Kendi web siteme ulaşamıyorum?

HPQ-User
18-06-2008, 09:52   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

talip sormuş:
Şirketimize ait web sitesine dışardaki herhangi bir bilgisayardan girilebildiği halde şirket içindeki bilgisayarlardan ulaşamıyoruz. Yani siteye şirket içinde bir kısıtlama gelmiş gibi. Şirkette bir bilgisayarda antivirüs programını, ve engelleyebileceğini düşündüğüm programları kapattım, ancak yine şirket içinden web sitemize ulaşamadım. ADSL modeme bile baktım modem içinden bir kısıtlama var mı diye ama bütün güvenlik modemde de açık. Bilgisayarda Ad-Aware SE Personal ile tarama yaptım birşey çıkmadı. Dışardan dizüstü bilgisayar getirdim şirketin ağ bağlantılarına ekledim yine web sitemize ulaşamadım. Bu arada bakmak isterseniz web sitemiz www.basyigit.com.tr

Özetle şirket içinden sitemize ulaşamıyoruz. Nedenini bilen var mı???

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Şirketimizde değişik özelliklerde birçok bilgisayar var, ancak hepsinin problemi aynı.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; User-agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; http://bsalsa.com) ; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 1.1.4322; FDM; InfoPath.2)

Kapalı Hesap (34907)
18-06-2008, 11:05   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Arkadaşım serverden/ana makinadan sınırlandırma yapılmış olabilir,internet bağlantılarını yeniden yapılandırınız,Explorer ayarlarını varsayılan yapınız engellenen,site isimlerini kontrol ediniz...