Kaspersky ve Norton hakkında

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Aramis35
25-03-2005, 02:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Merhaba,

norton ile beraber kaspersky ide kurduğumda makina kitleniyor , sebebi ne olabilir ?
İkisinide kullanmak istiyorum çünkü kasperskynin bulduğunu norton bulamıyor , nortonun bulduğunuda kaspersky bulamayabiliyor.

Eyüp Korkusuz
25-03-2005, 11:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

1- Sende ne configürasyon varki ikitane antivirüs yazılımı kullanmaya çalışıyorsun.
2- Norton zaten makineyi katlediyor felaket kasıyor ne cesaret norton kuruyon.
3- Karspesky zaten başlı başına bir güvenlik neden norton gibi bi programa gerek duyuyorsun.
4- Her iki antivirüs yazılımıda ıncoming outgoing tarama yapacağı için bir yerde ikiside dosyayı taramaya çalışır ve işlemci arada kalacağı için çakışma gibi birşey olacaktır. Ama xeon türü bir işlemcide bu sorun olmaz...
5- Diyelimki tamam iki antivirüs yazılımı kullancan bari birisinin online tarama özelliğini disable etsen biri online tarama yapsa. Elle yapılan taramalarda sırayla açsan daha iyi olmazmıydı...
6- Bence norton u komple kaldır.
7- Karspersky sana yeterde artar bile...
8- Çok konuştum galiba...

Aramis35
25-03-2005, 12:27   |  #3  
OP Taze Üye
19 mesaj

eyup merhaba ,
görüş ve önerilerin için teşekkürler , kullandığım configurasyon intel pentium 3ghz işlemci , 512mb ddr 333 mhz ram , 40gb hdd, ekran kartı on board, yavaş olduğunu düşünmüyorum .

Eğer çakışma oluyorsa dediğin gibi ,birinin online tarama özelliğini kapatarak sorunu halletmeye çalışıcam bu durmda.

Eyüp Korkusuz
25-03-2005, 14:54   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Aslında ikisininde dediğim gibi online tarama yapması makineni katleder yazık olur yani güvenlik için p4 ün performansından olmak akıl karı değil sen bi dene bakalım veya şöyşede yapabilirsin birgün açtığında birini diğer gün birini online taramasını aç böylece birgün birisi diğer gün öteki tarar
Kolay gelsin...

eyup_0044
25-03-2005, 16:41   |  #5  
Yıllanmış Üye
277 mesaj

insan bu eyup abi bir vadi altın varken birdaha ister unutmayın fazla program makine kilitler

eyup_0044
25-03-2005, 16:45   |  #6  
Yıllanmış Üye
277 mesaj

insan bu eyup abi bir vadi altın varken birdaha ister unutmayın fazla program makine kilitler onun makineyı bilmem ama bende bir slayt açmaya kalkıyorum norton tarıyo ne tarıyo virüs tarıyo ben o sürede kasperskyla bilgisayarımı tararım yaygın olan iyi olmayabilir