Kızlar bilgisayar alırsa...

Zülfikar
22-06-2007, 16:52   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
135 mesaj
blackhawkmilan31
Borga-x
Birisi banamı bulaşıyo...? Sen nerde öğrendin peki. Herhalde bizim gibi merak edip kurcalamadın. Öğrenmişsindir bir okulda.. Ben kaç tane board yaktım kac tane HDD öldürdüm bu hayatımda senin haberin varmı?. Ben ilk bilgisayarımı 386 işlemciler varken aldım da mıncıkladım kurcaladım.. Sen bilirmisin 386 nedir?.
banamı ima ettin o lafı.
yok hocam sen üstüne alınma bir önceki bayana ait... Gözünü devirmişGöz kırpma

HIRÇIN KIZ
22-06-2007, 16:52   |  #27  
Yıllanmış Üye
187 mesaj

BİLGİSAYAR BİLMEK İÇİN İLLEDE 386 İŞLEMCİSİNİ BİLMEK Mİ GEREKİYOR.BENCE HAYIR.GEREKMİYOR.BENDE EVLİYİM.KÜÇÜKLÜĞÜMDEN BERİ BİLGİSAYAR KULLANIYORUM.ŞU ANDA BİLE EVİMDE YENİ ALDIĞIM ASUS MARKA LAPTOP VAR.
BENCE KIZLARA FAZLA HAKSIZLIK YAPIYORSUN.
HERKES KENDİ BİLDİĞİ İLE YETİNSİN.BİLMEMEK AYIP DEĞİLDİR.ÖĞRENMEMİŞ OLMAK AYIPTIR.

Borga-x
22-06-2007, 17:00   |  #28  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Ben haksızlık yaptıgımı düşünmüyorum. Aksıne anlamak istemediklerini söylüyorum. Dişi familyası aptal insanlar değildir.Sadece işlerine gelmiyor öğrenmek. Ben eşime her seferınde bır sey gostermek ısterım ama onun içinde öğrenmek için çaba sarfetmiyor. eee ben nereye kadar sabredebilirim...

Neyse bu konuşmalar kavga ile sonuçlanmasın. ben yine de bilgisayar bilen öğrenmek isteyen, gecesini gündüzüne katan kız arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Gerekirse Erkançın yaptıgı gıbı bütün replerimi ve yıldızlarımı bu kızlara versinler.

saymex
22-06-2007, 17:04   |  #29  
OP Yıllanmış Üye
298 mesaj

yok bundan sonra buraya konu falan açmıycam böyle giderse bu forum ilk kaydolduğumda çok neşeliydi ama şimdi konu ilerledikce kavga oluyo tartışma oluyo bikaç kişi var burayı gerginleştiren onlarada çare yok zaten
tek bi lafım varr AlkışAlkış

Son Düzenleme: saymex ~ 22 Haziran 2007 17:06
Borga-x
22-06-2007, 17:05   |  #30  
İlk Maestro
11,767 mesaj
Zülfikar
Borga-x
Ben yıllarımı verdim.Eşimle bile kavga ederim. Ben bilgisayarla evliyim zaten...
çok eşlilik ha Kahkaha hocam bravo iyi cesaret var sende...aman dikkat birgün bilgisayarın koltuğunun altında kapıda kalmayasın..KahkahaKahkaha
ehuehue ben herşeyi göze almışım AlkışAlkış
Karıma herzman bu bilgisayar senden önce vardi dıyorum. Ben 1994'ten beri bilgisayarın içindeyim gerisini siz düşünün.Bundan öncede commodore 64'te program yazmaya çalışırdım.ÖlüÖlüOrtaokulda 3 kattan camdan cama commodre taşıdıgımı biliyorum ben ama tabi yakalanınca bir aksam.Elde joystik ÖlüÖlüŞaşkınŞaşkın....yemediğim tokat dayak kalmamıştıHmphHmphHmph

Zülfikar
22-06-2007, 17:15   |  #31  
Yıllanmış Üye
135 mesaj

tebrik ederim seni hocam daha ne diyeyim...AlkışAlkışAlkış
ya mesela bende bilgisayardan çok fazla anlamıyorum sadece kendi bilgisayarım hastalanırsa derdine çare bulabiliyorum :) ama başkasınınkini ellemem.Benim iş yerinde bir teknik destek elemnımız var yara rabbi sorarsın bişey öğrenmek istersin,sana resmen aptal muamelesi yapar medeni bir insan olmasam şeytan diyo bazen çak tokatı.Özellikle şahit olduğum için söylüyorum bayanlara çok yapıyorlar bunu.Sözüm meclisten dışarı tabi...Masum

Borga-x
22-06-2007, 17:22   |  #32  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Onu nıye yapıyolar biliyomusun ya işten anlamıyordur seni geçiştiriyordur yada sana mesleğinin inceliklerini öğretmiyordur. Ben bizim işyerindeki IT managerdan daha fazla şey biliyorum. Buna da kalıbımı basarım. Ama işyerindekine bir sey olsun dokunmuyorum bu sefer senden biliyorlar sen bozdun dıyolar. Ama evdekini gör herhafta bir sey yapıyorum alete... Bu hafta eğer vaktım olursa kadıköe geçmeyi planlıyorum bakalım

blackhawkmilan31
22-06-2007, 17:28   |  #33  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,472 mesaj

aslında sizin kadar anlamasam da bende bişeylerden çakarım.borga-x in yaşının yarısı kadarım.ama olsun onun yaşına geldiğimde bende onun kadar biligsayardan anlamak için şu an çabalıyorum.bende çok şey yaktım.arkadaşımın 512 lik ramini yaktım,kendi hhd mi yaktım.bir sürü hemde.daha sayamadıklarım var.ama insan bir konuda birşeyini kaybedince azimlenip nerede hata yaptım diyerek tekrar yola çıkıyo ve o yaptığı hatayı bi daha yapmıyo.tabi bununla beraber bir kademe yükselmiş oluyo.bu sene liseye geçecem.lanet olası okulda verdikleri derslerde malum.pc nasıl açılır,word nasıl kullanılır.....
neyse ama kendime inanıyorum ki bu gelişimle devam edersem en azından sizin kadar bir pc bilgim oluşur.kimseden yardım almadım bu güne kadar.ama bundan sonrada başka kimseden almayacam pc dersi.tabi burası hariç.zaten yeni bir pc kademesine yükselecem ve şimdiki pc hurda olacak.yakında  bilgisayarımı deney aleti olarak hazırlamaya başlayacam.

Borga-x
22-06-2007, 17:34   |  #34  
İlk Maestro
11,767 mesaj

arkadaşım biz herzaman burdayız. Ben aslında kendıme kızıyorum nıye bılıgsayar okumadım dıye, gittik mak.müh. olduk... Bilgisayar muh.olsaydım ben bu turkiye'de isim yapardım bee Kahkaha
işin şakası blackhawkmilan31 ama ne zaman sıkışırsan ben ve diğer forum arkadaşlarım burdayız.

Zülfikar
22-06-2007, 17:36   |  #35  
Yıllanmış Üye
135 mesaj

aslında haklısın hocam bazıları bilgi pintisi oluyo Ölü...
çünkü ben istanbul'dayım düşün teknik desteğe ihtiyacım var
bana yardımcı olan insanlar biri Niğde Aksaray,biri Ankara diğeri Trabzon'da üç tane teknikte çalışan arkadaşım var.Ve çok yoğun olurlar herzaman ama açarım telefon telefonda adamlar bana neler öğretiyor.hiçte gocunmuyorlar hep derler izinli olduğunda gel çıraklığa...ama gel görki burnumuzun ucundaki adam bize bişey öğretmez lafı ağzından zorla alacan...Eskilerin bir sözü var "ilim paylaştıkça değer kazanır.." diye ben buna çok inanırım.Biliyorsun ama bilginle birini yetiştiremiyorsan vay haline vesselam...O yüzden burdaki arkadaşları çok tebrik etmek lazım.Mesela Asimileci Alkış helal olsun paylaşmaktan geri kalmıyor.Erkanc Alkış,Borga-x Alkış sizleri tebrik ederim hocam..Önünüzde saygı ile eğiliyorum.Umarım hayatta hiçbir engele takılmazsınız Göz kırpma.

Borga-x
22-06-2007, 17:38   |  #36  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Allah hepimizin yolunu açık etsin arkadaşım.

Zülfikar
22-06-2007, 17:43   |  #37  
Yıllanmış Üye
135 mesaj
Borga-x
Alkış
amin...
Bu arada Saymex gördün mü konuyu nasıl tatlıya bağladık..Göz kırpma
kavga gürültü kim biz kim...Kahkaha

blackhawkmilan31
22-06-2007, 17:45   |  #38  
Yıllanmış Üye
1,472 mesaj

ben bilgisayar bölümüne gitmeyecem.eğer bilgisayar bölümüne gidipte bilgisayar mühendisi olamazsan boşuna okumuşsun demektir.çünkü devir öyle bir devir ki herkes pc den biraz çakıyo ve ha pc lisesine gitmişsin ha gitmemişsin.insanların gözünde saygı kazanamışsan sende basit bi kullanıcısın.ha burada abi destek verdiğin için teşekkürler.başım sıkışırsa senden yardım isterim.zaten şu son 3 aydır kafamı kaldırmıyom pc haberlerinden.kafa oldu 1500Deli
bu arada lisede sayısala gitçem oradan belki yüksek bir puan alıp donanım bölümüne atlamak isiyom öss de.bu şeyi soracaktım.hani şu amd,nvidia vs. gibi şirketlerde mühendis olmak için ne yapılıyo.hayalimdeki meslek şu an.keşke büyüyünce bir nvidia veya herhangi bir şeyde çalışıp kendi bilgilerimle bir ekran kartı yapsam hiç fena olmazdı.Gülüş

Son Düzenleme: blackhawkmilan31 ~ 22 Haziran 2007 17:47
benersince
22-06-2007, 17:51   |  #39  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

yokabi ben bilgisayarımla sadece flört ediyorum asıl evliligim anfimle evliyim ve 7+1 rimle arkadaş ne paralar harcadım bu meretlere yauw
bilgisayarlada zaten ses sayesinde tanışmıştım

:):):):):):):

işin şakası arkadaşlar hepimiz biriz bilenide bilmeyenide buraya yani chip e ugradıkları sürece herkez bir şey ögrenecek

saygılar

blackhawkmilan31
22-06-2007, 17:55   |  #40  
Yıllanmış Üye
1,472 mesaj
Zülfikar
bana yardımcı olan insanlar biri Niğde Aksaray,biri Ankara diğeri Trabzon'da üç tane teknikte çalışan arkadaşım var.Ve çok yoğun olurlar herzaman ama açarım telefon telefonda adamlar bana neler öğretiyor.hiçte gocunmuyorlar hep derler izinli olduğunda gel çıraklığa...ama gel görki burnumuzun ucundaki adam bize bişey öğretmez lafı ağzından zorla alacan...
bu hep başkasına bişey öğretmekten korktukları içindir.bir soru sorarsın adam akıllı cevap vermezler.mesela sorarson hd2600xt dx10 mu?
adamın cevabı=evet dx 10 destekli
işte yanlış burada.sizce bu cevabı vermesi daha sevap değilmi.
Adamın cevabı=evet dx10 destekli.bak sakın unutma nvdida 8xxx atı de 2xxx  ekran kartları dx 10 desteklidir
Yorum sizin...

Son Düzenleme: blackhawkmilan31 ~ 22 Haziran 2007 17:56
Borga-x
22-06-2007, 18:00   |  #41  
İlk Maestro
11,767 mesaj
blackhawkmilan31
ben bilgisayar bölümüne gitmeyecem.eğer bilgisayar bölümüne gidipte bilgisayar mühendisi olamazsan boşuna okumuşsun demektir.çünkü devir öyle bir devir ki herkes pc den biraz çakıyo ve ha pc lisesine gitmişsin ha gitmemişsin.insanların gözünde saygı kazanamışsan sende basit bi kullanıcısın.ha burada abi destek verdiğin için teşekkürler.başım sıkışırsa senden yardım isterim.zaten şu son 3 aydır kafamı kaldırmıyom pc haberlerinden.kafa oldu 1500Deli
bu arada lisede sayısala gitçem oradan belki yüksek bir puan alıp donanım bölümüne atlamak isiyom öss de.bu şeyi soracaktım.hani şu amd,nvidia vs. gibi şirketlerde mühendis olmak için ne yapılıyo.hayalimdeki meslek şu an.keşke büyüyünce bir nvidia veya herhangi bir şeyde çalışıp kendi bilgilerimle bir ekran kartı yapsam hiç fena olmazdı.Gülüş
AMD nvidia gibi yerlere girmek ıstıyosan bilg.müh okumalsın.Ama master'da yapmalısın mikromimari üzerine bunu da ancak yabancı üniv. yapabilirsin. Türkiye'de mikromimari veren okul varmı bilmem zaten verselerde pratik yaptıracak sahaları olmaz. Geröi master'da sen araştırıp tez veriyosun. Öyle bir yere kapak atarsan bizi de gör. :DKahkahaKahkahaKahkaha

blackhawkmilan31
22-06-2007, 18:14   |  #42  
Yıllanmış Üye
1,472 mesaj

ege üniversitesinde var sanırım öyle bir bölüm

erkanc
22-06-2007, 19:09   |  #43  
Yıllanmış Üye
3,213 mesaj

blackhawkmilan31 inşallah dediğin yerlere gelirsin bence donanım konusun çok hakim olman gerekir yani bilmek yetmez özümsemen lazım mesela bunun için en iyi bölüm elektrik elektronik bölümünü bitirmek lazım borganında dediği gibi master yapman lazım

erkanc
22-06-2007, 19:13   |  #44  
Yıllanmış Üye
3,213 mesaj
Borga-x
amin arkadaşım sağolasınAlkış

erkanc
22-06-2007, 19:15   |  #45  
Yıllanmış Üye
3,213 mesaj
Zülfikar
aslında haklısın hocam bazıları bilgi pintisi oluyo Ölü...
bana yardımcı olan insanlar biri Niğde Aksaray,biri Ankara diğeri Trabzon'da üç tane teknikte çalışan arkadaşım var.Ve çok yoğun olurlar herzaman ama açarım telefon telefonda adamlar bana neler öğretiyor.hiçte gocunmuyorlar hep derler izinli olduğunda gel çıraklığa...ama gel görki burnumuzun ucundaki adam bize bişey öğretmez lafı ağzından zorla alacan...Eskilerin bir sözü var "ilim paylaştıkça değer kazanır.." diye ben buna çok inanırım.Biliyorsun ama bilginle birini yetiştiremiyorsan vay haline vesselam...O yüzden burdaki arkadaşları çok tebrik etmek lazım.Mesela Asimileci Alkış helal olsun paylaşmaktan geri kalmıyor.Erkanc Alkış,Borga-x Alkış sizleri tebrik ederim hocam..Önünüzde saygı ile eğiliyorum.Umarım hayatta hiçbir engele takılmazsınız Göz kırpma.
sağolasın zülfikar elimizden geldiği kadar yardım etmeyece çalışıyoruz öyle çok uzaman aman aman bir değilim ama bildiğimi söylerim

yakuza_
24-06-2007, 14:54   |  #46  
Yıllanmış Üye
347 mesaj

allah sabır versin bu genceBeğenmedimAlkış