  
Taze Üye
12 mesaj

http://www.hardwarehaber.com/haberbak.php?id=2122 burayıda inceleyin bence. bir programı kötülerken kullanmadan ve araştırmadan bunu yapmayın.arkadaşlar sizde herkesin atıp tutmalarına kanarak kendinize vürüs programı belirlemeyin. girin googleye güvenilir kaynaklardan bilgi alın.

solucandede
28-07-2006, 10:00   |  #60  
Taze Üye
12 mesaj

arkadaşlar google linkinide veriyorum. yorumları okuyup kendi kararınızı kendiniz verimKahkaha

Recep Baltaş
28-08-2006, 05:18   |  #61  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Bende Kaspersky derim ve noktayı koymak isterim.