Kaspersky Rescue Disk 10 (Resimli Anlatım)

Batuhan Karsan 26
16-05-2012, 18:05   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj
Alıntı: kesko  
Konuyu baştan aşağı inceledim hatasız güzel ve esprili anlatım olmuş 
Eline koluna bileğine sağlık kardeşim...

Aga bunu nerden buldun allahta seni güldürsün kardeşim...
Güzel yüreğine sağlık..
[/url]
[url=http://bit.ly/c25MCx]

Harbi burada çok güldüm.

A.C.T
16-05-2012, 18:18   |  #27  
A.C.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
439 mesaj
Konuyu baştan aşağı inceledim hatasız güzel ve esprili anlatım olmuş 
Eline koluna bileğine sağlık kardeşim...

Aga bunu nerden buldun allahta seni güldürsün kardeşim...
Güzel yüreğine sağlık..
[/url]
[url=http://bit.ly/c25MCx]

Saol abi ne demek :D
Ya şimdi normalde anlatırım ama insan biraz okuyunca kafası bulanıyo canı sıkılıyoya işte bende ondan espirilerle süsledim bu sefer okuyan adam aceba neresnde espiri var die okuyo canı sıkılmıyo
Buda benim konularıma bağlayan özellik... :D

Kapalı Hesap (200174)
16-05-2012, 18:21   |  #28  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

KahkahaBaşarılı olmuşKahkaha

A.C.T
16-05-2012, 18:27   |  #29  
A.C.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
439 mesaj

Saol abi rep +5 oldu :D :D
Bu forumda repli sistem olsaydı :D ama farketmez görsellik ve insanları bakımından en iyi forum bizim forum

Gerçi bize her yer Chip forum :D :D :D

A.C.T
16-05-2012, 18:30   |  #30  
A.C.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
439 mesaj

Benim uzun yazılarda güldürme yeteneğim var bi kere sekizimci sınıfta türkçe hocamız yazılıya 30puanlık kompozisyon koymuştu bende hep komik şeyler yazdım hoca okurken bütün sınıf kahkalara boğuldu ama hoca için pek aynı şeyi söyleyemem

40 yıllık jhack oldu sana Cek :D :D :D :D (Türk isimleri kompozisyonlarda iyi olmuyo bende jhack yirine Cek yazdım abiniz farkı Kahkaha)

yunus07
16-05-2012, 18:36   |  #31  
yunus07 avatarı
Yıllanmış Üye
992 mesaj
Alıntı: A.C.T  
Ama eğer gelen pencere böyleyse yanlış yoldasınız reset atın PC'ye hatta bırakıp kaçın :D

Her anlatımda bi tane olacak aga :D bir A.C.T klasiği :
Mıhoooo Gülüş Gülüş Gülüş Gülüş

A.C.T
16-05-2012, 18:37   |  #32  
A.C.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
439 mesaj
Alıntı: yunus07  
Mıhoooo Gülüş Gülüş Gülüş Gülüş
Ağzı kulaklarına varıyor

A.C.T
16-05-2012, 18:41   |  #33  
A.C.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
439 mesaj

Bu konuyuda ben açmıştım ama
Dijitalteknoşoji.net resimlerime el atmış :D :D :D :D
https://www.chip.com.tr/forum/lep ... nlatim_t237359.html

Kapalı Hesap (54346)
16-05-2012, 20:23   |  #34  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
281 mesaj

deep freeze  standard  her zaman son versiyon kullanırım  hiçbir sorunum olmuyor  pc de o kadar oyun yüklü  herşey güncel  windowsw ta  güncel  ne saati      kurulumda 8 saniye   pasif ederken  2  kere  reset
1 varolan tehditlerin silinmesi için 2 değişiklik yapabilmek için sonra 3.resette aktif etmek için  benim şahsen ayda  1 saatimi  alıyor  oyun  kaydetmeye gelince  usb bellek var 4 gb  bu kadar basit
deep freeze standard ı  eski sürüm kullanacağınıza hiç kullanmayın daha iyi  her zaman son sürüm kullanın  
bilgisayar yönünden sıkıntısız bir hayatınız olsun
programı  kötülemeyin  bence  tüm zamanların en iyi yazılımı deep freeze  standard  
siz   çamur atın ancak  kedi erişemediği ciğere  pis dermiş misali  gidip bu   afedersiniz  soyguncu av firmalarına yılda  150 lira  bayılıyorsunuz pc yine  çöküyor 3-4 ayda bir  verin deep freeze standard a yılda 90 lira   hiçbir sıkıntınız  kalmasın  üstelik pc  asla çökmez

Kapalı Hesap (54346)
16-05-2012, 20:26   |  #35  
Kapalı Hesap
281 mesaj

eski sürüm  bir işe yaramaz  anti deep freeze var son sürümde işlemez

A.C.T
16-05-2012, 22:02   |  #36  
A.C.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
439 mesaj

Yaw kardeş ben bi kere deepfreze kullandım ama hiç <-- Bak hiç diyom hiç sevmedim
Şimdi insan var insan var PC'ye çok sık program ükleyip silen biri olarak deepfreeze yi kullanmıyorum
Yaf arkaplanı bile deiştirmiyo öyle programı çıkaranda mantıksızlık (bence) ama herkez için aynı görüş olacak die bişiy yok
ve
Git.... yeni konu aç Deepfreze!yi öv yeter artık konumda deepfreze denmesi sinirlerimi bozuyo

Sanki bana küfür ediyomuşsun gibi gelmişsin konuda onu bunu bırakın deepfreze kurun diosun bu ne demek?
Açıklayım:
Siz o salağı bırakın deepfreze kurun o kendi kendine anlatıp dursun demek... (ben böyle anlıyorum)

Kapalı Hesap (54346)
16-05-2012, 23:40   |  #37  
Kapalı Hesap
281 mesaj
Yaw kardeş ben bi kere deepfreze kullandım ama hiç <-- Bak hiç diyom hiç sevmedim
Şimdi insan var insan var PC'ye çok sık program ükleyip silen biri olarak deepfreeze yi kullanmıyorum
Yaf arkaplanı bile deiştirmiyo öyle programı çıkaranda mantıksızlık (bence) ama herkez için aynı görüş olacak die bişiy yok
ve
Git.... yeni konu aç Deepfreze!yi öv yeter artık konumda deepfreze denmesi sinirlerimi bozuyo

Sanki bana küfür ediyomuşsun gibi gelmişsin konuda onu bunu bırakın deepfreze kurun diosun bu ne demek?
Açıklayım:
Siz o salağı bırakın deepfreze kurun o kendi kendine anlatıp dursun demek... (ben böyle anlıyorum)

yok  estağfurullah öyle bir amacım yok  
deep  freeze  de bir mantıksızlık yok ben sadece  insanlara av  almayın diyorum  
çünkü av ler bir işe yaramıyor  ki  windows u daima güncel loaderle kullan tüm microsoft güncellemelerini al  he birde deep freeze mis gibi  tabi anlayana sanki tüm  programlar reset istiyor
yükle programı sabah vakti  akşam kapat pc yi silinsin hem  windows u ve regedit i  hantallaştırmamış  olursun
her yönden faydalı bir program bence

A.C.T
16-05-2012, 23:45   |  #38  
A.C.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
439 mesaj

zaten bende burda Antivirüs programı tanıtmıyom
Benim anlatmaya çalıştığım şey bu uygulamayı insanlar iki ayda bir yaparsa hiç bişiy kalmaz
Bu farklı bir işletim sistemiymiş gibi bir vürüs temizleme yazılımı yani bunu bilgisayarına kurmuyosun
Bu kurtarıcı CD gib bişiy formatlık bilgisayara uygularsın PC kendine gelir
Dikkat ettiysen ben orda Antivirüs yazılımı tanıtmıyorum :D

Kapalı Hesap (54346)
16-05-2012, 23:46   |  #39  
Kapalı Hesap
281 mesaj

ayrıca  sen hiç  firmware güncelledin mi  bootable bir araç ile   mesela  hdd firmwaresi force write  kodunu yazarak
birde bunu dene ve anlatımını yap  bu açtığın konudakiler  basit şeyler  firmware işini  anlat bak çok hit alır konuların
basit  derken küçümsemiyorum  daha zor şeyler  anlat diyorum  madem meraklısın resimli anlatıma
mesela işe  windows üzerinden anakart firmwaresi silip yazdırmayla başlayabilirsin
yada ne biliyim dvd rom firmwaresi ekran kartı hdd  vs.

A.C.T
16-05-2012, 23:48   |  #40  
A.C.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
439 mesaj

ve Kaspersky'ın tamamen ücretsiz bi programıdır :D
yazıyı iyice oku ve google emicenden bak KasperSky Rescue Disk 10 ne işe yarıyomuş die :D

Kapalı Hesap (54346)
16-05-2012, 23:48   |  #41  
Kapalı Hesap
281 mesaj

bu arada  o  bootable araçtan çalışan kaspersky  çok iyidir ama ben  hirens boot cd  ve windows xp  minipe  edition tavsiye ederim

Kapalı Hesap (54346)
16-05-2012, 23:50   |  #42  
Kapalı Hesap
281 mesaj
ve Kaspersky'ın tamamen ücretsiz bi programıdır :D
yazıyı iyice oku ve google emicenden bak KasperSky Rescue Disk 10 ne işe yarıyomuş die :
biliyorum  hepsini  
ama  o araç seni her durumdan kurtaramaz
mesela herhangi bir  kasanın içinde olan aygıtın firmwaresine virus girerse  işte o zaman  firmware  reinnstall  vb.  özel toollar kullanman lazım

A.C.T
16-05-2012, 23:52   |  #43  
A.C.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
439 mesaj

valla orasını bilmem
Artık virüs aygıtın firmwaresine mi kaçar altınamı kaçar beni ilgilendirmez ben anlatımımı yaptım beğenen beğendim der bağenmeyende....
:D (Beğenmeyeni dövüyoz ona göre) Kahkaha

Banned
17-05-2012, 13:14   |  #44  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
235 mesaj

benim pcde virüs yok ama yinede yapmak istiom :d

A.C.T
17-05-2012, 22:19   |  #45  
A.C.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
439 mesaj
Alıntı: mankenlady12345  
benim pcde virüs yok ama yinede yapmak istiom :
Tabiki de zaten olmasa bile deneyin sizin farketmediğiniz size çaktırmayan virüslerde olabilir
Bilgisayarın içinde ne var ne yok bulunur
Aslında bu yöntemdeki amacım sadece besit bi virüs temizleme yazılımı kullanarak tarama yaptırmak deil
Bir çok arkadaşımız bilir Sality tipi virüsleri bu vürüsler çok yapışkandır formatla bile gitmez harrdiska yapışırlar
Ve bu yöntem onlardan da kurtulmanızı sağlıyor .... :D

Kapalı Hesap (54346)
18-05-2012, 00:54   |  #46  
Kapalı Hesap
281 mesaj
Tabiki de zaten olmasa bile deneyin sizin farketmediğiniz size çaktırmayan virüslerde olabilir
Bilgisayarın içinde ne var ne yok bulunur
Aslında bu yöntemdeki amacım sadece besit bi virüs temizleme yazılımı kullanarak tarama yaptırmak deil
Bir çok arkadaşımız bilir Sality tipi virüsleri bu vürüsler çok yapışkandır formatla bile gitmez harrdiska yapışırlar
Ve bu yöntem onlardan da kurtulmanızı sağlıyor .... :
sality  virusu  temiz bir   fdisk ile  gidiyor çok kısa ama tüm verilerinizi kaybediyorsunuz

Kapalı Hesap (200174)
18-05-2012, 01:38   |  #47  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: Uğurhan Çavuş  
biliyorum  hepsini  
ama  o araç seni her durumdan kurtaramaz
mesela herhangi bir  kasanın içinde olan aygıtın firmwaresine virus girerse  işte o zaman  firmware  reinnstall  vb.  özel toollar kullanman lazı
Bir bilgisayar düşün güç düğmesine bastığında windows başlatılıyor ekranına geldiğinde donk hata verip zar zor açılan açıldığında masaüstü kilitlenip windows gezgini çalışmayı durdurdu diye hata veriyor
Drıverlar başlatılırken hata verip mavi ekrana düşmesi...
Ben böyle bir bilgisayarı kaspersky rescue diskle temizledim format atmadan....

aygıt firmware nereye bulaşırsa bulaşsın programın dilinden anlıyorsan virüslerin babasıda gelse kıçına tekmeği basarsın o programla...
Başka bir uyygulamaya gerek duymadan rescue diskle istediniz zararlıyı silersiniz eğer programın ustası iseniz...
Son bişey kaspersky rescue disk hazırlayıp bilgisayarı dwd cd sürücüsünden başlattığınıza biosunuza virüs bulaşmışmı diye kontrol eder program varsada siler
Kral programdır
Üste örnek verdiğim bilgisayardada 821 tane zararlı sildim o programla bilgisayar kendine geldi

Gülümseme

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (234353) ~ 18 Mayıs 2012 01:43
Kapalı Hesap (54346)
18-05-2012, 17:16   |  #48  
Kapalı Hesap
281 mesaj
Bir bilgisayar düşün güç düğmesine bastığında windows başlatılıyor ekranına geldiğinde donk hata verip zar zor açılan açıldığında masaüstü kilitlenip windows gezgini çalışmayı durdurdu diye hata veriyor
Drıverlar başlatılırken hata verip mavi ekrana düşmesi...
Ben böyle bir bilgisayarı kaspersky rescue diskle temizledim format atmadan....

aygıt firmware nereye bulaşırsa bulaşsın programın dilinden anlıyorsan virüslerin babasıda gelse kıçına tekmeği basarsın o programla...
Başka bir uyygulamaya gerek duymadan rescue diskle istediniz zararlıyı silersiniz eğer programın ustası iseniz...
Son bişey kaspersky rescue disk hazırlayıp bilgisayarı dwd cd sürücüsünden başlattığınıza biosunuza virüs bulaşmışmı diye kontrol eder program varsada siler
Kral programdır
Üste örnek verdiğim bilgisayardada 821 tane zararlı sildim o programla bilgisayar kendine geldi

Gülümseme

ben anakartın içindeki firmwareden bahsetmiyorum  hdd firmwaresi  veya dvd rom firmwaresi   taktın dvd yi nasıl temizleyecek  içinde olduğu aygıtın  yani  dvd rom un  firmwaresine  bulaşan virusu

A.C.T
18-05-2012, 21:41   |  #49  
A.C.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
439 mesaj

yaf kardeş takmışsın firmwareye haaa
Sanli deepfreeze siliyomu yoooo
Kardeş ben anlatımımı yaptım bilemiyorum bundan sonra
PSU yamı kaçar
Anakartamı Kaçar 
Ekran Kartına mı kaçar
PC'nin altınamı kaçar
üstünemi kaçar
donuna mı kaçar
orası beni ilgilendirmez o virüsün bileceği iş ben anlattım bitti....
ilk defada senden duydum firmware'yi ama hiç bilmekte istemiyorum
yeni konu aç firmwareyi temizlemeyi anlat benim konuda sarmışsın firmwareye ikide bir
firmware diyip doruyon Kahkaha

Mertcan0725
18-05-2012, 23:13   |  #50  
Mertcan0725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,706 mesaj

teşekkürler.faydalı bir paylaşım olmuş.emeğine sağlık.