Kitlenme sorunu

rudebox_7
06-01-2013, 15:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Arkadaşlar exper marka bir pc im var . Daha önce bir düşürdüğümde ekranı kırılmıştı onu yaptırdım şimdi ise yatağın kenarına yere diklemesine dayamıştim ve o şekilde düştü çok hafif bir darbe aslında ama daha sonra açtığımda 1 dk sonra donup hiç bir işlem yapmaz oldu . Güvenli modda açınca daha uzun 5 dk kadar kitlenmeden duruyordu belki format atınca düzelir dedim ama format anında gene dondu. Malum öğrencilik hali tamire götürecek para da yok :) ne yapabilirim bir fikri olan varmı ? Pc win 7 i3 işlemci ve 4 gb RAM var . Yardımcı olursaniz çok sevinirim .

LENO7
06-01-2013, 15:37   |  #2  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Bir parçası yerinden oynamıştır..Mümkünse laptopun içini aç yada bir arkadaştan yardım iste...parçaların hepsi iyice yerleşmiş olsun..Birde harddiskler hasara çok dayanmazlar harddiskde yanmış olabilir...

rudebox_7
06-01-2013, 16:02   |  #3  
OP Taze Üye
14 mesaj

Bende senin gibi düşündüm aslında acaba yanmış olsa yinede böyle açılırmiydi ki ? Tsk ederim cevabın için

LENO7
06-01-2013, 16:07   |  #4  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Bizim Acer laptopda olmuştu...Hani Windows Başlatılıyor yazısı var ya orda durup kalıyordu...1 gece açık bıraktık sabah baktık hala Windows Başlatılıyor ekranında.o zamanlar format atmayı falan bilmiyordum...Tamire götürdüğümüzde harddiskin yandığını söylediler...O yüzden harddisk yanmıştır diye düşündüm..

rudebox_7
06-01-2013, 16:16   |  #5  
OP Taze Üye
14 mesaj

Benimki açıyor pc yi herşey normal tikladigim seyde açılıyor ama 1 dk sonra donuyor. Tekrar tsk ederim şimdi bir açmayı denicem ınş olur :)

atheke
09-01-2013, 11:39   |  #6  
Üye
98 mesaj

laptoptan anlıyorsan içini açıp çıkan fan kablosu, donanım falan var mı bak derim, ama anlamıyorsan hiç kurcalamadan teknik servisine götür bence. laptop yere düşünce fanlar ya da kablolar çıkmış gevşemiş de olabilir. benim tahminime göre sıcaklıktan dolayı kendini kapatır veya donanım ların yerinden çıkmasından dolayı da olabilir , hdd bad sector olmasından da veya herhangi bir kasanın içini açmadan bir sey söylemek zor çünkü