(klasik sorun) ses kartı sorunu :((

immola
23-06-2008, 00:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

yeni kasa aldım ve vista olduğu için format atıp xp'ye dönmem lazımdı.neyse attım formatı ve xp'ye geçtim ve şu anda ses kartı driverı yüklü değil.bazı oyunları açmıyor bile :(

"donanım ekle" bölümünde
-Beanbag Emulation Device
-Diğer PCI Köprü Aygıtı
-SM Bus Denetleyicisi
-High Definition Audio Veri Yolundaki Ses Aygıtı
maddeleri soru işaretli Deli

ses kartımın markasını modelini bilmiyorum. everest programını indirdim baktım ama bişey anlamadım :( programdaki hangi bölüme bakıcam ses kartı modelini anlamam için?
lütfen şu lamere bi yardım edin :) Allah rızası için.. bi haftadır pc "sessiz" sakin çılışıyo GülüşGülüş

uGuR.uK
23-06-2008, 08:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

"vista oldugu icin format ile xpye dönme zorunlulugu"da yeni moda galiba, neyse sende ekstradan ses kartı yok anlaşılan anakart üzerindeki ses cıkışını kullanıyorsun ki onun XP sürücüleri anakart cd icinde mutlaka vardır, günümüzde xp sürücüsü olmayan donanım satılmıyor. ha yinede yoksa, everest programının anakart kısmına gelip bak ve marka modeli bize söyle sürücüleri bulalım senin icinGöz kırpma

Reborn91
23-06-2008, 08:05   |  #3  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

aanakartnın xp driverlerini bulmalsın arkadasım.. anakartın modelini ogrenebilirsen resmi sitesi üzerinden onboard ses kartı driverinide indirebilirsin saygılar..

immola
23-06-2008, 15:30   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

anakart özellikleri bu:

xp kurmamın sebebi de vista'nın modem driverını kabul etmemesi.

uGuR.uK
23-06-2008, 18:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

program deneme sürümü oldugu icin pek bisi gorulmuo maalesef detayların olacagı alt kısımda, ama üstteki "ecs nettle2 mcp61p" kısmını araştırınca hp'nin ürünü oldugu cıktı, senin bilgisayarda hp markamı? eger oleyse soylim xp sürücüleri yayınlamamışlar sadece vista sürücüleri var. tam bilgilere ücretszi olan CPU-Z veya Motherboard Monitor programlarından biriylede ulaşabilirsin...

immola
24-06-2008, 11:41   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

evt bilgisayarım hp marka. xp sürücüsü yokmu dedin pfff Üzgün napıcam o zaman ben. ses yok bişey yok bi çaresi yokmu?? Üzgün

cpu-z anakart bilgileri:

uGuR.uK
24-06-2008, 16:55   |  #7  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
immola
evt bilgisayarım hp marka. xp sürücüsü yokmu dedin pfff Üzgün napıcam o zaman ben. ses yok bişey yok bi çaresi yokmu?? Üzgün

cpu-z anakart bilgileri:

bu resimler dogruluyor benim arastırdıgım kartı, xp sürücleri üretilmemiş maalesef...