kis mi kav mı?

oguzhanx
23-09-2008, 00:39   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

merhaba arkadaşlar,bugüne kadar birçok anti-virus programı kullandım.yaklaşık bir yıldır kaspersky anti-virus programını kullanmaktayım.ileri seviyede denilebilecek kadar windows ve internete hakimim.chipin güvenlikle ilgili makalesini okuduktan sonra içime bir kurt düştü.vista home premium kullanıcısıyım.genelde bilgisayarımı kullanım amacım internet ağırlıklı.download yapıyorum,haber okuyorum,forumlarda geziyorum.
bu tarz bir sistemde bu tarz bir kullanım için "kaspersky anti-virus" mü daha iyi yoksa "kaspersky internet security" mi? aralarındaki farklar nedir,ne değildir?tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Son Düzenleme: oguzhanx ~ 23 Eylül 2008 00:40
YasarS
23-09-2008, 00:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Tabiki internet security daha iyi ama vistanın üstüne birde o sistem kasar o kadar.Aralarındaki farka gelince bazı ek özellikler mevcut mesela firewall gibi

Banned
23-09-2008, 01:00   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

kaspersky internet security:  İnternetten gelebilecek zararlara karşı diğerine göre extra birçok koruma bileşeni  bulunmaktadır.Örn. güvenlik duvarı, antisypoware, regedit koruyucu, antihacker vs. vs. Yani komple bir set.Bunu kullanmanız gerekir.

dagyar
23-09-2008, 01:02   |  #4  
dagyar avatarı
Taze Üye
8 mesaj

kesinlikle  internet security, firewall farkından kaynaklı..

oguzhanx
27-09-2008, 02:22   |  #5  
OP Yeni Üye
26 mesaj

kis kullanırsam windowsun firewall ı devre dışı kalıyo.kis in firewall ı kullanımda oluyor değilmi?bu arada bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkürler arkadaşlar.

Toxic
30-09-2008, 00:05   |  #6  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

kis tam kapsamlı bir koruma sağlar ama önerim nod32 :)

kral mustafa
30-09-2008, 11:36   |  #7  
kral mustafa avatarı
Yeni Üye
28 mesaj

kis kav  farketmez ikiside mükemmel :)...

Ahmet_79
30-09-2008, 18:12   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj
AdRaMiTi
Kaspersky Antivirüs  >>> İnternet security'i içinde barındırmaz..

Kaspersky İnternet security >>>> Kaspersky antivirüsü içinde barındırır ve İnternetten gelebilecek her türlü saldırı veya dolandırmaya karşın güvenlik sağlar.

Ben neredeyse bütün antileri denedim ancak 1 senedir internet security Kullanıyorum Ve cokta memnunum :) Ayrıca

Chip dergisi arada antivirüs testleri düzenliyor ve normal antivirüs sınıfında 1 Norton antibot 2.hatırlamıyorum 3.Kaspersky Olmustu bu durum beni cok şaşırtmıştım Chip yönetiminden birine sordum niçin kaspersky internet security birinci değil diye Şayet Testimiz İnternet security alanında yapılsaydı Kaspersky 1.olur ancak sadece antivirüs sınıfını içerdiğinden böyle bir sonuc alındı diye bir cevap almıştım.

evet bunu Recep Baltaş söylemişti, ayrıca bende kis 2009 kullanıyorum ve gereken ayarları yaptığın zaman son derece güzel çalışıyor mesela kis'i kullanmayı bilmeyen bazı arkadaşlar derler ki  kis her şeye karışıyor halbuki gereken ayarları yaptığınız zaman sisteminize virüs giripte kis ötmeye başlayıncaya kadar kis'in varlığını bile unutuyorsunuz.

Oguzkhan
01-10-2008, 14:06   |  #9  
Yıllanmış Üye
296 mesaj

kav sadece virusleri bulur kis virusler+int gelebilecek saldırılar vs..
kis = kav + anti hacker + firewall + antispy falan icerio bnce kis kullan

askinaskin82
02-10-2008, 23:17   |  #10  
Taze Üye
7 mesaj

arkadaşlar ben kis 2009 u bilgisayara kurararken sürekli mcafee antivirüsün kurulu olduğunu gösteriyor. ben kendim mcafeeyi hiç kurmadım. ama program ekle kaldırda görünüyor. ilginç tarafı programı kaldır seçeneği de yok piyasada. bu yüzden kis 2009 u kuramıyorum. sorun şu ki mcafee nereden geldi ve nasıl kaldırılacak. yardımcı olursanız sevinirim. NOT: uyarıyı sadece kis veriyor. eset ve bitdefender sorunsuz bir şekilde kuruluyor.

Oguzkhan
02-10-2008, 23:32   |  #11  
Yıllanmış Üye
296 mesaj

Revo Uninstaller ile mcafee bul kaldır

mlkshclk
02-10-2008, 23:58   |  #12  
Üye
79 mesaj
askinaskin82
arkadaşlar ben kis 2009 u bilgisayara kurararken sürekli mcafee antivirüsün kurulu olduğunu gösteriyor. ben kendim mcafeeyi hiç kurmadım. ama program ekle kaldırda görünüyor. ilginç tarafı programı kaldır seçeneği de yok piyasada. bu yüzden kis 2009 u kuramıyorum. sorun şu ki mcafee nereden geldi ve nasıl kaldırılacak. yardımcı olursanız sevinirim. NOT: uyarıyı sadece kis veriyor. eset ve bitdefender sorunsuz bir şekilde kuruluyor.
nerden gelmiş olabilir? bi düşünelm... eğer laptop sa pc'in, üretici firma deneme sürümü yüklü olarak vermiştr;)  eğer masaüstü marka bi pc ise yine aynı şey... eğer toplama ise toplayan kurmuştur, crack i ile beraber;)

kis mi kav mı ya gelince,   ikisini de kullandım... ikiside hiçbi işe yaramadı... neden?   bu programlar geliştikçe virüslerde gelişio, habire update...   sonuçta, dünyanın en iyi virüs programını da saf dışı bırakan virüsler solucanlar var... bana bulaştı da ondan söylüom.... ne kis bişe yapabildi ne de kav... ama yinede kis daha iyi...

Syanur
07-10-2008, 01:49   |  #13  
Yeni Üye
27 mesaj

Eseti daha önce AVG olan bir bilgisayara yüklemek zorunda kalmıştım ve hiç ses çıkarmadan 2 si birlikte çalışmışlardı. Ama kis in veridği bu uyarı iyi bişeydir. Çakışmaları önler. Senin de söylediğin gibi Mcafee nin bilgisayarın gelişi ve yerleşişi pek hayra alamet gözükmüyor, sağlıklı değil yani. Önerim, kolaya kaçmak gibi olmasın ama temiz bir format at, net olsun herşey. Çünkü sonuçta söz konusu olan virüs programı ve senin kullanım şartlarına göre karışık yada sorunlu bir bilgisayara kurulum yapmanın hiçbir manası yok.

oxooxo
07-10-2008, 04:45   |  #14  
Taze Üye
15 mesaj

bende aynı sorunu yaşamıştım.yeni aldığım laptopta beleş gelen mcafee yi kaldırıp kis yüklemek için aynı hatayı vermişti.problem reg deki girdilerden kaynaklanıyor.kayıt defterindeki mcafee girdileri yüxünden kis hala onun var olduğunu zannediyo ve kurmuyor kendini.sana tavsiyem profesyonel bir uninstall programıyla reg i de temizlemen.ben your uninstaller pro ile bunu yapmıştım ve sonra kis i kurdum...