Klasör yetkisi

Odysse
04-05-2009, 18:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba,
Server 2003 de ağda paylaşıma açtığım bir klasörüm var bu klasöre Win Xp yüklü bilgisayarlarla bağlanıyorum ama bu klasöre her defasında farklı kullanıcılarla girmem gerekiyor kullanıcılarda yetki kısıtlaması var birinde silme yetkisi yok vs. diğerinde tam yetki var. Bu klasörün kısa yolunu Xp yüklü makinalarda masa üstüne kısa yol olarak atmam gerekiyor. Bilgisayarı ilk açıp klasöre baglanmaya çalıştıgımda kullanıcı adı ve şifre soruyor burda sorun yok şifreyi hatırla seçeneğinide işaretlemiyorum ama klasörü kapatıp tekrar tıklayıp girdiğimde şifre sormadan direk baglanıyor tekrar şifre sorması için oturum kapatmam yada restart atmam gerekiyor. Bu klasöre her bağlanmaya çalıştığımda şifre sorması için ne gibi bi ayar yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

PcMaKeR
04-05-2009, 23:55   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Securty kısmından Everyoneyi kaldır. Özel bir kullanıcı aç
o kullanıcıyı o klasöre dahil et.

Klasörü xp den açarkende bağlatı bilgilerini kaydetmesini engelle.

Odysse
05-05-2009, 12:51   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Teşekkür ederim cevabın için ama bağlantı bilgilerini kaydetmesini nasıl engelliycem ?

PcMaKeR
05-05-2009, 13:41   |  #4  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Kullanıcı adı şifre isteyen yerde sormuyor mu kaydet diye :S Eğer sormuyorsa Grup ilkesi tanımlarsın.

Odysse
05-05-2009, 13:50   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

İlk bağlanmaya çalıştığımda soruyor altındada şifreyi anımsa diye bi kutu çıkıyo ben kutuyu işaretlemediğim halde bağlandığım klasörü kapattığım zaman tekrar girmeye çalıştığımda yeniden şifre sormuyor, otomatik bağlanıyor. Ama oturumu kapattırsam yada pc ye restart atarsam tekrar klasöre bağlanmaya çalıştığımda yine şifre istiyor. Ben her seferinde oturum kapatmak yada restart atmak istemiyorum paylaşımdaki klasörü kapatıp tekrar girmek istediğimde yeniden şifre sormasını istiyorum bunu yapabilirmiyim ?
Grup ilkesi olarak nası yapabilirim peki ?