kendi kartuşunu kendin doldur 1 ytl ye !

coder_84
25-07-2008, 00:02   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

ayrıntılı bilgi için : www.gcbilgisayar.com
                       destek@gcbilgisayar.com
                       gcbilgisayar@hotmail.com

*Ürünlerimiz Türkiye'nin her yerine yollanır...

catetik
27-07-2008, 22:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
279 mesaj

HP 336 siyah kartuşu şırınga ile doldurmayı denedim, randıman vermedi. Katuşun içindeki havayı almak oldukça güç.
Birde, şırınga ile doldurulmuş kartuşu yazıcı boş görüyor. Kartuşun içindeki chip'i resetlemek gerekiyormuş. Okuduğum bir kaç yöntemi denedim ama sonuç vermedi. Kısacası olay o kadar basit değil.
Makine ile doldurtmayı henüz denemedim.
Saygılar...

coder_84
28-07-2008, 13:08   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

yorumunuz için teşekkürler öncelikle.

kartuşun içinde sünger olduğu için şırıngayla basınçlı bir şekilde mürekkep enjekte ettiğinde tabiki başarılı olamazsınız.Şırıngayı kullanımdaki amaç kartuşun içine kolay erişmektir.Kartuş dolumda verim alabilmek için mürekkebi süngere damlatırcasına doyurmaktır.Siz şırıngaya hızlı bir şekilde basınç uyguladığınız için mürekkep akışı hızlı olmuş bu sayede süngerde hava boşlukları meydana gelmiştir.Makineyle dolum yapmak verimli değildir.Çünkü makine belli bir basınçla mürekkebi enjekte ettiği için basınçtan dolayı kartuş ağızı zarar görmektedir.En verimli dolum şekli elle şırıngadaki mürekkebi damlatırcasına enjekte etmektir.
Kartuşun boş gözükmesinin sebebi resetleme olayından dolayıdır.Epson kartuşların dışında çoğunda boş gözükmesi yazdırma açısından bir sakıncası yoktur.Detaylı bilgi için www.gcbilgisayar.com/klavuz adresinden öğrenebilirsiniz.

coder_84
07-08-2008, 23:14   |  #4  
OP Taze Üye
10 mesaj

2 tane kartuş dolum seti alan müşterilerimize kargo ücretini biz karşılıyoruz...