kısa bir hikaye yazdım

fanatik_gs
21-02-2008, 16:32   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
111 mesaj

arkadaşlar ben bir hikaye yazdım tabi amatör şekilde hiakyenin adı hiçbir suç cezasız kalmaz
yorumlarınızı bekliyorum Beğendim

Sessiz bir akşamdı kar çok güzel yağıyordu s... sokağından şişman yüzlü otuz iki  yaşlarında uzun boylu gömleği yırtık pis giyimli bir adam yandaki küçük bakkala girdi bakkalcı
hikmet efendi sabah çok erkenden dükkanı açtığı için akşamları çok uykusuz kalırdı ve gözleri kapalıydı ve kapının açılma sesini duyduğu gibi gözleri açıldı hikmet efendi elli yaşlarında sevimli yüzlü orta boylu bir adamdı hikmet efendi buyrun ne istemiştiniz bana biraz peynir birazda zeytin ve bide bitane somun ekmek hikmet bey: buyrun efendim hepsi hazır adam eliini yırtık pantolunun cebine soktu ve beş ytl çıkardı borcumuz ne kadar efendim hikmet bey: dört  ytl dedi adam beş ytl uzattı hikmet efendiye ve bir ytl  paranın üzerini alıp  çıktı biraz yürüdü karda ve arkasını dönüp dükkanı şöyle bir süzdü anlaşılan hikmet efendinin kasısındaki paralar gözüne çarpmıştı allahım ben neler düşünüyorum diye kendi kendine mırıldandı ve yoluna devam etti kiraladığı kutu kadar küçük evin kirasını beş ay vermemişti ev sahibi ayten hanım onu iki üç defa uyarmıştı bukez evine girerken ayten hanıma raslamadı içinden bir oh oh çekti ne iseki görmedim o lanet kadının yüzünü mırıldandı kutu kadar odasına girdi ve birden elektirkler kesildi yakacak bişi de yoktu üstünde ne mont ne onu ısıtacak bişey vardı sadece yırtık yazlık bir gömlek ve yırtık yazlık bir pantolon tirtir titriyordu hemen aldılarını çıkardı zeytin peynir ve somunu iştahla yemeye başladı yeter artık zeytin peynir bıktım diye mırıldandı ve soğuk yatağına uzandı uzun uzun düşündü hikmet
beyin kasasındaki paraları tekrar aklına geldi ve kurnaz bir fiikir düşündü allahım ben nasıl böyle bişi düşünebiliyorum ben aptalım aptalım ve gözlerini kapattı uyudu ve sabah oldu heryer buz tutmuştu aşağıya indi hikmet efendinin bakalını iyice süzdü baktı tek hikmet efendi içerde hikmet efendinin tek başına yaşadığını anladı tekrar evine çıktı
merdivenlerden çıkarken ayten hanımı gördü ayten hanım: seni budula bekle kira paramı getir adam: gece bekleyin borcumun hepsini  kapatacam beş parasız nasıl olacak bu iş sen beklede gör tamam akşam evime getirisin adam geceyi bekledi hikmet efendinin dükkanı kapatmasına iki saat vardı ve adam mutfağa girdi ordan keskin bir bıçak
aldı ve gömleğinin içerisine soktu ve yola koyuldu hikmet fendi içeride oturmuştu ve saf bir adamdı  adan içeri girdi bıçağını şöyle bir yokladı efendim bana bir kilo pirinç
veirimisiniz hikmet efendi tabi bekleyin ve arkasını döndü pirinci doldurken adan sivir uçlu buçağını hikmet efendiye  sapladı ortalık kan gölüne döndü ve ortalıkta kimsecikler yoktu hemen kasaya yöneldi paraları aldı biraz kan paralara da bulaştı ve hemen çıktığı gibi evine gitti kanlı gömleğini yaş bezle sildi ayten hanımın evine gitti ve kapısını çaldı ayten hanım kapıyı açtı adam: buyrun efendim bütün kira borcunu getirdim parayı verdi ve ordan ayrıldı içi çok korkuluydu her an polis beni yakalabilir diye mırıldandı
evine çıktı ve sabah oldu kapısı çalındı polislerdi adamın rengi attı buyrun efendin ne istemiştiniz sizinle karakola kadar gideceğiz hakkınızda cinayet suçlaması var
sesi bile çıkmadı yolda giderken ben hiç iz bırakmamıştım allahım bu nasıl oluyor biraz düşündü ve hatasını anladı dükkandan çıkarken onu orda 14 yaşlarında bir çocuk görmüştü. ve son. hiç bir suç cezasız kalmaz

aybayraktar
29-02-2008, 15:56   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

Noktalama kullanılmadığı için okumak uzun sürüyor. Eğer bilgisayarında kayıtlıysa ki eminim öyledir, bana gönderirsen üniversitedeki derslerle paralel olarak öykünü eleştirebilirim. Bu sitede galiba bu tarz konulara pek reğbet olmuyor. Ben yeni geldim buraya.. Ama herşeye reğmen emek vermek güzel birşey..

huseyinekremyazici
24-06-2008, 11:56   |  #3  
Üye
87 mesaj

Çok iyi BETİMLEME yapmışsın.

QUAKE-4
08-07-2008, 21:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
646 mesaj

İdare eder

eolos
08-07-2008, 22:06   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

bence güzel ama hikayeyi uzatabilirdin hani kurnazca bişeyler ekleyebilirdin forumda boyle şeylerin olması ne güzel kimi magazin muhabiri gibi kimi hikayeci bence chip forumun boyle büyük ve en iyi olmasının sebebi belkide budur :)

QUAKE-4
08-07-2008, 23:20   |  #6  
Yıllanmış Üye
646 mesaj

1-)otuz iki yaşlarında diye bir tabiri ilk defa duyuyorum.Bu ya "otuzlu yaşlarında" yada "otuz-otuzbeş yaşlarında" olmalıydı.Çünkü cümle anlamında bir kararsızlık olması lazım yani 32 yaşlarında deyince biraz abes kaçıyor.

2-)s... sokağı demişsin biz ne bilelim nedir bu s... sokağı bunun yerine "sokağın başından" diye bir tabir kullanılabilirdi ve bu daha şık dururdu.

3-)Bakkalcı hikmet efendi demişsin bunun "bakkal Hikmet efendi" olması gerekirdi.Bakkalcı diye bir şey olmaz.

4-)Hırsızın bakkalı öldürmesi mantıksız zaten anlatılana göre bakkal tek başına yaşayan yaşlı bie ihtiyar hırsız onu korkutup paraları alır niye öldürsün ki yani bir adamı öldürmeyi göze alan kişi gidipte bakkal soymaz kuyumcu falan soyar bu yüzden bana mantıksız geldi.

5-)O kadar çok imla hatası ve mantık hatası varki zaten konuyu anlamak imkansız yani bu yazıyı şu durumda kimseye okutamazsın....

berrak_89
27-05-2010, 15:13   |  #7  
Taze Üye
10 mesaj

yazarken noktalama işaretlerine dikkat etseydin böylece hikaye biraz daha iyi olabirdi en azından okurken daha akıcı olurdu bu şekilde kimse okumaz bunu