kis te otomatik taramayı kapatmak ???

oXideX
22-09-2007, 05:22   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

Merhabalar;

kiste normal koruma yaparken birde yavaş yavaş tarama yapıyor ya sadece o tarama işlemini nasıl kapatabilirim? Çünkü korumayı kapatmadan kapatamıyor , bana da firewall koruması gerekli , yapmak istediğim sadece otomatik tarama işlemini kapatmak bazen oyunlarda takılmalara veya yavaşlamalara sebep oluyor , teşekkürler.

Kaspersky Internet Security 7.0.0.119

viking20
22-09-2007, 11:08   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

KİS'i aç,altda Ayarlar butonu var(yardımın yanında)ona bas,Tarama menüsünden=> Servisler'i tıkla,sağda yer alan=>Otomatik başlat da ki=>Uygulamayı sistem ile birlikte başlat kutusundaki tiki kaldır,tamam de,KİS'i kapat.Yanlış anlamadıysan istediğin bu,KİS yardım menüsüne de bakabilirsin(gerçi ingilizce),yapmak istediğin değişiklikler için.Ayrıca senin oyunlarında ki takılmalarına,yavaşlamana sebep olmaz bildiğim kadarıyla.Onlar senin genel performansın,donanım parçalarının kapasitesiyle ..vs ile ilgili olabilir.Bence KİS in ayarlarıyla hiç oynama.

Son Düzenleme: viking20 ~ 22 Eylül 2007 11:26
Dark Spirit Of The Silent
22-09-2007, 12:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
604 mesaj

file antivirus die bişy olması lazım onu kapalı druma getr snra sayaca bak bklm hla yavş yavş tarıomu tarıosa kapnmıodr byk ihtimalle

oXideX
22-09-2007, 12:35   |  #4  
OP Üye
63 mesaj

Aslında dediğin gibi donanımsal kapasiteyle alakalı , sistemimdeki her eleman yeterli seviyeden daha iyi olmasına rağmen harddiskim oldukça yavaş , tabi bunda sürekli rar arşivleri yükle aç sil gibi işlemler yapmamın çok büyük etkisi var o yüzden , harddiskle alakalı herhangi bir tarama işlemi (yavaş olsa bile) yapıldığında oyunlarda fps düşüşü gözlemliyorumki çok rahatsız edici bir durum , senin önerdiğin sanırım programı başlangıçta açmıyor denemedim pek çözüm gibi gelmedi bana , programın protection kısmında sadece scanned yazan bir kısım var , az evvel farkettim ki programın yapmış olduğu bütün tarama işlemlerini toplam olarak yazıyor , file anti-virus kısmı hangi dosyaya erişiyorsam onu tarama yapıyormuş , oyun içinde de oyunun kendisi harddiske erişmek istediği zaman yine tarama yaptırıp biraz kasmasına sebep oluyormuş , o özelliği kapatınca kısmen çözülmüş oldu , tabi oyundan çıkınca açıyorum...

oXideX
22-09-2007, 12:36   |  #5  
OP Üye
63 mesaj

file antivirus die bişy olması lazım onu kapalı druma getr snra sayaca bak bklm hla yavş yavş tarıomu tarıosa kapnmıodr byk ihtimalle

------------------

mesajını görmeden yazmışım evet haklısın denedim , oldu.